Nejlepší aplikace pro rodiče - organizér, poznámky, bezpečnost

Jste povoláním rodič na plný úvazek? Pak pravděpodobně nemáte mnoho času pro sebe a většinu dne i noci se věnujete dětem. S těmito pěti šikovnými aplikacemi si ale život uděláte o něco jednodušší. Šetří čas, pomáhají zorganizovat povinnosti i poskytují bezpečí na internetu pro vás i vaše děti.

Adler Notes

S aplikací Adler Notes získáte do mobilu všestranného pomocníka, pokud jde o úsporu času i psaní poznámek. Přidávání obsahu je jednoduché a aplikace dovoluje přidávat text, videa i fotografie. Lehce si tak vytvoříte recepty nebo vepíšete události. Funkce "hlas na text" zase dovoluje přidávat poznámky mluveným slovem. Organizér v aplikaci potěší oznámeními o vašich poznámkách a nechybí ani možnost vytvořit si nákupní seznam, což je rovněž praktické. Widgety na ploše dělají funkce přístupnější a tagy v poznámkách pomáhají třídit obsah podle tématiky. Jako bonus si přičtěte synchronizaci s Dropbox.

Norton App Lock

S aplikací Norton App Lock získáte do mobilu rodičovskou ochranu dětí na internetu. Zároveň si budete chránit obsah 4 místným kódem, takže si zaheslovat například fotky, videa, dokumenty apod. Dále potěší funkce automatického vyfotografována nezvaného hosta, který zadá třikrát po sobě špatný kód. Na tuto funkci je ale třeba mít přední fotoaparát.

Lipa Dots

Lipa Dots vychází z rozsáhlé sady Lipa her. Ta se zaměřuje na děti a spojuje ono okřídlené škola hrou. Malí hráči se tak baví a současně posilují hned několik aspektů, jakými jsou jemná motorika, znalost prostředí, zvířat apod. Hra Lipa Dots vypadá v prvé řadě jako omalovánky. Na barevném obrázku však vždy zbývá jen několik málo bílých plošek. Díky obrysu může hráč zjistit, o jaké zvíře tak asi jde. Projetím prstu přesně okolo obrysu pak dojde k aktivaci konkrétního obrázku a ten se tak sám od sebe vybarví. Cílem každého hráče je vybarvit všechny volné plochy na více než 60 ručně malovaných obrázcích hry Lipa Dots.

Life360

Aplikace Life360 se postará o vaši rodinu a to doslova. Jejím hlavním úkolem je udržování ponětí o tom, kde jsou její členové. Life360 tak dokáže zajistit kontrolu toho, zda a kdy došly vaše děti ze školy domů, jestli je již manžel na cestě z práce a podobně. V rámci daného kruhu, který tvoří rodina, členové mimoškolní aktivity nebo jiné podobné sdružení je ustaven správce, který má celou skupinku na starosti. Zároveň disponuje rozšířenými právy v rámci aplikace. Může tedy určit, kdo bude členem konkrétního kruhu a mnoho dalšího. Základem použití je zaznamenávání tzv. Check-inů. Pokud přijdete na konkrétní vybranou a uloženou adresu (škola, byt, práce), aplikace tuto skutečnost automaticky ohlásí. Samozřejmostí je možnost notifikací upravit, nebo kompletně lokalizaci zakázat (prázdniny, dovolená, klidný víkend). Aplikace Life360 se může velmi snadno stát pomocníkem při výchově a hlavně ochraně dětí, ať už vlastních nebo svěřených.

VozickarMAP

Velmi užitečná aplikace VozickarMAP, pokud máte v rodině zdravotně postižené dítě, nebo jste naopak rodič s postižením. Výrazně se vám po používání aplikace zjednoduší život, protože budete přesně vědět, kde se nacházejí bezbariérové ​​přístupy, místa na parkování, speciální služby apod. Funguje na principu sdílení informací, kdy si uživatelé pomáhají a sami si vyznačují na mapě místa, přidávají popisy i komentáře. Prostředí je zpracováno přívětivě a aplikace funguje v podstatě pro celý svět. Momentálně je nejvíce vyplněna právě Česká republika a Slovensko.

Vždy zajímavé a aktuální články s rodičovskou tématikou je možné nalézt na adrese www.rodicov.cz. Zkušení redaktoři se věnují období těhotenství a výchově dětí, správné výživě pro dítě i rodiče, škole a školním potřebám, finanční stránce správně fungující rodiny i sportovním aktivitám. Web je součástí širokého portfolia internetových portálů nakladatelství Mladá fronta.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru