Mujsoubor.cz

Jak nainstalovat obchod Google Play

Obchod Google Play je pro Android naprosto nepostradatelnou službou. Někteří výrobci telefonů se ale chtějí obejít bez něj a tak do svých mobilů rvou náhražky, které zpravidla nedosahují kvalit řešení od Googlu. I do takových telefonů se ale Google Play nahrát dá, jen se musíte trochu víc snažit. Následující postup lze použít i v případě, že chcete aktualizovat na nejnovější verzi Google Play ještě před tím, než bude pro vaše zařízení, operátora nebo stát uvolněna.

Postupe je poměrně jednoduchý a zvládnete ho do pěti minut:

  1. Stáhněte si Google Play APK z důvěryhodného zdroje a nahrajte ho do mobilu (nebo stahujte rovnou do mobilu)
  2. Povolte v telefonu instalaci z Neznámých zdrojů
  3. Nainstalujte APK

Teď se ale vrátíme na začátek a celý proces si trochu více popíšeme. To nejdůležitější se skrývá už u onoho „důvěryhodného zdroje“. Pokud si stáhnete Google Play z nějakého pochybného, může jít o hacklou verzi, která nadělá v telefonu více škody než užitku. Jedním z kvalitních zdrojů je například apkmirror.com, který vám tímto doporučujeme.

Google Play APK ke stažení zdarma a bez virů

APK soubor můžete stáhnout rovnou do mobilu, nebo do PC a z PC kabelem do telefonu. Následně musíte povolit instalaci z Neznámých zdrojů, což provedete v nastavení svého mobilního telefonu s Androidem. V Nastavení musíte najít položku Zabezpečení a zde zaškrtnout Neznámé zdroje.

Poté už jen v mobilním telefonu najděte (přes Správce souborů, nebo podobný file manager), kam jste si APK stáhli, klikněte na něj a nainstalujte ho. A je hotovo! Po samotné instalaci zvažte zakázání Neznámých zdrojů, které nejsou vždy zcela bezpečné – ostatně teď už máte Google Play a drtivou většinou aplikací a her si můžete stáhnout bezpečně přes něj.

Autor: Jakub Dočkal  |   Publikováno: 20.4.2015   |   Zobrazeno: 53143x

Značky

Podobné články

Diskuse

Jája
Jája

Nevím si rady,nejde mi spustit aplikace google play.Děkoji za radu Jája.

27.12 09:37 reagovat

Drahus
Drahus

Dobrý den, do navigace (malý tablet) s Androidem 4,4 jsem nainstalovala obchod Play, ale když na ikonu tapnu, jen problikne obrazovka, ale Obchod se neotevře. Při koupi mi bylo řečeno, že se ale nejedná o plnohodnotný tablet. Je to čínská navigace s kamerou, vše v češtině. Myslíte, že by šel Obchod Play zprovoznit? Děkuji za odpověď

11.10 11:18 reagovat

Daniel
Daniel

Dobrý den, již několikrát jsem stahoval aplikace z "google play", najednou kliknu na stahuj a pouze se objevuje hláška " aplikace bude brzo nainstalováno do vašeho zařízení". Kliknu na připravené O.K. a nic se neděje. Aplikaci se snažím stáhnout přes počítač do kabelem připojeného mobilu, tak jako jsem to dělal vždy. Co se mohlo stát, že se stahovaní nespustí a nic se neděje? Díky za radu...

25.06 10:08 reagovat

Ondra
Ondra

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jak mohu stáhnout do tabletu Tipu Alcatel obchod google play,zkdyž to po mě vyžaduje kód.Prosím poraďte,co mám instalovat.Předem děkuji za odpověď.S pozdravem Ondřej Láska.

31.03 15:54 reagovat

dominik
dominik

JAK SE STAHNE OBCHOD

13.11 16:44 reagovat

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  e e 0 8 e 5  :
 
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)