Defend Your Life! – Češi tower defense hry umějí

Strategie jako takové jsou spíše uvadajícím žánrem, ale pro pár subžánrů to rozhodně neplatí. Jedním z nich je Tower Defense, na ovládání jednoduchý strategický zážitek, kterému se daří hlavně (ale nejenom) na mobilních zařízeních. Mezi TD klasiky patří hlavně fantasy sága Kingdom Rush, ale v zásadě lze říct, že tento model už byl naroubován na kdeco. Svou troškou, velmi kvalitní a zábavnou troškou, přispěli do tohoto rozmanitého žánru i čeští vývojáři. Donedávna šlo hlavně o povedenou neonovou Radiant Defense od studia Hexage, ale 21. ledna konečně na všechny platformy vyšla i dlouho očekávaná TD hra od Alda Games s názvem Defend Your Life!.

V lidském těle

Nepopiratelnou a nepopíranou inspirací se brněnskému studia stala kreslená naučná série francouzské televize Byl jednou jeden život. Asi ho znáte, ale pokud ne, vězte, že šlo ve své době o neuvěřitelné dobrodružství, ve kterém animované postavy „hrály“ role v lidském těle – ty dobré, imunitu i ostatní funkce lidského těla, i ty špatné, hlavně nemoci. V každém díle bylo lidské tělo vystaveno negativním vlivům a řešení bylo jen na těle samotném, které bylo prezentováno právě jednotlivými postavami, které simulovaly fungování lidských útrob. Kromě samotného nápadu a zapamatováníhodných postav byl seriál oblíbený hlavně pro svou animaci, která sice nebyla kdovíjak plynulá, ale vnitřek těla se povedlo vykreslit tak věrohodně a lákavě, že jednotlivé příběhy bez problémů pohltily každého diváka, ne jen děti. Imerze byla prostě dokonalá. Ostatně, zavzpomínejte s námi třeba u následujícího videa.

Herní mechaniky bez kompromisů

Samotná hra Defend Your Life! se personifikace jednotlivých částí těla vzdává, ale o to více se soustředí na hratelnost, která je u her nejdůležitější. Každá úroveň se odehrává v jiné části těla a útoky nepřátel jsou reprezentovány škodlivými látkami a hlavně nemocemi. Hráč má k dispozici celou řadu obranných mechanismů, samozřejmě reprezentovaných budovami a jednotkami (krvinky FTW!). A jak jsou nepřátelé čím dál silnější a početnější a části lidského těla stále zranitelnější, tak se hráči odemykají i nové možnosti obrany. Vylepšování budov, pořizování upgradů a speciálních schopností, nebo dokonce hrdinové, kteří svou silou a odolností vydají za celou armádu (hlavně na vyšších úrovních, protože levelují a můžete je vylepšovat dle své úvahy).

Spousta nepřátelských jednotek, budovy vylepšitelné v až (v dobrém slova smyslu) směšném počtu kroků od slaboučkých věžiček po smrt a speciální útoky chrlící pevnosti lidské imunity, upgrady za získané „vitamíny“, rozmanití a velmi mocní hrdinové, obtížné, ale lákavé procházení solidního počtu levelů na různé obtížnosti… Tahle hra má všechno a to všechno šikovné roubuje na přitažlivé a neokoukané prostředí lidského těla a odvěkého boje mezi obranyschopností a zákeřnými chorobami a parazity.

Hra je dostupná zcela zdarma na Android, iOS a Windows Phone. Podporuje mikrotransakce, za které si můžete koupit diamanty použitelné třeba k nákupu lepších hrdinů nebo speciálních consumable bonusů. Na rozdíl od mnoha her, kde se prémiová měna nedá získat jinak než nákupem za peníze, se v Defend Your Life! diamanty získávají v průběhu hry, takže vás rozhodně nic nenutí do hry investovat peníze. A perlička na závěr – hra je zcela bez reklamy.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Doporučujeme

Nahoru