Jak vystřelit po zemi ve hře FIFA 23? Podívejte se na jednoduchý návod

Hardcore hráči i veteráni si v nové FIFA 23 mohli okamžitě všimnout řady změn oproti předchozím ročníkům. A zdaleka nejde jen o přidání technologie HyperMotion2, dvou celých ženských fotbalových lig nebo změny v chemii hráčů v online módech. Hra má kromě nich také mnoho mechanických změn a vylepšení, které se dotkly i zažitých kombinací tlačítek pro jednotlivé skill shoty. Tento osud postihl i Low Driven Shot – střelu po zemi, která je stále možná, ale její provedení je naprosto odlišné.

Low Driven Shot je, jak jsme již napsali, prudká střela po zemi, která byla v rámci předchozích ročníků více či méně účinná, záviselo na aktuální verzi hry FIFA. Klasika, která umožňuje hráčům zakončovat z bezprostřední blízkosti brankáře, překvapit jej a zvýšit šance na skórování. Brankář se v případě takové střely musí sesunout na zem, což je časově náročnější a vsítit gól jednodušší. Ve hře FIFA 23 to ale tak úplně neplatí.

Jak vyslat střelu po zemi ve FIFA 23?

Provedení přízemní střely musí být velmi přesné, i když je její provedení jednodušší. Hráči, kteří již hráli dřívější verze fotbalového simulátoru FIFA, se tak budou muset naučit nový způsob střelby po zemi. Původní ovládání L1+R1+O (nebo LB+RB+O na Xboxu) se přesunulo na Power Shot a střela po zemi má novou mechaniku. Paradoxně se nejedná o žádnou kombinaci tlačítek, ale pouze o prosté vystřelení, které je ve výchozím nastavení na ovladačích nastaveno na kuličku (O).

Principem provedení Low Driven střely je úroveň síly, kterou do ní vložíme. Pokud jsme v blízkosti brankáře v pokutovém území, síla střely by se měla pohybovat v rozmezí 20-30%. A to je všechno. Zároveň s tím ale musíme upozornit, že střela po zemi nejnovější vyžaduje mnohem více skillu, takže je možné, že strávíte nemálo času na tréninkovém hřišti a v zápasech se to stejně naučíte až časem.

Všechno totiž závisí na té správné rychlosti střely, jakož i na úrovni skillu samotného fotbalisty, se kterým kopete. Útočník by měl mít dostatečnou úroveň k tomu, aby tento typ střely mohl předvést. Zároveň se ujistěte, že s hráčem běžíte dostatečně rychle, jinak se s největší pravděpodobností stane, že vyšlete k brankáři pomalou střelu, se kterou nebude mít žádný problém.

Doporučujeme proto volit tento způsob střely v momentě, kdy dostanete přihrávku do běhu a brankáře překvapíte střelou z první, případně se budete na bránu soupeře řítit o samotě a máte dostatek času a prostoru pro rozběh.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru