Nejlepší nástroje na úpravu a prohlížení fotografií

Není nad to si upravit fotografie rychle a jednoduše, případně online. S těmito programy to docílíte, a ještě si fotky intuitivně prohlédnete, katalogizujete nebo hromadně upravíte. Vybírejte z online nástrojů nebo si stáhněte program zdarma do PC.

Nejlepší programy pro úpravu a prohlížení fotografií

Picasa

Picasa je bezplatný software pro správu, katalogizaci, úpravu a prohlížení fotografií a obrázků. Základem programu je kvalitní a rychlé vyhledávání, díky kterému pro Picasu není problém nalézt a vytřídit všechny obrázky ve vašem počítači, digitálním fotoaparátu nebo externím disku. Nalezené fotografie a obrázky pak můžete dále editovat (odstranění červených očí, ořezání, přidání textu, …) a uspořádávat do alb a kolekcí. Program také umožňuje jednoduché sdílení obrázků. Ty lze poslat emailem, publikovat na webu nebo nahrát do webového alba.

Zoner Photo Studio Free

Zoner nám přináší náš oblíbený nástroj pro editaci, správu a sdílení fotografií zcela zdarma! Jako první zde nalezneme samozřejmě prohlížeč fotografií. Je naprosto shodný s placenými verzemi a tak tu nalezneme filmový pás s náhledy fotek, histogram pro aktuální snímek ve dvou velikostech a také panel pro editaci základních metadat s popisy, hodnocením a barevnými značkami fotografií.

Fotografie můžete v sekcích Správce a Prohlížeč také hodnotit a přidávat k nim barevné značky. Zajímavá je funkce geotagging, která umožňuje přiřazování zeměpisných souřadnic ke snímkům a obecně manipulaci s GPS daty.

Freeware verze nám i nabízí možnost editace fotografií. K té nám slouží sekce Editor. Najdeme v ní sadu image a color filtrů a navíc panel pro různé retušovací a pokročilé procesní funkce. Například můžete přidávat text a nejrůznější grafické symboly do snímků, nebo manipulovat s úrovněmi v detailním histogramu. Součástí Editoru jsou i funkce pro kompenzaci expozice, odstranění červených očí atd.

Photopea

Nevíte si rady s Photoshopem, který je navíc placený? Vyzkoušejte nástroj Photopea od českého vývojáře, který nabízí základní i pokročilé možnosti úpravy fotek. Jde o poměrně věrnou kopii Photoshopu, kterou se autor ani nijak netají. A co je nejlepší: program nemusíte vůbec instalovat, protože je k dispozici online a zcela zdarma.

Prostředí je velmi intuitivní řešení se všemi možnostmi editace, nechybí podpora mnoha formátů včetně PSD z Photoshopu a XCF z Gimpu a najdete zde i podporu vrstev, rastrové a vektorové grafiky, import souborů v RAW formátu a samozřejmosti jako editace fareb, přizpůsobení jasu a kontrastu, úpravu křivek a úrovní, práci se stíny nebo různé grafické filtry. A jelikož se program inspiroval ve photoshopu, doporučuji ho těm, kteří již mají alespoň základy v tomto legendárním softwaru zvládnuté.

GIMP

GIMP je bezplatný bitmapový grafický editor pro tvorbu a úpravu obrázků. Svými funkcemi je velmi podobný komerčnímu programu Adobe Photoshop. I zde najdeme klasické grafické nástroje jako je štětec, tužka, pero, pipeta či klonovací razítko. Disponuje celou řadou pokročilých funkcí k úpravě obrázků, ne nepodobných, jaké obsahuje právě Photoshop. Je to například schopnost úpravy obrázků pomocí vrstev, díky kterým je možno provádět na obrázku rozsáhlé úpravy a přitom ponechat původní obrázek nedotčený.

Dále je to široká paleta filtrů a efektů, díky kterým je možno obrázek změnit takřka k nepoznání.

Zoner Photo Studio X

Vylepšete si fotky u sebe v počítači rychle a jednoduše s programem Zoner Photo Studio X. Nejen, že fotografie ve fotoaparátu rozpozná, ale je i roztřídí do složek a přejmenuje, pokud si to přejete. Dále nabízí i zálohování a to vše maximálně automatizovaně.

Dále nabízí k dispozici náhledy snímků pro import, třídění podle data, místa a klíčových slov, hromadnou práci s fotkami nebo okamžité zálohování. Zoner Photo Studio X se postará o pořádek ve fotkách - vyhledávání podle popisků, prohlížení podle data nebo místa, katalog fotek pro rychlou práci nebo práce s tracklogy.

Mezi hlavní editační vlastnosti a funkce programu patří úprava barev, automatické úpravy fotek, kruhový filtr, podpora vrstev a masek, různé filtry, podpora RAW a bitmapových formátů, retušovací štětce pro JPEG a RAW.

 

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 5 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

227450 přečteno

Doporučujeme

Nahoru