Might & Magic Heroes Online

Další slavná značka se z AAA herní scény stahuje do internetového prohlížeče a znovu je to strategie. Po Settlers, C&C, nebo Age of Empires to potkalo i fantasy tahovou strategii s taktickými souboji Heroes of Might & Magic, respektive po novu Might & Magic: Heroes. Právě probíhá veřejné betatestování, takže je ideální čas hru vyzkoušet a na následujících řádcích si o ní více povědět. Je věrná svému předobrazu, který milují miliony fanoušků už dlouhá desetiletí?

Klasická webová hra?

Když si M&M Heroes Online pustíte, pravděpodobně nebudete nadšeni. Grafika je uhlazená a dostatečně dobře nakreslená, ovšem živoucnost prostředí a pokročilé efekty jsou ty tam. Vše je podřízeno tomu, aby hra fungovala opravdu každému. Přesto vám dá na výběr mezi frakcí lidí a nemrtvých, načež vás šoupne do víru bojů a příběhu, který je vyprávěn pro Heroes typicky – se svým hrdinou a jeho armádou projíždíte po mapě a potkáváte postavy, či souboje, které vás posouvají dále. Zde se nic zásadního nemění a s trochou nadsázky můžeme hru přirovnat k takové obyčejnější kampani v plnohodnotných Heroesech.

Souboje? Dost možná lepší než v posledním velkém díle

Pokud si pustíte šestý díl ságy, tedy M&M: Heroes 6 a zkusíte na někoho zaútočit zezadu, nepřátelská jednotka se na vás nejprve uctivě otočí a až pak schytá ránu. Nechápali jsme, proč se taková hloupost stane (vaše jednotka mohla být třeba i neviditelná a nepřítel se stejně otočil) a o to víc nechápeme, proč méně propracovaný projekt s přídomkem Online útoky ze strany a zezadu dokáže ocenit bonusem. Taktickým bitvám to přidává nejen na uvěřitelnosti, ale i na zábavnosti, hráče to nutí ještě o něco víc přemýšlet, aby se nedostal do nevýhodné pozice.

Souboje jsou tedy velmi zábavné a podpořené tím, že hrdina může do bitvy přivést jen limitem stanovený počet bojovníků (ten v průběhu hry stoupá), takže i když v bitvě ztratíte jednotky, pravděpodobně jich stejně do další bitvy budete mít stejný počet, protože jich prostě s vámi jede několik tisíc a boje se mohou účastnit jen stovky.

Socializační prvek

Ano, co by to bylo za online browserovou hru, kdybyste si nemohli zahrát s kamarády. Hra nabízí kooperaci s vašimi přáteli, což je jedině dobře. Nemůžeme se ale zbavit dojmu, že klasický hotseat přeci jenom nabízí něco víc (a to i přes internet). Závěrem lze jenom říct, že MMHO rozhodně dává smysl, česká lokalizace vyloženě potěší (obzvláště protože je hra přístupná i casual hráčům), ale zkušení harcovníci si stejně raději pustí plnohodnotný pátý, šestý a ostatně i nepřekonatelný třetí díl.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru