5 důvodů, proč Fortnite drtí PUBG

Dvě hry, dva nesmiřitelné tábory. Stejně jako se má ráda Praha s Brnem, majitelé PS4 s majiteli Xbox One, tak i mezi největšími zástupci aktuálně nejlukrativnějšího herního žánru Battle Royale panuje silná nevraživost. PUBG, neboli Playerunknown’s Battlegrounds jako bývalá jednička žánru smutně hledí na záda Fortnite Battle Royale, který v současnosti okupuje první příčku. A zde je hned pět důvodů, proč je na špici po právu.

Fortnite si zahrajete zdarma

Ano, je to tak, peníze jsou vždy až na prvním místě. Zatímco PUBG si od dob svého uvedení (ve velmi divoce hratelné podobě) stále drží Steam cenu na 29,99 €, Fortnite je jednoduše zdarma. Prostě si hru stáhnete a jdete zabíjet nepřátele. (Pokud přemýšlíte o tom, že když je PUBG placené, odfiltrují se malé děti a kazihráči, musím vás bohužel zklamat. Doufal jsem v to stejné a bohužel tomu tak vůbec není. V některých zemích jsou navíc stále populární herny, které přinášejí občasné hráče a neskutečný řev v rámci voice komunikace.)

Vzhled Fortnite Battle Royale

Fortnite má stabilní framerate (FPS)

Viděli jste někdy PUBG na střední detaily při FHD a v 200 FPS (frames per second – snímky za sekundu)? Já bohužel nikdy a to mám MSI GeForce GTX 1070. Fortnite přitom s 200 FPS problém nemá a navíc netrpí tak brutálním FPS dropem (náhlý propad počtu snímků za sekundu), což navozuje ještě plynulejší dojem ze hry. PUBG přitom nemá problém spadnout klidně o třetinu FPS a to vás v soubojích a vypjatých situacích bude hodně mrzet.

Fortnite nabízí (cross) multiplatformní hraní

PUBG si zahrajete na PC, Xbox One a mobilním telefonu se systémem Android/iOS. Mobilní verze je pochopitelně značně ořezaná a v úvahu nepřipadá ani cross hraní (hru proti sobě hrají jak hráči na konzolích, tak i na počítači) mezi konzolemi a PC. Fortnite najdete nejenom na PC a Mac, ale i na mobilních telefonech a konzolích (PS4, Xbox One a Switch) a můžete si zahrát s kamarády bez ohledu na to, z jakého zařízení hrají.

PUBG na PS4: Zatím nejde o oficiální informaci, ale i PS4 majitelé se přeci jen dočkají vydání PUBG na svou oblíbenou značku konzolí. Unikly totiž informace o hodnocení obsahu hry na PS4 jihokorejskou herní komisí, resp. PUBG bylo zařazeno do tabulky, která bude přidělené hodnocení obsahovat. Termín ani oficiální potvrzení však stále nemáme.

Fortnite není zabugovaný a nepadá

PUBG ušlo velký kus cesty od náhodně vybuchujících vozidel, podivných kolizí s neviditelnými překážkami a mnohým dalším, stále obsahuje poměrně velkou řádku bugů, které hru výrazně ovlivňují. Vzpomenu jen levitující zbraně, které vám prozradí, že tudy cca před vteřinou nebo dvěma prošel hráč. A stejně tak bych chtěl vidět někoho, komu se během jednoho večera u PUBG nezasekne vyhledávání v lobby, případně hra komplet nespadne. U Fortnite jste tohoto všeho ušetřeni. A vaše nervy vám poděkují.

Fortnite hraje více hráčů

Pátý a poslední důvod nemá tak velkou váhu jako všechny předchozí. I když Fortnite na počet hráčů vede (kde jsou ty doby, kdy jsem psal o tom, že PUBG na Steamu láme rekordy) a svůj náskok neustále zvyšuje, nejde o nic zásadního. PUBG má stále desítky milionů hráčů a na hru tak nikdy nečekáte déle jak 10 vteřin (pokud se vám něco nebugne). Ale jednou se může stát, že si prostě počkáte (kupříkladu tehdy, až se v PUBG pokusí vytvořit nějaký smysluplný matchmaking).

Vzhled PUBG

***

Pokud teď vidíte rudě a už otevíráte mailového klienta, abyste do redakce napsali naštvaný email, tak se vás pokusím uklidnit. V PUBG mám nahráno pár set hodin a opustit jej neplánuji. Ale přeci jen bych byl raději, kdyby mi hra neustále nepadala, měla slušný matchmaking a nevyžadovala veškerý výkon mého velmi slušného herního PC.  

 

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 2.5
Hlasováno: 6 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru