VozickarMAP (mobilní)
100 %

Život usnadňující pomůcka pro zdravotně postižené

I přes velký pokrok ve vyhovění potřebám zdravotně postiženým v posledních letech nedosahují služby ani zdaleka takovou úroveň, jakou by si zdravotně znevýhodnění lidé zasloužili. Lidem na vozíčku se snaží zjednodušit život aplikace VozickarMAP - jediná svého druhu. Její název přesně vystihuje podstatu, a tedy mapu pro vozíčkáře, kteří si mohou na lokalitě, kde se právě nacházejí, prohlédnout místa s bezbariérovým přístupem, místy na parkování apod.

VozickarMAP v sobě spojuje inovativní myšlenky s moderním zpracováním tak, aby bylo její používání co nejpohodlnější. Jde v podstatě o aplikaci od lidí pro lidi. Na počátku byl nápad, který se podařilo zrealizovat až po několika letech - nyní -, když už technika dovoluje okamžité nalezení aktuální polohy na mapě, drtivá většina mobilů má přístup k dostačujícím fotoaparátu, datům atd. To, zda bude aplikace úspěšně pomáhat závisí čistě na její uživatelích.

Po nainstalování a spuštění se ihned zobrazí Google mapa s aktuální polohou. Jelikož je aplikace nová, zadané a zpracované místa se vejdou do několika stovek. S rostoucím počtem uživatelů se mapa začne postupně zaplňovat nejen ve velkých městech, jako je tomu nyní (Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Praha, Ústí nad Labem...), ale i v jiných zemích. Samozřejmě, že nejvíce pokryté budou místa v České a Slovenské republice, ale už teď se objevují užitečné informace o přístupnosti v Rakousku nebo Polsku.

VozickarMAP umožňuje třídit jednotlivé lokality do kategorií: Pošta, WC, Gastro, Obchod, Ubytování, Události, Kultura, Lékárna, Služby, Turistika, Benzínová pumpa, Úřady, Sport, Zastávka, Parkovací místa, Banka nebo Bezbariérové ​​absurdity. Ve spodní části se nachází jednoduché menu sestávající ze čtyř možností. V nich se uživatelé dostanou do Mapy, podívají se na Místa v okolí podle aktuální polohy, zobrazí si Aktivitu jiných uživatelů nebo se dozvědí více o fungování aplikace v položce Další.

Přidání místa do mapy je poměrně jednoduché, i když může být časově náročnější. Na mapě stačí kliknout na tlačítko Plus a následně na slovíčko Další. Otevře se menu Vložení nového místa, kde již stačí vyplnit základní údaje - Název, Umístění na mapě, Fotografie, Kategorii - a místo přidat do mapy. Zajímavým aspektem je rozlišování autora daného místa. Aplikace rozlišuje, zda jde o tělesně postiženého nebo zdravého člověka. Uživatelé se tak mohou vyjadřovat k předem zaznačeným lokalitám a potvrdit, resp. vyvrátit dané tvrzení o daných podmínkách. VozickarMAP je k dispozici pro zařízení s operačním systémem Android i iOS.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Zjednoduší život zdravotně postiženým
  • Zobrazuje místa s bezbariérovým přístupem
  • Česko, Slovensko i zahraničí
  • Využívá systém "od vás pro vás"
  • Kategorizování lokalit
  • Přidávání popisů
  • Fotografie zanesených bodů
  • Intuitivní design
  • Pohodlné přidání lokality do mapy

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Mapotic, Mirek Zeman
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://www.vozickar.info/
Operační systém: iOS /Android
Verze: iPhone, iPad / Android
Počet stažení: 534
Publikováno: 31.10.2019
Poslední aktualizace: 2019-10-31 10:52:13
Zařazeno v kategoriích: Aplikace pro mobilní telefony a tablety | Mapy (mobilní) | Nástroje (mobilní) | Vzdělávání (mobilní) | Zpravodajství (mobilní)

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 20 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Milan N.
Milan N.

Skvelá aplikácia, snáď sa postupne zaplní užívateľmi a mapka bude hýriť lokalitami

03.11.19 02:41 reagovat

K této aplikaci jste již recenzi napsali.

Martin Hantl

Martin Hantl
Nepříhlásený užívatel

31.10.2019

100 %

plusKonečně logicky tvořená apka

plus-

Palec za logiku, snadnost, filtraci. A druhý palec držím, ať se daří plnit obsahem.

Poradna aplikace - VozickarMAP (mobilní)

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

222685 přečteno
Nahoru