Nejlepší módy pro Euro Truck Simulator 2: díl třetí

A máme tu další díl seriálu o jedné z nejlepších a nejoblíbenějších českých her poslední doby. Dnes se budeme zabývat různorodými módy, které vylepší celkový zážitek z hraní. Pakliže jste si ještě nepročetli předcházející články o ETS 2 (demoverzi ETS 2 stahujte ODTUD), napravit to můžete zde:

Doporučujeme zejména první článek o módech, kde se dozvíte i něco o jejich instalaci. Teď už se však vrhněme na představení dalších módů.

Nové a vylepšené interiéry

Interiéry jsou pro truckové hry od SCS Software tím snad nejdůležitějším prvkem grafické podoby, protože hráči preferují zpravidla pohled z kabiny, kde mají interiér jako na dlani. Ačkoliv je kvalita těch původních zcela dostatečná, šikovná komunita vytváří nové a nové interiéry, které ještě zpříjemní virtuálním kamioňákům jejich odysey.

 • Scania Luxury Claas Interiorchcete do své Scanie dostat hezčí interiér? Tenhle moderní a luxusní určitě vyzkoušejte, určitě vás na cestách po Evropě nezklame.
 • Volvo – pro milovníky tradiční švédské značky je tento mód naprostou nutností.
 • Zářící kabina pro MAN – tento mód přidává různá světélka a podsvícení do kabiny MANů.
 • Interiéry – pokud se vám nechce zabývat s různými módy interiérů, stáhněte si rovnou objemný balíček, ve kterém jich je rovnou, tedy pro všechny značky ze hry – Iveco, DAF, MAN, Mercedes, Scania, Volvo i Renault.

Rozšíření mapy

Ačkoliv ETS 2 obsahuje opravdu obrovskou a navíc i podrobnou mapu, nenasytnost hráčů nezná hranic. Ti šikovnější se práce chopili sami a vytvořili mapy, které přinášejí nové, neprojeté trasy pro opravdové fanoušky kamionové dopravy.

 • Itálie Itálie sice v původní hře přítomna je, ale představuje ji jen několik měst na severu země. Tento mód sice patří mezi skromnější, ale stále přidává hodně – 3 města a 5 nových společností v Benátkách, Janově a Boloni.
 • Rusko chcete se projet i dál na východ? 8 nových měst, ukazatele hezky v azbuce a příchuť pravého dobrodružství…

Realističtější zvuky

Zvuk je nedílnou součástí herního zážitku, avšak ideálu se blíží málo her. ETS 2 má výhodu, že to co se nepovedlo dokonale autorům hry, to vypilují fanoušci.

 • Déšť jízda za deště je sice náročnější, ale zvuky bubnujících kapek v sobě mají cosi uklidňujícího. Chcete-li si vychutnat rozmary počasí i v ETS 2, bez tohoto módu se neobejdete.
 • Klaksonpořádná kamión má i pořádný klakson, což v originální hře tak úplně neplatí. S tímto módem už je vše, jak má být.
 • Motorani zvuk motoru nepatří mezi to nejlepší, čím by se ETS 2 mohl chlubit, tedy alespoň do okamžiku, než nainstalujete tento mód.
 • Rádiostreamování českých rádií do rádia ve vašem virtuálním kamiónu? Žádný problém.

Specialitky

Nakonec je tu malá všehochuť módu, bez nichž si opravdu hru už představit nedokážeme.

 • Lepší textury silnicgrafickou stránku hry považujeme za perfektní, ale pouze v případě, že se díváme na samotná vozidla vyšperkovaná do nejmenších detailů. Se silnicí a jejím okolím už je to značně horší. Část tohoto problému odstraňuje i tento mód s kvalitnějšími texturami silnic.
 • Realistická fyzika verze 5.0 mód pro realistickou fyziku celkově zpříjemňuje hraní, do kterého se mnohem snáze vžijete. Celá hra jakoby ožila a my vám dáváme ke stažení verzi, která odstraňuje i omezovač.
 • Nádherný tahačjde o Kenworth K100, který vám dá pocítit trochu síly a luxusu, které tato tradiční americká firma svým výrobkům dává.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Krystof
Krystof

ahoj :) euro truck simulator 2 je vybornahra :) mate tady dost dobre mody :) ale k tomu hlavnimu,nevíte v jaké kategorii kamionu najdu kamionKenworth K100? mam ho do hry staženýale nevím v jakém obchodě je :) díky za radu

16.08.13 13:44 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, najdete jej v Majesticu (tedy obchodě s Mercedes-Benz vozy, které však nejsou licencovány, proto ta změna názvu a mnohapaprsková hvězda v logu).

16.08.13 15:03 reagovat

Adenis
Adenis

Podle českého internetu na oficiálních stránkách Euro Truck Simulator 3, by se ve hře měli objevit tahače od roku 1980 až do aktuálního. Měla by se na ETS3 vylepšit i detaily, na které vývojáři ve druhém dílu zapomněli :)

21.07.13 23:29 reagovat

David
David

Ahoj stáhnul jsem si vše co tu bylo jen nevím jak to extrahovat do hry mám to v modu hry a nevím jak dál.

21.06.13 03:24 reagovat

Doporučujeme

Nahoru