Mujsoubor.cz

Přihlášení

zapomenuté heslo | nová registrace

Jak zrušit Facebook účet

Ačkoliv je Facebook takový, jaký si ho každý z nás udělá, některým lidem přesto nevyhovuje. Pokud je to i váš případ, pak máte vlastně tři možnosti – Facebook přestat používat, deaktivovat ho, nebo ho úplně zrušit. V tom prvním vám asi radit nemusíme, ale další dvě možnosti je lepší pořádně zvážit. Co která obnáší a přináší?

Mezi deaktivací a zrušením účtu je poměrně výrazný rozdíl. To první zvládnete sami v nastavení Facebooku – deaktivace není nezvratná a k Facebooku se můžete kdykoliv vrátit, když si své rozhodnutí rozmyslíte a ďábelská sociální síť vás opět vtáhne do svých osidel.

Deaktivace účtu

Deaktivace je velmi snadná. Vlezte na Facebook a tam do Nastavení, kde v záložce Zabezpečení stačí kliknout na Deaktivace účtu/Upravit a zde na řádek Deaktivujte svůj účet. Takový účet pak nebude ostatními dohledatelný, ale vaši přátelé vás pořád mezi svými přáteli mít budou. Většina obsahu však už dohledatelná nebude, ovšem fotky a podobné náležitosti se vám při reaktivaci znovu k účtu přidají.

Záloha dat

Ať už chcete udělat cokoliv z dvou nabízených možností, doporučujeme nejprve zazálohovat si data z Facebooku. Stačí vlézt do Nastavení a zde hned v první záložce Obecné kliknout na „Stáhněte si soubor se svými daty z Facebooku“. Chvilku to trvá, ale po připravení souboru vám dojde notifikace na mail, kde najdete i odkaz na stažení vašich fotek dalších věcí, které jste si chtěli zazálohovat.

Zrušení účtu

Zrušení účtu sami provést nemůžete, ale Facebook to za vás „rád“ zařídí. Stačí, když se přihlásíte na svůj facebookový účet a kliknete sem. Pokud zde potvrdíte, že chcete účet zrušit, jde o nevratnou operaci, která vás z Facebooku opravdu smaže. Jediné, co po vás zůstane, jsou informace uložené na jiných účtech, třeba zprávy, které jste poslali ostatním uživatelům.

Autor: Jakub Dočkal  |   Publikováno: 22.6.2015   |   Zobrazeno: 3661x

Značky

Podobné články

Diskuse

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  0 f 5 b 9 0  :
 
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)