Mujsoubor.cz

Přihlášení

zapomenuté heslo | nová registrace

Jak vložit titulky do filmů

Nahrát titulky do filmu není vůbec těžké, stačí mít správný program, nebo dostatečně schopnou televizi, to pokud si chcete pouštět filmy bez použití PC. Trochu složitější je vhodné titulky najít, ale i s tím se vám pokusíme prostřednictvím tohoto článku pomoct.

Výběr přehrávače

Volba je na vás, my vám můžeme jen doporučit pár kvalitních prověřených programů, které vám k přehrávání spolehlivě poslouží. Jde například o open-source přehrávač VLC, nebo velmi jednoduchý Media Player Classic. Naopak, zcela nevhodný je klasický Windows Media Player, nebo jakýsi pseudopřehrávač v dotykové verzi Windows 8.1. Z hlediska titulků je důležité, že různé programy mají různé ovládání, tedy hlavně klávesy na posouvání titulků. My se podíváme právě na to, jak titulky vychytat s VLC.

Stažení titulků

Se stažením titulků může být dvojí potíž – vůbec je najít a zároveň je najít na video, které máte stažené. U populárních filmů a seriálů nebudete mít problém, v jiných případech to bude chtít minimálně dopředu zvážit, kterou verzi videa stáhnout, abyste na ni sehnali i titulky.

V českých luzích a hájích existuje titulková centrála na adrese titulky.com, ale hlavně u seriálů bývá pohodlnější najít fanouškovskou stránku a stahovat z ní – titulky.com jsou, mírně řečeno, trochu neohrabaná stránka. Přesto na ni asi zavítáte poměrně často, takže se na ni rovnou i zaregistrujte, abyste mohli stahovat i titulky novější než 14 dnů.

Vybrat správné titulky není úplně snadné, ale částečně se můžete orientovat podle indicií jako je velikost videa, rozlišení videa (720p a 1080p většinou značí blu-ray ripy, které mívají různou velikost, ale jedno časování titulků). Pozor, pokud si odněkud stáhnete archiv (rar, zip) s titulky, musíte ho nejprve rozbalit.

Vložení titulků

Dobrá, máte stažené titulky, nejčastěji ve formátu .srt, stažený film a teď co s tím. Spusťte film v programu VLC, nejlépe zvolením tohoto programu jako výchozího přehrávače. Klikněte na video pravým myšítkem, najeďte na „Otevřít v programu“ a vyberte „Zvolit výchozí program“, kde klikněte na VLC media player a potvrďte OK.

Po spuštění videa ve VLC nastává čas přidat titulky. To můžete udělat dvojím způsobem. Buď si najdete ve Windows složku se staženými titulky, chytnete je myší a přetáhnete do okna přehrávače, nebo k otevření použijete interface VLC. Z horní nabídky vyberte Video, Stopa titulků a najděte umístění, kde máte titulky nahrané.

Posunutí titulků

Někdy se vám může stát, že titulky nebudou sedět, třeba o zlomek vteřiny, o vteřinu. V takovém případě nejde o neřešitelný problém, ten by nastal až v momentě, kdy se titulky proti obrazu rozcházely stále víc a víc – to pak rovnou zahoďte video, nebo ony titulky. Pokud je ale rozestup fixní, můžete ho snadno vyladit. Ve VLC opakovaným stiskem klávesy H, nebo G, kterými se vlastně titulky přetáčejí dopředu nebo dozadu. Čas zobrazený na monitoru je v milisekundách, takže 1000 znamená 1 vteřinu. U jiných programů jsou tyto klávesové zkratky jiné, například F1 a F2, nebo „ú“ a „)“.

Titulky a televize

Pokud si chcete film přehrát přímo na televizi, třeba přes USB flashku, nebo externí disk (potřebujete na to poměrně moderní TV), tak si pamatujte, že film i titulky musejí být umístěny ve stejné složce a musejí se i stejně jmenovat, jinak nemáte šanci se bez sofistikovaného přehrávače dobrat uspokojivého výsledku.

Autor: Jakub Dočkal  |   Publikováno: 19.3.2015   |   Zobrazeno: 8497x

Značky

Podobné články

Diskuse

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  a 3 5 7 9 0  :
 
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)