Návod na vytvoření vizitky

Chcete-li opravdu skvělou vizitku, obraťte se na grafika či studio, kde vám vytvoří reprezentativní a cíle vaší firmy respektující a prosazující vizitky od A do Z. Jestliže ale nemáte potřebu nebo rozpočet pro profesionální řešení, můžete si snadno vytvořit decentní vizitky i doma. Jak, to se dozvíte v našem návodu, který vás tvorbou vizitky ve Wordu provede krok za krokem.

 

Nejjednodušším způsobem pro vytvoření vizitky ve Wordu je využití stejnojmenné skupiny šablon.

  1. Spusťte Word
  2. V nabídce Soubor klikněte na Nový
  3. Vyberte Šablony na webu Office.com a zde Vizitky
  4. Vyberte si vizitku, která se vám líbí – později ji můžete upravit (například Obecné vizitky pro formát Avery) – a dvakrát na ni klikněte
  5. Vyplňte informace, změňte motiv a tiskněte!

Teď trochu podrobněji. Některé vizitkové šablony mají výhodu v tom, že jsou nastaveny na automatické následování toho, co změníte v jejich vzoru. Jako na obrázku níže – když změníte (vyplníte) Název společnosti, změní se ve všech vizitkách na stránce. Pokud si vyberete jinou, která to nepodporuje, můžete samozřejmě vždy jednu už hotovou vizitku vybrat a nakopírovat ji.

Úprava motivu vizitky

Šablony ulehčují práci na vizitkách pro nenáročné, ale Word zvládá, podobně jako u tabulek, personalizaci na jedno kliknutí. V záložce Rozložení stránky je zcela vlevo nahoře karta s volbami Motiv, Barvy, Písma a Efekty. Jde o celé sady prvků, které jsou předpřipravené a barevně či fonty k sobě ladí, abyste mohli procházet jednotlivé varianty a bez překážek se rozhodovat, jak by vaše vizitka měla vypadat. (Ne všechny vizitky podporují Motivy!)

Pokud by vám tyto automatické úpravy nestačily, můžete se pustit do experimentů s manuální změnou, což probíhá klasicky pomocí barev, fontů, velikostí a dalších věcí v záložce Domů.

Tisk na vizitkový papír

Pokud uvažujete o papíru, na který vizitky vytisknout, okamžitě byste samozřejmě měli vyřadit obyčejný slabý papír. Investice do kvalitnějšího vizitkového papíru není vysoká a dost možná je lepší žádná vizitka než ta vytisknutá na slaboučký kancelářský papír.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru