Nástupce The Sims přichází. Paralives nabídne simulátor života, jaký jsme tady ještě neměli

Když se řekne The Sims, každému hráči se hned vybaví roztomilý simulátor života. Vzpomínky na dětství při probdělých nocích s jednou z nejznámějších franšíz. Nemuseli jsme ji ani hrát, abychom o její existenci věděli. Jednoduchý koncept, kde se staráme o své simíky ve virtuálním světě a sledujeme, jak se posouvají kariérně, vztahově i povahově. Nekonečné možnosti a splněný sen mnoha jsou pro The Sims snad nejpříslušnějším synonymem. Pokud hledáte podobné hry jako The SIMS, pak je Paralives pro vás ideální alternativou.

Od vydání zatím poslední plnohodnotné hry The Sims 4 uběhlo více než 8 let a kromě četných rozšíření se hráči museli spokojit se stále starší hrou. Vývojáři z Maxis sice aktuálně připravují The Sims 5 pod pracovním názvem Project Rene, ale na hru si jistě ještě pár let počkáme. Právě toto okno se snaží využít maličké studio pod vedením Alexe Massého, který se svým týmem pracuje na hře Paralives. Sim žánr je totiž pořád něco, po čem sahají hráči všech věkových kategorií bez rozdílu pohlaví a Paralives se bude snažit nabídnout nový a originální zážitek.

Neomezené možnosti v úpravách

Hráči si budou moct vybudovat vlastní příbytek, vytvořit postavy a určovat směr jejich životů v otevřeném světě městečka. Princip zůstává se sérií The Sims totožný, ale s novým vývojářem přicházejí i nová, inovativní řešení. A i když máme k dispozici několik podobných her jako The Sims, vzpomeňme například Two Point Hospital, My Time at Portia, Stardew Valley, Planet Zoo nebo Cities: Skylines, žádná z nich nepřipomíná Sims franšízu tak výrazně, jako právě Paralives.


V The Sims hrách, ať už se jedná o starší tituly jako The Sims 3, nebo dokonce The Sims 2, jakož i v nejnovější čtyřce, si prostě každý našel to své. Někomu dělalo radost sledovat drama mezi partnery, jiný preferuje nekonečné možnosti při zařizování obytných prostor.

Nový simulátor života bude i nebude jako The Sims

Pravdou je, že tato série už je na trhu pořádně dlouho a v dnešní době může přijít mnoha hráčům stará – jak grafikou, tak herními mechanikami. Pokud nepočítáme nostalgii, kvalitativně jsme se posunuli mnohem výše, proto jsou právě Sim hry něčím, co by vyžadovalo pořádnou novinku. A tou může být právě Paralives, který tak k sobě může přetáhnout zájem hráčů.

Alex Massé si v roce 2018 uvědomil, že i když stále vzniká řada simulátorů, právě podobnost s The Sims sérií výrazně chybí. Vývojáři brali hru jako monopol na život ve virtuální realitě a nepokoušeli se hře konkurovat. To by se ale mělo už brzy změnit.

Financování komunitou přináší nemalé peníze

K naplnění jeho vize mu pomáhá financování přes Patreon, kde měsíčně vysbírá s týmem více než 40 tisíc amerických dolarů. Původně začínal sám, ale až postupně si uvědomil, že pokud chce skutečně přinést konkurenceschopný titul, potřebuje pomoc. Netrvalo dlouho az vlka samotáře se stal vůdce malé smečky vývojářů.

Jak sám říká, „projekt začal jako malá ukázka nových nápadů při budování vlastního domu“, což bylo vždy jeho nejoblíbenější částí hry The Sims. "Okamžitě jsem byl zaplaven pozitivními reakcemi na sociálních sítích, což mi pomohlo vysbírat finanční prostředky přes Patreon a posunout projekt dále z jednočlenného vedení na desetičlenný tým."

Aktivní vývojáři neustále přidávají novinky

Paralives je aktuálně na Steamu a sociálních médiích velmi aktivně aktualizován. Tvůrci pravidelně sdílejí pokroky a novinky ve stavění příbytků, možnostech tvorby postav iz každodenního života postav ve hře. Oproti The Sims se například Paralives liší v detailech jako je různá výška postaviček nebo vyjmutí barvy nábytku.

Massé se zároveň těší ze sdělení Projektu Rene, který už nastínil navrácení přizpůsobení objektů ze hry The Sims 3. V Paralives se ale chtějí posunout ještě dále a nabídnout vyšší level přizpůsobení. Koneckonců bude hra postavena zejména na budování vlastního světa tak, jak se nám líbí.

Oba projekty tak kráčejí stejným směrem, ale Paralives, zdá se, přijde o něco dříve. Může to být výhoda k vybudování obsáhlé a stálé hráčské základny, jakož i nevýhoda. Vývojáři The Sims 5 budou mít totiž dostatek času na vychytání chyb, které se v Paralives objeví v mechanikách, které možná chtěli implementovat do hry také.

Odlišnosti Paralives versus The Sims série

Paralives se bude nejvíce odlišovat od The Sims série životem „ze dne na den“ a změnou jakéhosi upraveného RPG systému, který je v The Sims všudypřítomný. Porovnávání s The Sims 5 (a jeho předchůdců) se tak tvůrci Paralives určitě nikdy nezbaví, čeho jsou si i dobře vědomi: „Rozumíme, že se to bude vždy dít, protože neexistují žádné jiné hry v tomto žánru. Víme, že si hry budou podobné v různých mechanikách a vlastnostech, ale zároveň budou každá vyzařovat jinak a lidé si budou moci užít obě“.

Těšit se tak můžeme na stavění domů, upravování postav a to vše v otevřeném světě! Prostředí bude mít ploché pozemky i kopce a ve městech to bude žít v obchodech, na akcích i v zaměstnání. Nemohou chybět ani domácí mazlíčci jako psi a kočky, auta či lodě a jinak to nebude ani s koly, která patří ke každodennímu životu.

No a pokud jde o samotné obyvatele, tím se bude říkat Parafolks jako ekvivalent k „simíkům“. Tuto novinku si odhlasovali právě podporovatelé na Patreonu. Během hry je bude možné i převlékat a volit outfity podle toho, kam se právě vydají.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru