Facebook kupuje Oculus Rift

Není to tak dávno, kdy jsme vám přinesli naše první dojmy z vývojářské verze Oculus Rift. Od té doby projekt pokročil hodně dopředu, což dnes korunovala zpráva, že Facebook kupuje za dvě miliardy dolarů Oculus Rift. Na co se tedy můžeme těšit? Zejména na sociální virtuální realitu! 

Pro nás, hráče a nadšence, byl Oculus Rift šancí na splnění dětských snů, v dobrých rukách Johna Carmacka vše vypadalo jako poctivý projekt zaměřený částečně i na hard-core herní komunitu, avšak s dnešním vývojem není snadné předvídat, jak celé znovuzrozené odvětví virtuální reality dopadne, respektive jakým směrem se vydá.

Vyjádřit se můžete i v naší anketě.

Detaily nákupu hovoří o tom, že proveden bude v druhém čtvrtletí letošního roku. Celková cena 2 miliardy dolarů se skládá ze 400 milionů dolarů v hotovosti a z akcií v hodnotě cca 1,6 miliardy dolarů. Při dosažení nastavených milníků si může Oculus Book přijít ještě na dalších 300 milionů dolarů. A to už se blížíme k 50 miliardám korun, což je za nadějný startup velmi pěkná částka. Už z tiskové zprávy Facebooku jasně vyznívá důraz na "rozšíření Oculus do sféry komunikace, médií, zábavy a vzdělání" a CEO Facebooku, Mark Zuckerberg dodává, že "Oculus má šanci vytvořit nejvíce sociální platformu vůbec".

Zdroj: http://www.oculusvr.com/blog/oculus-joins-facebook/

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru