Návod na vytvoření vizitky

Chcete-li opravdu skvělou vizitku, obraťte se na grafika či studio, kde vám vytvoří reprezentativní a cíle vaší firmy respektující a prosazující vizitky od A do Z. Jestliže ale nemáte potřebu nebo rozpočet pro profesionální řešení, můžete si snadno vytvořit decentní vizitky i doma. Jak, to se dozvíte v našem návodu, který vás tvorbou vizitky ve Wordu provede krok za krokem.

 

Nejjednodušším způsobem pro vytvoření vizitky ve Wordu je využití stejnojmenné skupiny šablon.

  1. Spusťte Word
  2. V nabídce Soubor klikněte na Nový
  3. Vyberte Šablony na webu Office.com a zde Vizitky
  4. Vyberte si vizitku, která se vám líbí – později ji můžete upravit (například Obecné vizitky pro formát Avery) – a dvakrát na ni klikněte
  5. Vyplňte informace, změňte motiv a tiskněte!

Teď trochu podrobněji. Některé vizitkové šablony mají výhodu v tom, že jsou nastaveny na automatické následování toho, co změníte v jejich vzoru. Jako na obrázku níže – když změníte (vyplníte) Název společnosti, změní se ve všech vizitkách na stránce. Pokud si vyberete jinou, která to nepodporuje, můžete samozřejmě vždy jednu už hotovou vizitku vybrat a nakopírovat ji.

Úprava motivu vizitky

Šablony ulehčují práci na vizitkách pro nenáročné, ale Word zvládá, podobně jako u tabulek, personalizaci na jedno kliknutí. V záložce Rozložení stránky je zcela vlevo nahoře karta s volbami Motiv, Barvy, Písma a Efekty. Jde o celé sady prvků, které jsou předpřipravené a barevně či fonty k sobě ladí, abyste mohli procházet jednotlivé varianty a bez překážek se rozhodovat, jak by vaše vizitka měla vypadat. (Ne všechny vizitky podporují Motivy!)

Pokud by vám tyto automatické úpravy nestačily, můžete se pustit do experimentů s manuální změnou, což probíhá klasicky pomocí barev, fontů, velikostí a dalších věcí v záložce Domů.

Tisk na vizitkový papír

Pokud uvažujete o papíru, na který vizitky vytisknout, okamžitě byste samozřejmě měli vyřadit obyčejný slabý papír. Investice do kvalitnějšího vizitkového papíru není vysoká a dost možná je lepší žádná vizitka než ta vytisknutá na slaboučký kancelářský papír.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

449454 přečteno

Pixwords nápověda 1. díl

862110 přečteno

Doporučujeme

Nahoru