Jak nainstalovat Windows 11 bez TPM? Microsoft nabízí oficiální návod

Nejnovější operační systém Windows 11 je konečně k dispozici a zdarma. Ještě ve zkušební verzi se ale objevily zprávy o minimálních požadavcích, které Windows 11 vyžaduje od PC. Hardwarové nároky jsou zejména pro starší počítače velké, protože si novinka od Microsoftu vyžaduje poměrně nové podporované procesory a čip TPM 2.0 (Trusted Platform Module).

I přesto ale společnost Microsoft nabízí oficiální návod, jak si Windows 11 nainstalovat na zařízení, které tyto požadavky nesplňují. Před instalací je ale dobré vědět, že Microsoft nenese žádnou odpovědnost za případné problémy s kompatibilitou. Zároveň Microsoft na oficiální stránce uvádí, že v takovém případě do budoucna nemusí být samozřejmostí ani aktualizace OS Windows 11.

Pokud si přesto chcete nainstalovat Windows 11 na vaše zařízení, postup je poměrně jednoduchý. Celý návod si můžete prohlédnout níže:

  1. Spusťte editor registrů pomocí klávesové zkratky "Windows + R"
  2. Vyhledejte v registrech adresu HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMSetupMoSetup
  3. Dále vytvořte hodnotu DWORD a nazvěte ji AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU
  4. Její hodnotu nastavte na 1
  5. Je čas na restart počítače

Po splnění všech kroků tak stačí jít na oficiální stránku společnosti Microsoft a stáhnout nástroj Media Creation Tool, který najdete pod "Vytvoření instalačními média pro Windows 11". Pomocí něj si pak vytvoříte bootovací DVD nebo flash disk (například USB), kde bude Windows 11 během instalace. Následně můžete aplikovat změny a začít s aktualizací vašeho aktuálního operačního systému na Windows 11.

Na výběr máte dvě možnosti: Buď si zachováte všechny vaše osobní data v PC, nebo zvolíte čistou instalaci a počítač při ní vyčistíte od všeho, co se nachází na disku. Stále však třeba myslet na to, že Microsoft doporučuje počkat na automatickou nabídku aktualizace vašeho Windows 10 na Windows 11 pomocí Asistenta Instalace.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 8 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru