EA Sports FC 24 novinky: Vše, co potřebujete vědět o nástupci FIFA série

Společnost Electronic Arts ztratila práva na název své nejhranější série FIFA, a tak přichází na scénu nová EA Sports FC 24. Očekávané představení prvního gameplay traileru ale nedopadlo zrovna nejlépe. Zčásti to bylo způsobeno divnými, místy až legračními tvářemi známých fotbalistů a fotbalistek. A nemalý podíl na tom měl i fakt, že trailer neukázal žádné záběry ze hry a její hratelnosti. Jelikož se ale jedná o pokračování hry FIFA 23, jen pod jiným názvem, EA může očekávat stejnou hráčskou přízeň, jaké se těšila s franšízou FIFA dosud.

Kdy vyjde nová FIFA 24?

Novinku EA Sports FC 24 a také její pokračování můžeme očekávat již 29. 9. letošního roku. V nastoleném trendu vydávání předešlých FIFA her tak bude EA pokračovat i letos. I proto je na místě stále mluvit o FIFA 24 – stejní vývojáři, FUT mód a jen malé množství změn.

Vypadá to tak, že EA neplánuje dělat se svou velké změny, ale spíše navázat na to, na co jsou hráči zvyklí. Novinky samozřejmě budou, ale neočekáváme nic obrovského. Hodnotit ale budeme moci až po ukázkách přímo ze hry, respektive po prvotních reakcích hráčů na novinku.

EA Sports FC 24 vyjde ve výše zmíněném datu v základní verzi pro PC, PlayStation 4 a 5, Xbox Series X/S a Nintendo Switch. Dražší Ultimate Edice se do oběhu dostane už 22. 9.

Licence v EA Sports FC 24

Již nyní máme potvrzeno více než 19 000 hráčů a hráček, přes 700 týmů, 115 stadionů a více než 30 ligových soutěží ve hře EA Sports FC 24. Hvězd je v novém ročníku více, což dokládá i oficiální obálka hry, kde je hned několik desítek předních fotbalových jmen z mužského i ženského fotbalu. Největší pozornost se ale letos věnuje ostrostřelci Erlingu Haalandovu z Manchasteru City.

Z klubových a národních soutěží se můžeme těšit na Ligu mistrů UEFA, Evropskou ligu UEFA, Evropskou konferenční ligu UEFA, CONMEBOL Libertadores, Premier League, Bundesligu, LaLigu, Serii A, americkou MLS a národní ženskou fotbalovou ligu. Pravděpodobně bude opět chybět česká i slovenská liga, ale informace bude známa opět až po vydání hry.

Technologie HyperMotionV

EA Sports FC 24 bude stejně jako FIFA 23 pracovat s technologií HyperMotion, tentokrát s pořadovým číslem 5. HyperMotionV ale bude k dispozici jen ve hře na konzolích PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC.

Tato technologie využívá volumetrická data z více než 180 zápasů v UEFA Champions League, Premiere League a LaLige, aby pohyb ve hře odrážel skutečný zápas a pohyby hráčů a hráček. K tomu je třeba počítat is optimalizací Opta, která dimenzuje sportovce tak, jak je známe z reálu a zvyšuje tak realističnost každého individuálního hráče.

Frostbite engine dostal vylepšení

Jako FIFA 23, i EA Sports FC 24 je postavena na Frostbitu enginu, který i letos obdržel mnohá vylepšení. Vše v rámci postupného posouvání se k realističnosti hry a co nejvěrnějšímu zážitku. Posouvá se tak chování a vzhled hráčů a hráček v každém zápase, ale při druhém jmenovaném bychom byli s vynášením soudů nanejvýš opatrní, dokud neuvidíme reálné vykreslení hráčů.

Nová FIFA - Nový Ultimate Team a spojení mužského a ženského fotbalu

Největší novinkou bude bezpochyby evoluce fotbalistů a fotbalistek. Odteď si budete moci nakombinovat mužský a ženský fotbalový tým v módě Ultimate Team, i když nevíme, do jaké míry bude s tímto prvkem souhlasit samotná hráčská komunita.

Již nyní se ukazuje, že některé ženské fotbalistky mají lepší statistiky než jejich mužští kolegové, což je přinejmenším diskutabilní. Na výsledek této fúze si ale opět budeme muset počkat až do vydání hry.

Stálice jako Kariéra, Kluby a Volta Football

Kariérní režim opět nabídne zajímavé možnosti příběhu hráče nebo manažera klubu a nebudou chybět ani společenské módy jako Kluby či Volta Football. Novinkou bude divácký režim, který vnese do Kariéry zcela nový rozměr. Podporován bude také crossplay na PC a všech konzolích kromě Switche.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

870196 přečteno

Doporučujeme

Nahoru