Jak nahrát hudbu a obrázky do iPhonu

V nedávném článku jsme se věnovali hlavně úpravě hudby pro potřeby iTunes i samotné synchronizaci, ale tentokrát půjde o jednoduchý návod, krok za krokem, podle kterého snadno a rychle nahrajete hudbu, potažmo obrázky do svého iPhonu (stejný postup funguje i u iPadu a iPodu).

Instalace iTunes a připojení iPhonu

Ze všeho nejdříve musíte udělat dvě věci. Nainstalovat nejnovější iTunes, stahujte ZDE, a připojit iPhone k počítači.  Nemusíte se nikde registrovat, ale pokud tak učiníte, můžete využívat další služby spojené s iTunes Store, jako je dohledávání obrázků alb.

 1. Nainstalujte iTunes
 2. Spusťte iTunes
 3. Připojte USB kabelem svůj iPhone k počítači

Vložení hudby a synchronizace

V dalším kroku musíte do iTunes vložit hudbu. To provedete kliknutím v hlavní nabídce na Soubor a výběr „Přidat složku do knihovny“.

 1. Klikněte na volbu Soubor
 2. Zvolte „Přidat složku do knihovny“
 3. Vyberte složku s hudbou, kterou chcete nahrát do iPhonu a potvrďte

Teď začne iTunes intenzivně pracovat. Více o tvorbě kvalitní knihovny ale doporučujeme přečíst v našem předešlém článku, Jak na iTunes. Až bude vaše hudební knihovna v iTunes ve vyhovujícím stavu, můžete se pustit do synchronizace písniček s iPhonem.

 1. V levém sloupci najděte svůj iPhone a klikněte na něj
 2. Zde se vám otevře možnost synchronizace – vybrat si můžete, že chcete nahrát všechnu hudbu, nebo že chcete vybrat konkrétní interprety, alba, skladby
 3. Klikněte na „Sync“ vpravo dole
 4. Po dobu synchronizace neodpojujte iPhone

Pokud chcete po synchronizaci odpojit iPhone od počítače, nejprve klikněte na tlačítko Odpojit (Eject), které je vedle názvu vašeho iPhonu v pravém postranním sloupci.

Nahrání fotek do iPhonu

Nechcete-li zůstat jen u hudby, ale máte spadeno i na fotky, nebo videa, bude postup velmi podobný. Po připojení iPhonu k PC a otevření iTunes se opět přes název vašeho iPhonu v pravém postranním sloupci dostanete do možností synchronizace. Tentokrát však zvolíte v mene Photos (obrázky, fotky)

 1. Vyberte Obrázky
 2. Klikněte na Synchronizovat fotky z:
 3. Zadejte požadovanou složku s obrázky
 4. Klikněte na „Sync“

Velmi podobné je to i s videosoubory, které ale nejprve musíte převést do formátu, který je iTunes a iPhonem podporován. K tomu slouží například velmi šikovný open-source program HandBrake, který si můžete stáhnout ZDE.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 2
Hlasováno: 5 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
AlzbetaOrackova
AlzbetaOrackova

Obnova hesla z jednodusene dekuji moc

11.05.17 16:45 reagovat

Doporučujeme

Nahoru