Might & Magic Heroes Online zdarma

Další slavná značka se z AAA herní scény stahuje do internetového prohlížeče a znovu je to strategie. Po Settlers, C&C, nebo Age of Empires to potkalo i fantasy tahovou strategii s taktickými souboji Heroes of Might & Magic, respektive po novu Might & Magic: Heroes. Právě probíhá veřejné betatestování, takže je ideální čas hru vyzkoušet a na následujících řádcích si o ní více povědět. Je věrná svému předobrazu, který milují miliony fanoušků už dlouhá desetiletí?

Klasická webová hra?

Když si M&M Heroes Online pustíte, pravděpodobně nebudete nadšeni. Grafika je uhlazená a dostatečně dobře nakreslená, ovšem živoucnost prostředí a pokročilé efekty jsou ty tam. Vše je podřízeno tomu, aby hra fungovala opravdu každému. Přesto vám dá na výběr mezi frakcí lidí a nemrtvých, načež vás šoupne do víru bojů a příběhu, který je vyprávěn pro Heroes typicky – se svým hrdinou a jeho armádou projíždíte po mapě a potkáváte postavy, či souboje, které vás posouvají dále. Zde se nic zásadního nemění a s trochou nadsázky můžeme hru přirovnat k takové obyčejnější kampani v plnohodnotných Heroesech.

Souboje? Dost možná lepší než v posledním velkém díle

Pokud si pustíte šestý díl ságy, tedy M&M: Heroes 6 a zkusíte na někoho zaútočit zezadu, nepřátelská jednotka se na vás nejprve uctivě otočí a až pak schytá ránu. Nechápali jsme, proč se taková hloupost stane (vaše jednotka mohla být třeba i neviditelná a nepřítel se stejně otočil) a o to víc nechápeme, proč méně propracovaný projekt s přídomkem Online útoky ze strany a zezadu dokáže ocenit bonusem. Taktickým bitvám to přidává nejen na uvěřitelnosti, ale i na zábavnosti, hráče to nutí ještě o něco víc přemýšlet, aby se nedostal do nevýhodné pozice.

Souboje jsou tedy velmi zábavné a podpořené tím, že hrdina může do bitvy přivést jen limitem stanovený počet bojovníků (ten v průběhu hry stoupá), takže i když v bitvě ztratíte jednotky, pravděpodobně jich stejně do další bitvy budete mít stejný počet, protože jich prostě s vámi jede několik tisíc a boje se mohou účastnit jen stovky.

Socializační prvek

Ano, co by to bylo za online browserovou hru, kdybyste si nemohli zahrát s kamarády. Hra nabízí kooperaci s vašimi přáteli, což je jedině dobře. Nemůžeme se ale zbavit dojmu, že klasický hotseat přeci jenom nabízí něco víc (a to i přes internet). Závěrem lze jenom říct, že MMHO rozhodně dává smysl, česká lokalizace vyloženě potěší (obzvláště protože je hra přístupná i casual hráčům), ale zkušení harcovníci si stejně raději pustí plnohodnotný pátý, šestý a ostatně i nepřekonatelný třetí díl.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Diskuze

Pro přispívání do diskuze se musíte nejprve přihlásit. Prihlásit se

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

217181 přečteno

Pixwords nápověda 2. díl

437045 přečteno

Doporučujeme

Nahoru