Top programy pro zálohování dat

Zálohování stále patří mezi ony tolik omílané IT pravdy, které ovšem jen malá část z uživatelů skutečně dodržuje. Pokud již svá data opravdu zálohují, pak je to díky předchozí špatné zkušenosti (nechtěné smazání, chyba hardwaru, ztráta USB disku apod.).

Pravidelné zálohování může být nejenom poslední spásou při ztrátě dat, ale v mnohém dokáže zefektivnit běžnou práci apod. Navíc se vzrůstající popularitou tzv. ransomware (škodlivý software, který uživateli zašifruje osobní data na disku a výměnou za jejich odblokování požaduje zaslání určité částky formou bitcoinů), je zálohování zatím jediným stoprocentním řešením po napadení.

V článku uživatelé najdou řadu ověřených programů pro zálohování. Mohou si tak vybrat ten, který bude nejlépe odpovídat jejich potřebám.

EaseUS Todo Backup

Komplexní zálohovací software od společnosti EaseUS uživatelům servíruje program Todo Backup, který si poradí s mnoha formami a metodami zálohování. Program je schopný zálohovat jak vybrané soubory, složky, nebo rovnou celé oddíly a disky. Samozřejmostí je plánované zálohování, při kterém si uživatel nastaví nejenom cíl zálohování, ale i konkrétní položky a termíny pro opakování. Nechybí ani Recovery sekce, která se stará o obnovení ztracených nebo poškozených dat právě z vytvořené zálohy.

 

FBackup

Program FBackup nemá s populární sociální sítí nic společného. Jde totiž o další z řady chytrých zálohovacích programů, které dokáží zabezpečit uživatelská data proti jejich ztrátě a poškození. Oproti předchozímu nástroji od EaseUS disponuje FBackup odlišným uživatelským prostředím, které vše integruje do jednoho jediného pracovního okna. Uživatelé zde mohou pracovat s konkrétními zařízeními, nastavením pravidelných záloh apod. Program tak v mnohém připomíná tradiční produkty z kancelářské řady MS Office. Výhodou programu je mimo jiné i fakt, že dokáže zálohovat i právě zpracovávané soubory.

Acronis True Image

Zálohovací software Acronis True Image se specializuje na zálohování celých disků nebo diskových oddílů. Program si poradí nejenom s běžnými daty, ale i se systémem. Díky této záloze tak lze obnovit celý disk včetně operačního systému do původního stavu. Zálohování je možné provádět buď na vlastní médium, nebo je možné použít cloudového prostředí. Samozřejmostí je AES-256 šifrování, historie záloh a rychlý systém obnovení.

Macrium Reflect

Zálohovací program Macrium Reflect opět disponuje jednoduchým uživatelským rozhraním, které vše důležité integruje do hlavní obrazovky. Při samotném zálohování dokáže pracovat jak s jednotlivými záznamy, tak i s XML soubory. Výsledky pak dokáže pro kontrolu exportovat jako html soubory, ve kterých si uživatel ověří, že vše proběhlo tak, jak mělo. Užitečnou funkcí programu je i možnost vytvořené zálohy okamžitě vypálit na CD/DVD/BD médium.

Everyday Auto Backup

Nástroj Everyday Auto Backup patří mezi to nejjednodušší, co lze v oblasti zálohování najít. Jde o velmi prostý program, který disponuje pouze několika základními funkcemi. Ty ovšem skvěle pokryjí vše potřebné a uživatelé se poté nemusí trápit s velkými programy, nebo komplexními prostředími. Strohé grafické zpracování navíc skvěle vyzdvihne jednotlivé ovládací prvky. Ty program rozděluje pomocí záložek – Projekty, Dnešní úkoly, Logy, Možnosti a sekce O programu.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 1.5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru