Jak nainstalovat obchod Google Play

Obchod Google Play je pro Android naprosto nepostradatelnou službou. Někteří výrobci telefonů se ale chtějí obejít bez něj a tak do svých mobilů rvou náhražky, které zpravidla nedosahují kvalit řešení od Googlu. I do takových telefonů se ale Google Play nahrát dá, jen se musíte trochu víc snažit. Následující postup lze použít i v případě, že chcete aktualizovat na nejnovější verzi Google Play ještě před tím, než bude pro vaše zařízení, operátora nebo stát uvolněna.

Postupe je poměrně jednoduchý a zvládnete ho do pěti minut:

  1. Stáhněte si Google Play APK z důvěryhodného zdroje a nahrajte ho do mobilu (nebo stahujte rovnou do mobilu)
  2. Povolte v telefonu instalaci z Neznámých zdrojů
  3. Nainstalujte APK

Teď se ale vrátíme na začátek a celý proces si trochu více popíšeme. To nejdůležitější se skrývá už u onoho „důvěryhodného zdroje“. Pokud si stáhnete Google Play z nějakého pochybného, může jít o hacklou verzi, která nadělá v telefonu více škody než užitku. Jedním z kvalitních zdrojů je například apkmirror.com, který vám tímto doporučujeme.

Google Play APK ke stažení zdarma a bez virů

APK soubor můžete stáhnout rovnou do mobilu, nebo do PC a z PC kabelem do telefonu. Následně musíte povolit instalaci z Neznámých zdrojů, což provedete v nastavení svého mobilního telefonu s Androidem. V Nastavení musíte najít položku Zabezpečení a zde zaškrtnout Neznámé zdroje.

Návod, jak nainstalovat obchod Google Play na zařízení Huawei a Honor

Poté už jen v mobilním telefonu najděte (přes Správce souborů, nebo podobný file manager), kam jste si APK stáhli, klikněte na něj a nainstalujte ho. A je hotovo! Po samotné instalaci zvažte zakázání Neznámých zdrojů, které nejsou vždy zcela bezpečné – ostatně teď už máte Google Play a drtivou většinou aplikací a her si můžete stáhnout bezpečně přes něj.

 

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 2.5
Hlasováno: 52 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
kateruna haasova
kateruna haasova

dobry den chtěla jsem se zeptat jak si mam stahnout do notebooku obchod play mam notebook lenovo

18.01.20 23:11 reagovat

petra Landová
petra Landová

JAK SI STÁHNOUT DO MOBILU GOOGLE PLAY? ASUS ZENFONE LIVE ZA550KL

27.01.19 20:10 reagovat

Ria
Ria

Zdravím,chtěla jsem si stáhnout do mobilu Google Play,ale když si dám v nastavení-povolit z jiných zdrojů-tak mi to ukáže,že mám nést plnou zodpovědnost za poškození telefonu a ztrátu dat,způsobenou nějakou aplikací....co to má být???Děkuji

26.01.19 14:09 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, jde o riziko, které se váže k neoficiálním aplikacím - pokud si chcete nainstalovat něco, co jinak nemáte k dispozici, tak Google (Android) jako provozovatel obchodu Google Play, který jinak ručí za bezpečnost všech aplikací na svém portále, neručí za bezpečnost takové aplikace.

28.01.19 09:31 reagovat

petra
petra

dobry den chtěla bych stahnout aplikaci obchod play do pocitacu a nevim jak můžete mi poradit dekuji s pozdravem petra

04.01.19 10:22 reagovat

Marek
Marek

Dobry den rad bych sy stahnul obchod play prosym vas muzete mi nak stim pomoc dekuju Bajger

24.06.18 09:29 reagovat

Doporučujeme

Nahoru