Minecraft budeme brzy moci hrát jen přes aktivní Microsoft účet

Fenomén Minecraft je známý po celém světě a je jednou z nejhranějších her vůbec. Studio Mojang, které stojí za jeho vytvořením, před šesti lety koupil Microsoft a s ním jsou spojeny i následující novinky. Dosud bylo možné hrát Minecraft dvojím - prostřednictvím Microsoft účtu, ale i bez něj, pokud měli hráči starou Java verzi hry. Brzy se to změní.

Oficiální vyjádření

Mojang Studios na své oficiální stránce uvedlo, že v roce 2021 si budou muset všichni hráči vytvořit Microsoft účet. Začne tak velká migrace, která však hráčům nic nevezme. Tvůrci se snaží sjednotit účty a v případě, že bude už vaše jméno obsazeno, budete si muset vytvořit nové. Jinak se pro vás ale nebude v podstatě nic měnit. Mojang účet nebo "legacy" Minecraft tak už nebudou platné.

Problémem mohou být hráči s více Java účty. Situace se bude dát vyřešit jen vytvořením stejného počtu Microsoft účtů, protože jeden Java účet se dá převést na jeden Microsoft účet a ne více.

A proč k tomu došlo?

Mojang Studios se vyjádřilo o zvýšených nárocích na bezpečnost, protože Microsoft účty mají možnost dvoufázové autentizace. K tomu si třeba připočítat i rodičovskou kontrolu. Na závěr jen dodám, že hráči nepřijdou o své custom módy ani skiny a stejně nebude ovlivněno ani PvP. Netřeba se ale ničeho bát - i přesto, že bude migrace povinná, tvůrci plánují vytvořit instruktážní videa, které hráčům vše podrobně vysvětlí.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 13 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru