Jak nainstalovat Chrome rozšíření na Android mobilních telefonech

Používání web browseru se pro mnohé dnes již neobejde bez rozšíření v prohlížeči. Drtivá většina prohlížečů na PC tato rozšíření podporuje, ale na chytrých telefonech je to už zcela jiný příběh. I když se na první pohled může zdát, že na mobilu rozšíření v mít nebudete, existuje několik prohlížečů, které je podporují.

Pravděpodobně patříte mezi skupinu uživatelů, která má ve svém mobilním zařízení nainstalován jeden z nejoblíbenějších prohlížečů – například Chrome, Firefox, Opera nebo Microsoft Edge. Na těchto a jim podobně rozšířených browserech si rozšíření neužijete.

Existují ale jiné alternativy postavené na Chromiu, kde lze rozšíření využít. Z nich ale jen dvě přímo podporují také instalaci přímo z Chrome webového obchodu – prohlížeče Kiwi a Yandex. První jmenovaný má v tomto ohledu výrazný náskok, neboť podporuje prakticky jakékoli Chrome rozšíření, na které si vzpomenete. S prohlížečem Yandex se musíte spokojit s omezeným počtem podporovaných rozšíření, jako jsou Evernote, Pocket nebo LastPass.

Jak nainstalovat Chrome rozšíření do Android zařízení přes Yandex

  • Otevřete aplikaci Yandex a potom klepněte na ikonu tří čárek v pravém dolním rohu domovské obrazovky.
  • Klepněte na ikonu Nastavení.
  • Vyberte položku Katalog rozšíření.
  • Zvolte Instalovat pro rozšíření, které chcete nainstalovat. Tím se dostanete na stránku internetového obchodu Chrome.
  • Vyberte možnost Přidat do prohlížeče Chrome v pravém horním rohu stránky, ve vyskakovacím okně klepněte na položku PŘIDAT ROZŠÍŘENÍ a počkejte, až se rozšíření stáhne a nainstaluje.
  • Chcete-li najít nastavení rozšíření, klepněte na ikonu tří řádků a potom na ikonu Rozšíření.

Jak nainstalovat Chrome rozšíření do mobilu s Androidem přes Kiwi

  • Otevřete prohlížeč Kiwi a do adresního řádku zadejte chrome.google.com/webstore.
  • Vyhledejte rozšíření, které chcete nainstalovat.
  • Vyberte možnost Přidat do prohlížeče Chrome v pravém horním rohu stránky, ve vyskakovacím okně klepněte na OK a počkejte, až se rozšíření stáhne a nainstaluje.
  • Chcete-li najít nastavení rozšíření, klepněte na ikonu tří teček v pravém horním rohu obrazovky a potom vyberte možnost Rozšíření.

Tak vidíte, jde to. Jen je třeba zvolit možná jiný mobilní prohlížeč, než na jaký jste zvyklí. Po častějším používání se ale budete cítit jako doma a navíc si budete moci užívat výhod Chrome rozšíření na Androidu.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru