Jak otevřít poslední zavřenou kartu v prohlížeči pomocí klávesové zkratky

Komu by se čas od času nestalo, že si omylem zavřel kartu v prohlížeči, na které měl něco rozpracovaného. Namísto panikaření se ale naučte používat jednu šikovnou klávesovou zkratku, která šetří čas i nervy. Pomocí ní si můžete okamžitě otevřít naposledy zavřenou kartu, případně karty, pokud jste to se zavíráním přehnali.

Klávesovou zkratku můžete aplikovat i na karty zavřené hodiny dozadu. Jen se k nim budete muset trošku pracněji dopracovat. V každém případě se jedná o způsob, jak požadovanou kartu nemusíte zdlouhavě hledat v historii navštívených stránek, ale otevřete si ji prakticky okamžitě.

Šikovná zkratka otevře naposledy zavřené karty v prohlížeči

Magická trojkombinace kláves Ctrl+Shift+T okamžitě otevře naposledy zavřenou kartu v prohlížeči. Nejprve stiskněte Ctrl, vzápětí na to i Shift a podržte. Přidejte klávesu písmene T a je to. V případě, že chcete otevřít dříve zavřené karty, postup opakujte, dokud se neotevře požadovaná karta. V praxi tak držíte stisknuté klávesy Ctrl+Shift a mačkáte písmeno T.

Použitelná je v Chrome, Firefoxu a prohlížečích Microsoft Edge či Opera. Stejně nebo v obdobných variacích je k dispozici i v jiných internetových browserech. S jistotou s ní můžete počítat v prohlížečích postavených na Chromii.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru