Nejlepší mobilní aplikace na úpravu fotek

Víte, jaký fotoaparát je na světě nejrozšířenější a nejoblíbenější? Mobilní telefon. Nosíte ho totiž stále s sebou, jeho ovládání je jednoduché, intuitivní a rychlé, takže s ním zachytíte i momentky. Dnes se tedy podíváme, jaké aplikace vám umožní úpravu fotek rovnou ve vašem telefonu v reálném čase.

Čím více jsou fotoaparáty v mobilních telefonech pokročilejší, tím více vývojáři pracují na lepších aplikacích, které vám pomohou fotky upravit přímo ve vašem telefonu. Zejména s oblíbeností Instagramu se do tohoto odvětví pořádně opřeli, takže na trhu je řada aplikací, které vám automaticky nebo ručně upraví snímek prakticky během minuty. Jaké jsou ty nejlepší pro váš mobil či počítač?

Adobe Photoshop Express

Kdo by neznal Adobe Photoshop? Již od roku 1990, kdy vyšla první verze, samozřejmě pro počítače, je jedním z nejpoužívanějších editorů fotografií, který před 4 roky dorazil i na mobilní zařízení. 

V tomto ohledu zvládne všechno, co od takové aplikace můžete očekávat. Můžete vytvářet koláže, dělat barevné korekce, ořezávat snímky, upravovat RAW snímky, vkládat text a samozřejmě vše okamžitě sdílet na sociální sítě. Nevýhodou je ovšem destrukce původního snímku, takže pokud o něj nechcete přijít, zvolte raději Adobe Photoshop Lightroom CC, který vytvoří samostatný katalog, kam nové snímky a koláže ukládá. Aplikace je dostupná pro Android a iOS.

AirBrush

Pro ty, kteří se více zaměřují na selfie fotky je tu právě AirBrush. Lze v něm „vyzmizíkovat“ akné, vyhladit pleť, vylepšit tón pokožky, vybělit zuby a k dispozici jsou i další vylepšení tváře. Fotku můžete upravit automaticky, tedy editor sám fotku vylepší, nebo zvolit automatický režim, pokud si chcete s fotkou více pohrát.

K dispozici nejsou ale jen typické úpravy obličeje, ale také možnost deformovat snímek, respektive určité části. Například zvětšit oči, rty, zmenšit nos apod. 

AirBrush samozřejmě není pouze pro selfie snímky, zvládne i klasické fotografie a jejich úpravy jako je ořez, náklon, úprava tónu, různé barevné filtry apod. Aplikace je zdarma dostupná na Android a iOS.

LightX

Zejména uživatelé iOS si oblíbili LightX, protože již v základní verzi zdarma obsahuje nespočet užitečných nástrojů pro úpravu. K dispozici jsou „instatní“ neboli rychlé přednastavené filtry, kategorie nástrojů pro úpravu selfie, ale i pokročilá sada nástrojů pro úpravu fotek. Ty nejlepší nástroje jsou ovšem placené (cca 27 Kč/měsíc). 

LightX zvládne prakticky vše, co předešlé nástroje, hodí se především pro zkušenější uživatele, kteří mají na úpravu fotek větší nároky. Aplikace je dostupná pro iOS i Android.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 5 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Nahoru