Jak aktivovat sledování zásilky v Gmailu na mobilu

Google přidal do svého emailového klienta Gmail funkci zjednodušující online nakupování. Nově je možné po přihlášení ke svému Gmail účtu sledovat všechny zásilky ještě podrobněji než dosud. O přidání nové funkce vylepšeného sledování všech zásilek informoval Google již v listopadu roku 2022 na svém blogu. Provádění novinky si jako první všiml portálu Xda-developers.

Díky funkci trackování zásilky tak můžeme zapomenout na zdlouhavé hledání v přijatých emailech o stavu doručení. V emailech se dokonce nyní zobrazuje i malý zelený štítek, který informuje o stavu balíku bez nutnosti otevřít email. Nový způsob sledování všech zásilek je k dispozici pro zařízení s operačním systémem Android i iOS. Tuto funkci lze aktivovat ručně, ale pro každý z operačních systémů platí jiný postup.

*Důležité upozornění: Pro aktivování služby sledování zásilky v Gmailu se ujistěte, že máte staženou aktuální verzi emailového klienta.

Aktivování služby sledování zásilky v Gmailu v iPhone zařízení

Majitelé iPhonu si sledování zásilky aktivují po otevření Gmailu velmi jednoduše. V levém horním rohu stačí vybrat tlačítko se třemi čárkami a následně zvolit Nastavení. Ve spodní části pak klepnout na tlačítko Ochrana osobních údajů. V zobrazeném menu je třeba odškrtnout položku Inteligentní funkce a přizpůsobení a následně se zobrazí možnost Sledování zásilky, kterou lze povolit nebo zakázat.

Aktivování služby sledování zásilky v Gmailu v Android zařízení

Pro majitele zařízení s operačním systémem Android je postup stejně snadný a liší se jen v některých bodech. Prvním krokem k aktivaci služby sledování zásilek je otevření Gmailu. Následně zvolíme tři čárky v levém horním rohu a vybereme Nastavení.

Gmail nás poté vyzve, abychom zvolili požadovanou emailovou adresu, na kterou nám byl doručen email o objednávce. Po zvolení emailu se zobrazí možnost aktivace funkce sledování zásilky. Povolením této služby lze funkci plně využívat.

Existuje ještě jedna možnost, jak si zobrazit detaily o doručení objednávky. Po otevření emailu se zásilkou se nahoře zobrazí nový widget, kde najdeme podrobnosti o doručení.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

227443 přečteno

Pixwords nápověda 2. díl

453474 přečteno

Doporučujeme

Nahoru