Jak koupit dobrý dual-sim telefon?

U nás donedávna obskurní funkce, kterou se mohly pyšnit jen vybrané modely, nebo pokoutný dovoz z Číny, dual-sim byl snem mnoha lidí, kteří už nechtěli po kapsách nosit dva i více telefonů (dnes už se začínají objevovat i trojsimkové telefony). Dnes sice nejde o běžnou součást všech prodávaných telefonů, ale není problém sehnat mobil na dvě simky od různých výrobců, s různou výbavou a hlavně různou cenou.

Není dual-sim jako dual-sim

Kromě níže zmíněných rozdílů v možnostech a schopnostech dual-simů je v dnešní době nutné také koukat na to, jak jsou na tom tyto mobily a data – mnoho dual sim telefonů zvládá rychlejší internet třeba jen na jedné simkartě, takže doporučujeme pořádně dopředu zjistit, co váš vyvolený mobil umí, nebo neumí.

Aktivně, standby, nebo pasivně

Pasivní dual-sim znamená, že vždy funguje jen jedna simka, což je řešení dosti zastaralé a vcelku na nic. Standby už je v pohodě použitelný systém, ve kterém jsou obě simkarty připravené na své úkoly, ale v případě zaměstnání jedné vám nepůjde ta druhá – někteří výrobci to řeší například tím, že když máte hovor na SIM1 a někdo vám do něj volá na SIM2, tak je hovor přesměrován na SIM1.

Aktivní dual-sim už provozuje obě dvě simkarty naráz, což ale stojí nějakou tu elektrickou energii navíc, tato technologie se většinou nepoužívá.

Simka nebo SDčko

Druhým problémem je, že některé telefony sice mají 2 sloty na simkarty, ale pokud byste chtěli oba zaplnit, tak už vám nezbyde místo na paměťovou kartu. Je to tak, jeden ze slotů je totiž zároveň na sim i na microSD kartu, což znamená, že si musíte vybrat mezi gigabajty a další simkou. Respektive, protože chcete dual-sim, tak musíte oželet rozšíření paměti. A nebo ještě lépe, pokud chcete dual-sim i paměť, podívejte se jinde, možností je dost a dost.

Vybrané dual-sim smartphony

Jak už jsme psali, rozdíly v dual-sim telefonech jsou dnes velké – ať už co do vlastností dual-sim funkce, nebo do funkcí samotných telefonů. Pokud ale chcete top telefon a dual-sim zároveň, máte docela omezené možnosti. Můžete rovnou zapomenout na iPhone a moc dobře nepochodíte ani u Windows Phonů, které sice dual-sim nabízejí, ale pouze v nižší a nižší střední třídě.

Lumia 535 DualSim

Totální lowend, který díky WP běhá docela slušně. Telefon se dá sehnat pod tři tisíce korun, takže je asi ideálním dual-simem pro spořivé. Trochu lépe na tom jsou dual-sim varianty telefonů Lumia 630 a 730, obzvláště 730 už není takový lowend – HD displej, 1 GB RAM a čtyřjádrový procesor spolu s pěkným designem dělají z tohoto telefonu rozumnou volbu (jde o standby dualsim).

Flickr

Asus Zenfone 4

Zenfony od Asusu patří mezi oblíbené, designově skvělé a funkčně slušně vybavené Androidy spíše nižší třídy. Čtyřka je nejslabším zástupcem, ale díky decentním zásahům do uživatelského rozhraní a slušnému hardwaru běží naprosto v pohodě. Simky běží v módu dual standby. Pro náročnější jsou tu telefony Zenfone 5 a Zenfone 6 (to už je spíše phablet), které taktéž disponují dvěma sloty na simkarty a k tomu přidávají výkonný hardware.

Sony Xperia Z3 Dual Sim

Pokud chcete reprezentativní, super výkonný, proti prachu a vodě odolný telefon a dvě simky, jedním z vašich hlavních cílů by měla být právě vlajková loď Sony. Nádherný top model japonského výrobce se pyšní třeba 3 GB RAM, fullHD displejem, čtyřjádrovým procesorem o taktu 2,5 GHz, nebo skvělým 20MPx fotoaparátem. Simky pak fungují opět v režimu dual standby.

Wiki

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru