Návod na zmenšení fotky na sociální sítě na PC a mobilu

Zvolit správné formátování fotografie na sociálních sítích může být náročnější, než se na první pohled zdá. Chcete přidat nový příspěvek, změnit profilový obrázek nebo vytvořit náhled videa? Využijte k tomu dedikovaný nástroj Pixelhunter.io. S jeho pomocí je přizpůsobení fotografie na požadovaný formát intuitivní a jednoduché.

Nástroj podporuje všechny nejznámější sociální sítě a poradí si také s upravením náhledového obrázku pro vaše video na YouTube. Kamkoli fotografii přidáváte, bez ohledu na její účel, pravděpodobně se snažíte diváka zaujmout. Právě vhodně zvolený náhledový obrázek je alfou a omegou úspěchu, na kterém závisí dosah příspěvku.

Jak oříznout fotografii v mobilu a na PC pro sociální sítě

Nastavit si správnou velikost fotografie pro konkrétní sociální síť může být problematické. Požadovaných rozměrů ale bez problémů dosáhnete s webovým nástrojem Pixelhunter. Podporuje zmenšení a oříznutí fotek pro Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, YouTube, ale i LinkedIn, Snapchat či Pinterest. Celý proces je velmi jednoduchý a nezabere víc než pár minut.

Pro začátek si musíte vybrat jednu fotografii, kterou na web nahrajete (upload). Tento soubor si vyberete přímo z vašeho počítače, připojíte z cloudového úložiště Google Drive či Dropbox, nebo fotografii rovnou pořídíte přes fotoaparát.

O plynulost procesu se pak postará umělá inteligence, která nahranou fotografii nebo obrázek hned ořízne na všech 102 podporovaných formátů. Vy si následně vyberete ten rozměr, který vám pro danou sociální síť vyhovuje nejvíc. Může se jednat o profilový obrázek, titulní fotografii i náhled videa či celého příspěvku.

Primárně se zobrazí fotografie ve formátu, který jste si zvolili. Klepnutím na zelené tlačítko 'More sizes' se vám otevřou i další možnosti, se kterými můžete libovolně pracovat.

V takto rozbaleném menu nástroje si můžete zvolit, zda chcete stáhnout jen jednu fotografii, případně si jich označíte více a stáhnete hromadně.

Stažení jedné fotografie provedete pomocí tlačítka šipky v pravém horním rohu obrázku.

Oříznutá, zmenšená a formátovaný soubor se uloží do vašeho PC nebo mobilu podle toho, na kterém zařízení změny provádíte. Hromadné stažení označených fotografií provedete pomocí zeleného tlačítka Download all.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Nahoru