Dota Underlords návod pro začátečníky

Velkým hitem se stala nejnovější hra od Valve s názvem Dota Underlords, a i když je stále ve fázi beta, nabízí již hodnocené ranked souboje. Právě do nich se častokrát pouštějí i noví hráči, kteří se ale připravují o cenný čas strávený v tutoriálu, zápasech proti AI nebo těch nehodnocených. Přestože je hra vůči nováčkům velmi přívětivá a nabízí krásné popisy a vysvětlivky k jednotlivým částem hry, jsou věci, které vám jen tak neprozradí. Pokud patříte mezi začátečníky a chcete se poměrně rychle posunout dopředu, těchto několik tipů a triků vám výrazným způsobem ušetří čas a zlepší vaše šance na výhru.

Zlato je základ

V Dota Underlords se vše točí kolem zlata. Začínáte s jedním a za každé kolo ho získáváte stále více v závislosti na tom, jak s ním hospodaříte. Nakupujete za něj postavy, vylepšujete si leveli (úroveň levelu představuje počet hrdinů, které můžete mít na ploše) nebo rolujete nabídnutou pětici postav.

Asi nejefektivnějším způsobem získávání zlata jsou tzv. "Interest gold". Jsou to peníze, které se znásobují po každém kole v závislosti na tom, kolik jich momentálně máte. Za každou desítku získáte jednu zlatku navíc, takže při 10 máte jako bonus jednu, při 20 dvě a tak dále až do číslovky 50. Tehdy získáváte za každé kolo pět bonusových zlaťáků, ale nikdy ne víc.

Předávání za interest goldy

Pokud se ocitnete v situaci, že máte před začátkem kola 9, 19, 29, 39 nebo 49 zlata, je lepší prodat jednu postavu ze střídačky, abyste získali extra zlato po skončení kola. Velmi jednoduché a užitečné, proto je dobré na to nezapomínat.

I přehrávat se vyplatí

Další bonusové zlaťáky si nashromáždíte za série vyhraných zápasů po sobě. To platí i v opačném garde, a tedy při sériích proher. Ať už se vám hra vyvíjí jakkoliv, je dobré počkat pár kol v nastoleném trendu a vyždímat ze série výher/proher co nejvíce. A když už cítíte, že byste po nepodařených kolech mohli něco uhrát, nasaďte si nejlepší bojovníky na hrací plochu a doufejte, že protivníci budou mít slabší postavy.

Levelování hrdinů

Je nezbytné vědět, že hrdiny můžete vylepšovat až na tři celé úrovně. Každá postava má na začátku jednu hvězdičku a kombinací tří stejných se posune na novou, dvouhvězdičkovou úroveň. Ta má lepší statistiky, více many, uděluje větší poškození a rovněž více vydrží. Úplně stejně jsou vylepšovány i jejich schopnosti, ať už aktivně nebo pasivně. Pokud si takto poskládáte tří dvouhvězdičkové hrdiny, vznikne vám ultimátní postava na nejvyšší úrovni s třemi hvězdami.

Dbejte na to, abyste příliš nerolovali nabízené hrdiny, šetřily zlato a až postupně se snažili utrácet vydělané peníze. Pokud se vám na začátku podaří vytvořit pár dvouhvězdičkových postav, bude přechod prvními koly lehčí. Pokud ne, pár proher na začátku nebolí.

Synergie je klíčem k vítězství

Každá herní postava je řazena do dvou kategorií (některé i do tří). Kombinací s dalšími hrdiny ze stejné kategorie získáte jejich specifické bonusy, které ovlivňují vaši sílu na hracím plánu. Po pravé straně na hrací ploše máte vždy zobrazeny aktuální synergie.

Hra vám sama ukáže, do kterých je třeba investovat, pokud již máte pár jednotek z dané kategorie nakoupených. Meta se stále mění, proto je možné, že co fungovalo před měsícem, nebude výherní nyní.

Vrahové skáčou!

Jedna z věcí, kterou vám hra určitě neřekne. Každý z vrahů buď skáče k nejkřehčím a nejvzdálenějším protivníkům, nebo se k nim velmi rychlým krokem přesune. Na tuto vlastnost nepřijdete, pokud ji neuvidíte a také vám může chvilku trvat, než ji pochopíte. Některé jednotky, jako například Bounty Hunter, na chvilku zmizí a po čase se objeví, jiné přeskočí přední linie a dopadnou k těm nejvzdálenějším nepřátelům, další se zase teleportují na krátkou vzdálenost.

Přiřazení předmětů hrdinům

Získané předměty si můžete navolit sami po poražení neutrálních postav, ale jejich účinek se ukáže až poté, co jimi vybavíte své hrdiny. Stejně jako hrdinové, i předměty se dělí na 5 hodností podle vzácnosti i síly. Čím vyšší hodnost, tím lépe. Snažte se předměty vybírat podle toho, co právě hrajete. Kromě předmětů okamžitě použitelných na jednotlivé postavy jsou k dispozici i globální itemy. Při nich je zvlášť důležité přečtení popisu, protože někdy ovlivňují právě takové jednotky, kterými nedisponujete a nepřinesou vám žádné výhody.

Výběr pozice je mimořádně důležitý

Rozestavení bojovníků na ploše je dalším klíčem k úspěchu, který si musíte osvojit sami a hra vám s tím nepomůže. Obecně platí, že odolnější jednotky jsou v předních liniích, případně po stranách a chrání mágy a vrahy. Střelce se snažíte držet vzadu a netřeba zapomínat ani na bonusy některých specifických hrdinů, které získávají například za seskupení vedle sebe.

Máte hrdinu se silným kouzlem a chcete, aby ho použil co nejdříve? Postavte ho do přední linie - za utržené poškození se mu totiž mnohem rychleji dobíjí mana! V posledních kolech, pokud se do nich propracujete, je většinou (ale ne vždy) lepší držet jednotky více od sebe a chránit je tak před silnými plošnými kouzly. Před každým kolem si můžete board přeskládat a experimentovat se sestavou.

Odměny za poražení neutrálů

Začátek hry je vždy stejný a po výběru prvotního hrdiny začíná boj proti neutrálním postavám. První tři kola tak slouží k získání základních předmětů, kterými můžete vybavit své hrdiny. Odpočinkové kola mají pořadová čísla 1., 2., 3. (řazeny jako úvodní akt), následuje první přestávka v kole číslo 10 a po každém pátém kole se tyto bonusové souboje s odměnami opakují až do finále v 50. kole.

Na neutrály je potřeba vyzrát

I přesto, že jsou všechna kola proti neutrálům podrobně popsány v herním menu, mnoho hráčů se na tyto informace nepodívá a zbytečně se připraví o odměny. Po každém prohraném souboji se totiž zhoršuje výška odměn, ze kterých je možné vybírat. Proto je dobré své hrdiny na hrací ploše přestavět podle toho, proti čemu právě stojíte. První tři kola stačí, že na boardu máte postavené jednotky. Level 10 ale vyžaduje, aby byly proti neutrálům s vysokým brněním použité kouzla a v 15. kole na vás zase čekají vlky neustále měnící pozice, takže je rozumnější změnit taktiku a rozestavení jednotek.

Druhá desítka končí bratrskou dvojicí, kterou chcete porazit najednou, jinak dojde k velkému hněvu přeživšího bratra. Na 25. kolo si raději připravte hrdiny, kterí zdrží delší souboj a 30. měření sil zakončete s postavami, které dokážou nepřítele odrovnat co nejrychleji (jinak se dinosauři začnou léčit). Drak na čísle 35 má rád, když máte jednotky blízko u sebe, protože je zničí rychleji, takže si je postavte co nejdále od sebe. Trollové v kole číslo 40 mají rádi rychlé souboje, což může být trochu vabank pro obě strany. No a poslední dvě kola s odměnou? Však uvidíte...

Bonusové drobnosti, které vám možná unikly

  • Kolečkem na myši se posouváte mezi možnostmi v pravém rohu - synergie, poškození, předměty a jejich použití. Právě poškození je velmi cennou informací, kde zjistíte, jak se daří vašim jednotkám, zda se výrazněji podílejí na výsledku, nebo naopak zemřou dříve, než by do bitvy výrazně promluvili.
  • V nastavení si můžete zvolit, které synergie se vám budou zobrazovat během zápasů - ať to budou jen ty, které máte úplné, nebo i ty neúplné.
  • Někdy se stane, že se pozapomenete, zejména na začátku, a nevložíte hrdinu na hrací plochu. V takovém případě je v nastavení možnost "Automaticky nasazovat hrdiny ze střídačky, pokud je to možné".
  • V menu hry najdete kategorii "achievementy". Za jejich plnění získáváte kosmetické předměty, které pak můžete použít na bojišti a ukázat nepřátelům, co jste již dosáhli.
  • S předešlým bodem souvisí i Beta deník sloužící, podobně jako Dota 2 Compendium, na plnění denních výzev a získávání bonusových předmětů.
  • Počet hrdinů je ve hře limitován. Nejmenší hodnost je zastoupena nejvíce, nejvyšší má hrdiny méně (první hodnost má 45 kopií každého hrdinu, pátá a poslední už jen 10). Seznam postav je dostupný pro všechny, proto se vyplatí sledovat, co mají protihráči. Pokud si vybírají stejně jako vy, pro oba klesá šance na to, že mu přijde požadovaný bojovník.
  • Po vypadnutí jakéhokoli hráče se jeho hrdinové vracejí do rotace, čímž se zvýší šance na jejich drop.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 8 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru