Nejlepší antivir roku 2017

Surfování na internetu bez kvalitního a spolehlivého antiviru je podobné zlézání vysokých skal bez jištění. Abyste na pomyslné skály lezli s co nejlepším jištěním, podívejte se na výsledky dlouhodobého testu nejznámějších antivirů. Testování a výslednou analýzu prováděla známá společnost AV-Comparatives a věnovala se druhé polovině roku 2017. Ověřte si, zda používáte opravdu dobrý antivirus. Pokud nemáte žádný, pak se jedná o povinné čtení.

Způsob testování antivirů

Testování probíhalo průměrně 23 dní během každého měsíce II. pololetí roku 2017. Na začátku dne se na testovacím PC provedla aktualizace antivirů a jejich databází a následně došlo k samotnému testování. Během něj testeři navštívili desítky nebezpečných stránek, pokusili se stáhnout nebezpečný obsah apod. Celkově tak bylo provedeno skoro 1800 pokusů nad každým z testovaných antivirů. Jejich seznam najdete v následující tabulce (seřazeno dle abecedy):

Seznam testovaných antivirů

Vítěz testu antivirů

Pro správné vyhodnocení testu se musíme podívat na několik důležitých detailů. Některé antiviry nechávají výsledné rozhodnutí o blokování/povolení konkrétní URL/stažení souboru přímo na uživateli (označeno jako User dependent). Záleží tak na tom, jak moc velké zkušenosti se surfováním a internetovou bezpečností uživatel má. Takové chování bylo ohodnoceno poloviční váhou záporných bodů, než jaké dostalo opravdové propuštění škodlivého obsahu. Stejně tak nesmíme zapomínat na tzv. falešné poplachy (False Positives). Jde o blokování stránek a souborů, které nepředstavují žádné bezpečnostní riziko. Na výsledky se tak můžete podívat jak v textové podobě, tak v přehledném grafu s českými popisky.

Výsledky testu antivirů

Detailní výsledky testů

Výsledky testu v grafu

Interaktivní zpracování výsledků

Vítězem testu antivirů se tak dle AV-Comparatives pro druhé pololetí roku 2017 stal antivir Panda Free Antivirus.

Originální verzi analýzy si můžete prohlédnout přímo v PDF - Test Q2 2017 AV-Comparatives (anglicky)

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Nahoru