Nejlepší antivir roku 2017

Surfování na internetu bez kvalitního a spolehlivého antiviru je podobné zlézání vysokých skal bez jištění. Abyste na pomyslné skály lezli s co nejlepším jištěním, podívejte se na výsledky dlouhodobého testu nejznámějších antivirů. Testování a výslednou analýzu prováděla známá společnost AV-Comparatives a věnovala se druhé polovině roku 2017. Ověřte si, zda používáte opravdu dobrý antivirus. Pokud nemáte žádný, pak se jedná o povinné čtení.

Způsob testování antivirů

Testování probíhalo průměrně 23 dní během každého měsíce II. pololetí roku 2017. Na začátku dne se na testovacím PC provedla aktualizace antivirů a jejich databází a následně došlo k samotnému testování. Během něj testeři navštívili desítky nebezpečných stránek, pokusili se stáhnout nebezpečný obsah apod. Celkově tak bylo provedeno skoro 1800 pokusů nad každým z testovaných antivirů. Jejich seznam najdete v následující tabulce (seřazeno dle abecedy):

Seznam testovaných antivirů

Vítěz testu antivirů

Pro správné vyhodnocení testu se musíme podívat na několik důležitých detailů. Některé antiviry nechávají výsledné rozhodnutí o blokování/povolení konkrétní URL/stažení souboru přímo na uživateli (označeno jako User dependent). Záleží tak na tom, jak moc velké zkušenosti se surfováním a internetovou bezpečností uživatel má. Takové chování bylo ohodnoceno poloviční váhou záporných bodů, než jaké dostalo opravdové propuštění škodlivého obsahu. Stejně tak nesmíme zapomínat na tzv. falešné poplachy (False Positives). Jde o blokování stránek a souborů, které nepředstavují žádné bezpečnostní riziko. Na výsledky se tak můžete podívat jak v textové podobě, tak v přehledném grafu s českými popisky.

Výsledky testu antivirů

Detailní výsledky testů

Výsledky testu v grafu

Interaktivní zpracování výsledků

Vítězem testu antivirů se tak dle AV-Comparatives pro druhé pololetí roku 2017 stal antivir Panda Free Antivirus.

Originální verzi analýzy si můžete prohlédnout přímo v PDF - Test Q2 2017 AV-Comparatives (anglicky)

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Diskuze

Pro přispívání do diskuze se musíte nejprve přihlásit. Prihlásit se

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

437843 přečteno

Minecraft návod

98922 přečteno

Doporučujeme

Nahoru