Microsoft končí s prodejem Windows 10. Do kdy budou podporovány aktualizace?

Operační systém Windows 10 končí. Na oficiálních stránkách Microsoftu se objevila informace o zastavení prodeje digitální verze Windows 10 Home a Pro. Pokud jste tedy měli v plánu přecházet na tento operační systém, měli byste raději spěchat. Nenápadného oznámení si všiml portál PCWorld.

Windows 10 bude možné zakoupit a stáhnout z oficiálních stránek do 31. ledna 2023. Až dosud jsme se mohli rozhodnout, po které verzi operačního systému sáhneme, protože jak „desítka“, tak i Windows 11 se prodávaly simultánně. Po tomto datu už bude na oficiálních stránkách k dispozici jen novější verze OS.

Netřeba ale zoufat, protože k Windows 10 se stále bude možné dostat. Minimálně, pokud jde o aktuální počítače s předinstalovaným operačním systémem Windows 10 nebo s licencí, která je v ceně. Totéž platí o skladových zásobách různých prodejců, kteří budou moci Win10, tedy jeho produktové klíče, poskytovat až do vyčerpání zásob.

Kdy končí podpora aktualizací Windows 10?

Přestože už se brzy k Windows 10 online verzi nedostaneme, pár let ještě bude dostávat bezpečnostní aktualizace. Podle oficiálního stanoviska na domovské stránce tak "Windows 10 zůstane podporován bezpečnostními aktualizacemi, které pomohou chránit PC před viry, spywarem a jiným malwarem až do 14. října 2025".

I když se jedná o přirozený krok ze strany Microsoftu, pro mnohé uživatele končí etapa nejoblíbenějšího OS od Microsoftu. Trh tak ovládne Windows 11, který bude již brzy jediným operačním systémem, který vám Microsoft dovolí zakoupit.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru