Nejlepší módy pro Skyrim

Navzdory všem populárním hojně módovaným hrám je právě Skyrim tou hrou, kterou si lidé s tvůrčí fanouškovskou komunitou spojují zdaleka nejvíce. Na rozdíl od Minecraftu je to totiž velká AAA hra, na rozdíl od GTA se nedrží v nudné rovině realistického velkoměsta, na rozdíl od Farming Simulatoru nejde o příliš úzce zaměřený titul. A hlavně modderské nástroje pro Skyrim dovolují vytvořit cokoliv, což také moddeři hojně využívají.

V tomto článku rozhodně nemůžeme postihnout ani zlomek skvělých módů, které by vám neměly uniknout, spíše se podíváme na ty úplně nejzásadnější a dáme vám tipy, jak se v tom všem neztratit.

Požadavky a instalace:

Instalace módů je snadná a probíhá ideálně přes Nexus Mod Manager, který najdete zde. Právě stránka Nexus Mods je dějištěm onoho největšího cvrkotu mezi moddery a to nejen pro Skyrim, ale spoustu dalších her. S Nexus Mod Managereme (NMM) je instalace opravdu primitivní.

Ke hraní s módy budete potřebovat nejnovější verzi Legendary edice, což je defacto GOTY edice skládající se ze hry a tří větších DLC (Dawnguard, Hearthfire a Dragonborn). Bez nich to ani nezkoušejte, módy jsou zpravidla kompatibilní pouze s plnohodnotným Skyrimem (DLC nepřináší jen nezávislý obsah, ale částečně mění i fungování samotné hry). U módů následně vždy čtěte celé požadavky i návody – některé módy mohou vyžadovat specifický zásah, nebo nefungují správně bez instalace dalšího módu.

SkyUI

Asi vůbec nejužitečnější mód přidává do Skyrimu PC-friendly uživatelské rozhraní v čele s přehledným inventářem. Právě v uživatelském rozhraní totiž Skyrim hodně pokulhával, byť na první pohled možná přehnaně velké prvky vypadaly docela hezky…

Stahujte ZDE

Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch

Jak je zvykem u takto velkých her, malých a větších bugů a problémů má Skyrim docela dost i po několika patchových kúrách od Bethesdy. Tento neoficiální patch se snaží většinu problémů eliminovat a daří se mu to.

Stahujte ZDE

Requiem

Kompletní hardcore RPG předělávka mechanismů a fungování Skyrimu. Balancuje všechny věci ve hře a přidává řadu elementů, které hru dělají spravedlivější a tím i složitější – hra vám nebude neférově házet klacky pod nohy, ale nepůjde vám nerealisticky na ruku. Mód je navíc modulární, takže v něm můžete zapnout jen ty prvky, které by váš zážitek nenarušovaly.

Stahujte ZDE

Immersive Armors

Tento mód si bere za cíl přidat do hry spoustu nových zbrojí, aby se zvýšila variabilita, která byla v původním Skyrimu poněkud nedostatečná. Immersive Armors jsou naprosto nepostradatelným obsahovým módem, který zlepší hru každému.

Stahujte ZDE

Immersive Weapons

To samé jaké mód výše řeší pro zbraně Immersive Weapons. Spousta nových zbraní, vyšší variabilita,… Vzhledem k době, kterou lze ve Skyrimu strávit, budete za každou novinku rádi.

Stahujte ZDE

Caliente's Beautiful Bodies

Jeden z mnoha a mnoha módů, které se točí kolem zkrášlení ženských postav ve Skyrimu. V tomto ohledu moddeři dosáhli kvality AAA východoasijské produkce, která je na vzhledné postavy vysazena.

Stahujte ZDE

Skyrim HD – 2K Textures

Skyrim potřebuje HD textury jako sůl, tyto patří mezi vůbec nejoblíbenější módy pro hru.

Stahujte ZDE

RealVision ENB

Ultimátní vizuální mód pro Skyrim, který není důležitý jen pro své vlastní kvality, ale funguje i jako brána do komplexní úpravy vzhledu hry – autor si totiž dal tu práci, že sepsal podrobný návod, jak postupovat a jaké módy nainstalovat, aby hra vypadala jako na jeho screenshotech. Sice je to proces na několik hodin, ale bezpochyby stojí za to, protože letitý Skyrim po téhle úpravě vypadá jako supermoderní hra, která hravě strčí do kapsy většinou současné produkce.

Stahujte ZDE

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 7 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

453484 přečteno

Doporučujeme

Nahoru