Hearthstone: Heroes of Warcraft přichází na mobily

Až do tohoto týdne se na mobilech mohli kartičkami od Blizzardu ohánět pouze zkušení uživatelé, kteří si hru "hackli", aby jim fungovala i na displejích s úhlopříčkou menší než 6 palců. Teď ale Blizzard plní přání všech těch hráčů, kteří volali po poctivé verzi pro smartphony.

Cross platform bez omezení

Díky své relativní nenáročnosti na výkon a tahovým soubojům, nemuselo být jádro hry jakkoliv upravované. Díky tomu se Blizzardu povedl poměrně husarský kousek, kdy proti sobě mohou stát hráči počítačové, tabletové i smartphonové verze. To samozřejmě znamená i to, že se na mobilu přihlásíte do svého battlenetového účtu a pokračujete tam, kde jste na PC skončili. A až se vrátíte k PC, budete mít uchovaný progres z mobilu. Blizzard umí a karetní hra je pro podobné vychytávky ideální - hraje se pomalu a graficky není extra náročná, byť je Hearthstone vizuálně ve svém žánru na špici.

Hra je dostupná pro Androidy a iPhony/iPody touch, přičemž musíte mít alespoň 4Sko, nebo pátou generaci dotykového hudebního přehrávače od Applu.

A jak se to hraje?

Pořád stejně. A to myslíme jako velkou pochvalu. Při hraní na mobilech s větším displejem (phabletech) se možná budete podvědomě snažit karty hrát "z první", protože jsou i v minimalizovaném pásu dostatečně velké, ale to je detail a to jedno kliknutí navíc pro rozbalení karet rozhodně zážitek neruší. Podobné je to s menu, které je důvěrně známé, takže přechod budete mít naprosto jednoduchý. Hra funguje i na iPhonu 4S s displejem o úhlopříčce 3,5 palců, což už nám připadá trochu jako harakiri, ale pokud potřebujete svou pravidelnou dávku karetního štěstí, nezastaví vás ani miniaturní kartičky a ještě menší ovládací prvky.

Takhle vypadá minimalizovaný pás karet, po kliknutí na něj se zobrazí ve větší verzi

Tady už je pás maximalizovaný - podržením prstu na kartě pak ještě uvidíte její detail

Problémy s velikostí hry

Hra je velká, opravdu velká. Těm 700 MB nevěřte, to jen klame tělem. Nainstalovaná má přes giga a půl, což je problém třeba pro mobily, které mají nesmyslně rozdělenou vnitřní paměť, kdy na aplikace může zbývat třeba tak směšná porce jako jeden ubohý gigabajt. V takovém případě máte prostě smůlu (alternativou budiž změna rozdělení paměťových bloků, ale to lze doporučit jen zkušenějším uživatelům, kteří se nebojí, že z mobilu udělají hodně drahé těžítko).

Těžko přitom říct, jestli si hra takovou velikost může obhájit. Vypadá skvěle, ale pořad jde "jen" o pár hezkých kartiček a efektů. Pakliže ale nemáte s instalací problémy a Hearthstone milujete, není co řešit!

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru