Minecraft v pohodlném křesle - Herní křeslo pro fanouška hrajícího hry

Každý hráč si zaslouží pořádnou židli. Herní židle jsou pro tuto roli jako stvořené. Ale je to opravdu dobrá volba pro někoho, kdo tráví dlouhé hodiny před obrazovkou či monitorem? Na co pamatovat při nákupu a jaké by mělo být dokonalé herní křeslo?

Herní židle – výběr, na kterém záleží

Herním křeslům byla ještě donedávna věnována malá pozornost. Na hraní u počítače stačila sebelepší kancelářská židle. Vše se změnilo s rostoucí popularitou esportů a streamování. Během několika let se
herní židle ( https://www.ezidle.cz/herni-zidle-8/261/c ) staly standardem. Atraktivní design získal velký význam.

Zároveň se objevil druhý trend. Stále více lidí si začalo uvědomovat, že mnoho hodin strávených u počítače má vliv na zdraví, a to nikoli v pozitivním smyslu. Na herní židli se začalo pohlížet z pohledu ergonomie. Křeslo by už nemělo být jen pohodlné a hezké. Jeho užívání má být také zdravější, méně zatěžující tělo.

Moderní herní křesla spojila tyto dva trendy dohromady. Ergonomická kancelářská křesla již nejsou jedinou rozumnou volbou pro lidi, kteří kladou zdraví na první místo. Herní křesla si přitom zachovávají svůj neobvyklý vzhled. Jak si ale vybrat ten správný model?

Herní židle – na co si dát pozor?

V první řadě si uvědomte, že design není to nejdůležitější. Ano, křeslo by se nám mělo líbit, ale ani používání toho nejkrásnějšího modelu nebude dlouhodobě fungovat, pokud nebude pohodlné a funkční.

Dobré herní křeslo poskytuje pevnou oporu pro páteř. Má opěrku hlavy v odpovídající výšce, područky a tvarované opěradlo. Polštáře obsažené v sadě jsou pohodlné a pěna použitá k vyplnění sedáku není ani příliš tvrdá, ani příliš měkká. Křeslo samo o sobě zaručuje široké možnosti nastavení, takže umožňuje nejen nastavení výšky sedáku a sklonu opěradla, ale také polohu područek, hlavové opěrky a mnoha dalších prvků židle. Čím více možností nastavení jednotlivých prvků, tím snazší je přizpůsobit si židli vlastní postavě a svým potřebám.

Při nákupu herní židle stojí za to věnovat pozornost kvalitě její výroby a typu materiálů použitých při výrobě. Je lepší se vyhnout křeslům, u kterých je rám tvořen převážně plastovými prvky. Jedná se o křehký materiál, který neposkytuje židli dostatečnou stabilitu. Modely s kovovým rámem budou lepší. Vyplatí se věnovat pozornost detailům, například z čeho jsou vyrobena kolečka. V tomto případě jde o to, aby nákup neskončil poškozenou podlahou nebo problémy s pohyblivostí na koberečku vedle stolu s počítačem.

Měli byste také pamatovat na své vlastní preference. Velmi oblíbeným materiálem čalounění je ekokůže, kombinující elegantní vzhled s velkou odolností a snadnou údržbou. Přitom se jedná o levnější materiál. V létě však může způsobovat nepříjemnosti, jelikož tento typ materiálu nedýchá a navíc přilne k tělu. Síťovina mesh a další druhy čalounění mohou být stejně pohodlné a zároveň nebrání cirkulaci vzduchu. Přesto je nemá každý rád.

Herní křeslo – styl a ergonomie pro každého

Je velmi důležité, že se herní křesla stala snadno přístupnými. Dnes už to není specializovaný kus nábytku, který se musí objednávat na stránkách zahraničních výrobců nebo na aukčních stránkách. Bez problémů je najdeme v českých obchodech. A co je neméně důležité – solidní herní křeslo si dnes může dovolit každý. Na trhu je tolik různých modelů za různé ceny, že každý hráč si jistě najde něco vhodného pro sebe.

Nabízený sortiment zahrnuje produkty všech cenových kategorií, od nejlevnějších modelů, jako je herní křeslo G-Racer 2, vybavené základními funkcemi v cenově dostupné edici, až po ergonomické a moderní modely, jako je křeslo Pofit G-Racer Red. Posledně jmenované křeslo stojí za pozornost, protože dokonale odráží to, co by mělo vyniknout na ideálním kousku nábytku pro nadšence do počítačových her.

Pofit G-Racer je unikátní křeslo, které bylo vytvořeno speciálně pro hráče. Vypadá skvěle a poskytuje uživateli vysoký komfort a ergonomii. Tento model využívá moderní řešení, která poskytují oporu páteři a pohodlí při sezení. Pozoruhodná je především technologie flexibilního skeletu, díky kterému je každá část zad správně podepřena po celé své délce a šířce, bez ohledu na zvolenou polohu při sezení.

Toto ergonomické křeslo má mimo jiné: opěrku hlavy nastavitelnou v pěti rovinách, trojrozměrně nastavitelné područky s možností nastavení úhlu jejich sklonu, sedmistupňové nastavení zádového profilu, nastavitelné napětí a hloubku sedáku, mechanismus synchronního pohybu s možností nastavení zámku, integrovaná podnožka. Křeslo je dostupné v červené, modré a šedé barvě.

Řada Pofit reprezentuje špičkové herní židle. To samozřejmě znamená, že se nejedná o nejlevnější model na trhu, ale obrovské možnosti nastavení, komfort používání, vysoká kvalita a ergonomický charakter plně ospravedlňují jeho cenu. Je třeba zdůraznit, že na zdraví páteře se nevyplatí šetřit. Investice do kvalitní židle je rozhodně dobré rozhodnutí, které vám umožní naplno si užít vášeň pro hry během mnoha hodin sezení.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru