Microsoft Office 2010 pro studenty a domácnosti

Cenově výhodná OEM verze populárního kancelářského balíku Microsoft Office, v níž najdete instalační klíč a štítek COA (Certificate Of Authenticity). Tato sada obsahuje aplikace Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Jak už to však u OEM verzí bývá, tak součástí balení není instalační CD a licence je omezena na pouhou jednu instalaci na jeden počítač a ji není možno přenést na jiný hardware. To v praxi znamená, že i kdyby se nám starý počítač, kam tuto OEM verzi nainstalujeme, porouchal, tak nemáme možnost druhé instalace na nový počítač. Microsoft Office 2010 se oproti starším verzím vyznačuje mnoha novými nástroji pro efektivnější práci s dokumenty a jejich sdílení s kolegy. Novinkou je také zcela nový systém ovládání zvaný Backstage, který nahrazuje klasické rozložení ovládacích prvků z předchozích verzí.

Microsoft Word 2010

Aplikace určená k tvorbě profesionálně vypadajících textových dokumentů. K tomu je uživateli k dispozici řada pokročilých funkcí úpravy textu. Dále nabízí vylepšený systém spolupráce s dalšími uživateli a možnost dálkového přístupu ke svým souborům pomocí aplikací Word Web App a Word Mobile.

Nové možnosti formátování textu dají vyniknout důležitým bodům dokumentu a zajistí, že každá prezentace daného textu bude nadmíru efektivní. Text je nyní možno vylepšit řadou efektů, které byl dříve dostupné pro úpravu obrázků nebo grafů. Pro úpravu obrázků jsou zase k dispozici vylepšené nástroje pro jejich snadnější ořez, korekci barev i jasu. Nové nástroje jsou navrženy tak, aby práce s nimi byla jednodušší než kdy dříve a aby šetřily drahocenný čas.

Microsoft Excel 2010

Aplikace sloužící k analýze, správě a sdílení informací s ostatními spolupracovníky. Pomocí vylepšených nástrojů pro analýzu a vizualizaci je možno porovnávat a prezentovat důležitá data a statistiky efektivněji a jednodušeji než kdy dříve. Nové nástroje pro sdílení dokumentů umožňují práci online z jakéhokoliv místa.

Pomocí webové aplikace Excel Web App lze na jednom dokumentu pracovat online, současně se svými kolegy. Jednotlivé verze Excel jsou navzájem kompatibilní. Úpravy je možno provádět takřka odkudkoliv, stačí mít mobilní internet a notebook nebo smartphone.

Microsoft Powerpoint 2010

Nová verze oblíbené aplikace pro vytváření prezentací s sebou samozřejmě přináší i nové možnosti jak zaujmout diváky svou jedinečnou a profesionálně zpracovanou prezentací. Stejně jako ostatní aplikace Office 2010, také PowerPoint nabízí nové nástroje pro sdílení dokumentů a možnost prezentace online.

Pomocí PowerPoint lze jednoduše stříhat video a následně do něj přidávat rozličné efekty, čímž docílíme profesionálního vzhledu výsledného videoklipu. Veškeré vložené dokumenty jsou automaticky uloženy jako součást prezentace a není tedy třeba divákům posílat kromě samotné prezentace žádné další soubory. Každý obrázek lze pomocí vylepšených nástrojů snadno a rychle oříznout a barevně sladit se zbytkem prezentace. Přechody mezi snímky lze zefektivnit pomocí dynamických a animačních efektů.

OneNote 2010

Aplikace sloužící jako digitální poznámkový zápisník, sloužící k zapisování všech důležitých poznámek a informací. OneNote má na rozdíl od papírových či jiných elektronických zápisníků tu výhodu, že do něj lze bez problému vkládat nejen text, ale i obrázky, audio a video záznamy nebo dokonce digitální podpis. Je to zkrátka ideální nástroj, jak mít všechny potřebné poznámky u sebe a snadno je dále upravovat. Díky tomu uživatel ušetří drahocenný čas, který by jinak strávil prohlížením mnoha papírových, elektronických nebo emailových dokumentů.

OneNote je plně integrován do všech ostatních programů Office, díky čemuž je otázkou sekundy do něj přenést potřebná data, která je třeba si poznamenat a se kterými bude třeba dále pracovat. Součástí je také inteligentní vyhledávání nejen v psaném textu, ale i videu nebo mluveném slově. Samozřejmostí jsou pak nástroje pro sdílení a vzdálenou správu dat.

Co chybí proti verzi Professional: Microsoft Outlook pro snadnou správu kontaktů a emailů, Access pro tvorbu databází a Publisher sloužící pro vytváření marketingových materiálů.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Štefan Krchňavý
Štefan Krchňavý

Dobrý den, v roce 2013 jsem si zakoupil program Microsoft Office 2010 pro studenty a domácnost. Po zaplacení mně byla zaslána karta s kódem Product KEY, a provedl následně jsem si provedl stažení uvedeného produktu přes net a k aktivaci použil zaslaný kód KEY. Asi před dvěma dny mně částečně kleknul PC,alepodařilo se mně ho zpět nastartovat a oživit, ale v současné době když chci otevřít zmíněný office 2010, začne se spouštět konfigurace a chce to restart. Když to provedu tak po opětovném spuštění se toto pořád opakuje aniž bych mohl office otevřít např. ve Wordu nebo Excelu. Poraďte co s tím, aby to zase pracovalo. Děkuji. tel 605852261

19.03.17 16:08 reagovat

jarina
jarina

je to opravdu zdarma ztažení Microsoft Ofice 2010

17.05.13 21:10 reagovat

Doporučujeme

Nahoru