Legendární šťouchnutí na Facebooku jsou zpět. Jak se k nim dostat?

Pamatujete si ještě na šťouchání na Facebooku? Milá funkce, kterou jste si s přáteli či rodinou dávali o sobě vědět nebo se jen tak bavili. Na sociální síti byla poprvé představena ještě v roce 2004 a udržela se na ní přibližně 10 let. A pak zmizela. Nebo že by ne?

Štuchnutí skutečně z Facebooku zmizela, pokud bereme v úvahu jejich oblíbenost a snadný přístup v minulosti. Tuto funkci již nemáme na očích, není k dispozici nikde v postranním panelu ani na profilech uživatelů. Faktem však je, že pokud chcete, pořád můžete někoho na Facebooku šťouchnout!

Čas ukázal, že šťouchnutí se podařilo nahradit rozšířenými emotikony, ale uběhlo dalších deset let a takzvané "pokes" jsou opět k dispozici. Jen se k nim dostanete jinak, a tedy přes konkrétní odkaz: www.facebook.com/pokes

Pokud jste v prohlížeči přihlášeni na svém FB profilu, zobrazí se vám po kliknutí na odkaz přímo vaše kontakty, které můžete tímto způsobem šťouchnout. Jim se zobrazí notifikace a určitě se neubrání překvapení, že tato funkce stále existuje. Zároveň si můžete v seznamu vyhledávat podle jména toho, koho chcete právě šťouchnout.

Klidně si tak můžete rozjet svůj „pokovací“ maratón, ale dbejte na to, abyste tlačítko příliš nezneužívali. Při nadměrném využívání a klikání na šťouchání vám může Facebook ke službě přístup zablokovat až na 24 hodin.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru