Jak zrušit Facebook účet

Ačkoliv je Facebook takový, jaký si ho každý z nás udělá, některým lidem přesto nevyhovuje. Pokud je to i váš případ, pak máte vlastně tři možnosti – Facebook přestat používat, deaktivovat ho, nebo ho úplně zrušit. V tom prvním vám asi radit nemusíme, ale další dvě možnosti je lepší pořádně zvážit. Co která obnáší a přináší?

Mezi deaktivací a zrušením účtu je poměrně výrazný rozdíl. To první zvládnete sami v nastavení Facebooku – deaktivace není nezvratná a k Facebooku se můžete kdykoliv vrátit, když si své rozhodnutí rozmyslíte a ďábelská sociální síť vás opět vtáhne do svých osidel.

Deaktivace účtu

Deaktivace je velmi snadná. Vlezte na Facebook a tam do Nastavení, kde v záložce Zabezpečení stačí kliknout na Deaktivace účtu/Upravit a zde na řádek Deaktivujte svůj účet. Takový účet pak nebude ostatními dohledatelný, ale vaši přátelé vás pořád mezi svými přáteli mít budou. Většina obsahu však už dohledatelná nebude, ovšem fotky a podobné náležitosti se vám při reaktivaci znovu k účtu přidají.

Záloha dat

Ať už chcete udělat cokoliv z dvou nabízených možností, doporučujeme nejprve zazálohovat si data z Facebooku. Stačí vlézt do Nastavení a zde hned v první záložce Obecné kliknout na „Stáhněte si soubor se svými daty z Facebooku“. Chvilku to trvá, ale po připravení souboru vám dojde notifikace na mail, kde najdete i odkaz na stažení vašich fotek dalších věcí, které jste si chtěli zazálohovat.

Zrušení účtu

Zrušení účtu sami provést nemůžete, ale Facebook to za vás „rád“ zařídí. Stačí, když se přihlásíte na svůj facebookový účet a kliknete sem. Pokud zde potvrdíte, že chcete účet zrušit, jde o nevratnou operaci, která vás z Facebooku opravdu smaže. Jediné, co po vás zůstane, jsou informace uložené na jiných účtech, třeba zprávy, které jste poslali ostatním uživatelům.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 4 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Zdeněk Čepera
Zdeněk Čepera

dobrý den. Mám na své jméno nekolik účtů zdřívějška. Už si nepamutuji ani přihlašovací jméno ani heslo. Chtěl bych to vše zrušit ale nevím jak. Děkuji Čepera

13.10.17 19:22 reagovat

Dana
Dana

Dobrý den mám dva profily a potřebuji jeden zrušit nevím jak .děkuji.

28.07.17 12:05 reagovat

Jana Kaderabkova
Jana Kaderabkova

Zemrela nam dcera a chtela bych zrusit jeji facebook. Jak ho muzu zrusit.

02.01.17 19:49 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý dne, účet lze deaktivovat přímo v daném profilu (kdykoli jej lze následně obnovit). Případně existuje i možnost trvalého vymazání účtu a všech jeho dat. Pro to je třeba se přihlásit a kontaktovat přímo FB. Detaily najdete zde: https://www.facebook.com/help/224562897555674?helpref=faq_content

03.01.17 11:10 reagovat

Dagmar
Dagmar

přehrála jsem si nový Seznam a neumím spustit zvuk.Prosím poraďte mi jak na to Díky

23.12.16 18:44 reagovat

Nikola
Nikola

Dobry den potřebuju zrušit učet po zesnulém a neznám heslo jak to můžu udělat?

18.12.16 19:01 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, zkuste se ozvat přímo na Facebook podporu: https://www.facebook.com/help/ bohužel je nutné se proklikat. Získat přímý kontakt bez toho, abyste na FB protáčela peníze na reklamě, jde velmi těžko.

19.12.16 15:03 reagovat

Doporučujeme

Nahoru