Nejnovější Total Commander 11 přináší řadu skvělých vylepšení

Nejoblíbenější správce souborů Total Commander přichází v nové verzi 11, která ještě vylepšuje funkce již tak komplexního nástroje. Z verze 10.50 přechází autor Christian Ghisler na "jedenáctku" s pokročilejšími funkcemi jako větší možnosti nastavení a zdokonalení již zaběhnutých prvků. I když nejde o velké změny, potěší všechny, kdo program pravidelně využívají.

Mezi nové možnosti programu Total Commander 11 patří například rychlejší sbalení a rozbalení archivů ZIP a GZ a nechybí ani komprese ZSTD a Brotlu. Kopírování souborů dostalo novinku v podobě zaškrtávací možnosti, aby se starší soubory automaticky nepřepisovaly, ale přejmenovaly a ty novější přeskočily.

Total Commander 11 konečně zobrazuje úložiště mobilu

Změny se dotkly i práce s připojeným mobilem, respektive jeho úložištěm. Ve statové liště je výrazně viditelněji zobrazena kapacita úložiště, a to jak celková, tak i dostupná. Nemusíte tak již používat Průzkumníka Windows, ale vše si přehledně zobrazíte v programu Total Commander.

Při vyhledávání v otevřených záložkách je nyní možné využít zkratku Ctrl+Shift+A a změny se dotkly i historie složek. S tou lze pracovat přes zkratku Alt+↓, kdy lze v historii vyhledávat. V praxi to znamená rychlejší nalezení konkrétních adresářů v seznamu. Historii mohou nyní uživatelé odstranit přímo z kontextového menu.

Rozšířená kontextová nabídka v Total Commander 11

U každé zobrazené položky přibyla kontextová nabídka, která se zobrazí kliknutím pravým tlačítkem myši a lze tak zkopírovat cestu ke složce nebo ji odstranit.

Již klasicky je Total Commander 11 k dispozici zdarma po dobu 30 dnů se všemi funkcemi plné verze, poté vás program vyzve k zakoupení plné licence. Po jejím uplynutí lze program využívat v omezené, testovací verzi. Zakoupení licence ale rozšíří TC o množství pluginů jako porovnání adresářů, vestavěný FTP klient nebo rozšířené vyhledávání.

Výhodou je, že od vytvoření programu jsou licence stále doživotní – stačí tedy, že jste si v minulosti Total Commander zakoupili a máte jej navždy k dispozici v plné verzi a se všemi aktualizacemi. Totéž pak bude platit iv případě, že si TC11 zakoupíte teprve nyní.

Total Commander 11 si můžete stáhnout na tomto odkazu ve 32 i 64bitové verzi.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

870238 přečteno
Nahoru