Nejlepší hudební přehrávače pro mobily a tablety

Přehrávání hudby je jednou z nejčastějších aktivit, které nutíme své chytré telefony provozovat. Zvolený hudební přehrávač má na zážitek z poslechu velký vliv – ergonomie ovládání dokáže divy a na dotykovém ovládání stačí drobnost a z šikovného programu je nepoužitelný šmejd.

Google Music

Nejlepší přehrávač hudby pro Android (dostupný je i pro iOS). Důvodů je více – jeho základní použití je zdarma, přičemž slovo „základní“ rozhodně nevystihuje jeho možnosti. Ty jsou totiž nezvykle široké. V bezplatné verzi totiž naleznete cloudový prostor na 15 000 skladeb, které si můžete nahrát na servery Googlu a pak si je pouštět odkudkoliv skrze internetový stream. Navíc si tyto skladby můžete opětovně do mobilu stáhnout a využívat Google Music jako offline přehrávač. A když dojde na přehrávání, Google Music vypadá skvěle a ještě lépe se ovládá. Jako drtivá většina přehrávačů i Google Music shlukuje hudbu podle tagů, takže pokud využíváte vlastní hudbu, pozor na to. Google Music nabízí dva druhy placeného obsahu – můžete si klasicky kupovat online hudbu a nebo si můžete zaplatit předplatné, díky kterému si můžete přehrávat libovolně jakoukoliv hudbu z celého obchodu Google Music.

Pro: Android, iOS

Stahujte Google Music

WinAmp

Legendární přehrávač WinAmp nabízí pohodlné přehrávání (taky podle tagů) na vašem androidím mobilu a tabletu. Výhodou je jednoduchý interface laděný do tmavých barev a známé jméno, které milují příznivci hudby po celém světě. Pokud si chcete přehrávat jen hudbu přímo z telefonu, je zbytečné instalovat Google Music a naprosto ideálně poslouží i WinAmp

Pro: Android

Stahujte WinAmp

Spotify

Spotify je přímou konkurencí Google Music – obchod, který nabízí i předplatné a služby zdarma. Ty obsahují například rádia podle stylů a interpretů, ale Spotify nedoporučujeme používat v bezplatné verzi. Na rozdíl od PC verze má sice použitelný (ba přímo povedený) interface, ale mezi skladby občas umístí hlasitou a vůbec otravnou zvukovou reklamu. V placené verzi funguje podobně dobře jako Google Music.

Pro: Android, iOS, Windows Phone

Stahujte Spotify

Music Folder Player Free

A co takhle se vrátit ke „klasice“? Nezastesklo se vám někdy po přehrávači, který by spustil hudbu v konkrétní Složce bez ohledu na otagování? Je to příjemný návrat k systému většiny počítačových přehrávačů, a pokud máte ve své hudební sbírce bordel, tak i naprostá nutnost.  Vyhnete se rozházení skladeb jednoho interpreta (i jednoho alba) do deseti různých koutů, protože někdo vyplnil špatně tagy, nebo je nevyplnil vůbec. Zároveň je Music Folder Player Free velmi povedeným přehrávačem, takže pokud se to má s vaší hudbou takto, nemusíte hledat dál.

Pro: Android

Stahujte Music Folder Player Free

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru