Nový díl série Total War - co už víme o připravované Thrones of Britannia

Čas fantasy skončil. Čas historie nastal. Jak slíbili, tak plní a po dvou titulech Warhammer se vývojáři z Creative Assembley opět pustili do hry založené na historických událostech, konkrétně do boje o britské ostrovy. Total War Saga: Thrones of Britannia se zaměří na krátký časový úsek a hráči se mohou těšit na dosud nejdetailněji zpracovanou mapu v sérii a skloubení prvků z více dílů za účelem co nejlepšího zážitku. Navíc už byl zveřejněn i datum vydání, jakož i systémové požadavky, takže do sebe všechno pomaličku začíná zapadat.

Kde a kdy se bude Thrones of Britannia odehrávat

Fanoušci série TW už jsou jistě obeznámeni s předchozími díly, kde se nemalá část bojů odehrávala také na britských ostrovech. V Medieval ll: Total War vyšel datadisk Kingdoms, který dokonce nabízel rozšíření týkající se čistě Británie a už tehdy šlo o výrazné polepšení si, co se rozlohy a členění mapy týkalo, oproti původní hře. Thrones of Britannia ale překonává jakékoliv laťky z minulosti a i přesto, že jde o poměrně malé území, je zpracováno nejpodrobněji. Zahrnut je každý kus země ostrovů i s okolními moři.

Děj se bude odehrávat na sklonku 9. století, konkrétně od roku 878, kdy probíhal boj o směrování země mezi několika frakcemi a kulturami (Anglosasové, Dánové, Keltové, Gaelická frakce, germánské či vikingské kmeny).

Jak je to s historickou přesností

Kdy, pokud ne teď, je ten správný čas vypustit hru pojednávající o britských ostrovech. Na televizních obrazovkách právě prožívají svůj rozmach a zasloužený úspěch seriály jako Vikings, Knightfall či The Last Kingdom. Co se týče historických událostí a jejich dodržování, tam už to není tak růžové. V TWS: ToB zvolili tvůrci mix, který již brzy budou moci prověřit všichni nedočkavci. Jako základ posloužily různé staré prameny a historické dokumenty, jakož i rady odborníků na danou problematiku a je zřejmé, že prim bude hrát právě reálná historie.

Ve hře by se tak měly objevit všechny známé říše či území a to dokonce v původních názvech, což určitě přidává plusové bodíky do věrohodnosti atmosféry. Wessex tak bude West Seaxe, Mercia se změní na Miercom, Northumbria na Northymbre atd. Co se týče historických postav, těch zde opět najdeme požehnaně a hráči se mohou těšit na Alfréda Velikého, Guthruma, Ceowulfa, syny Ragnara Lothbroka a mnoho dalších.

Z hlediska historických událostí se hra sice ubírá podle základních rysů, ale v tomto ohledu přišlo výrazné posunutí vpřed a hráči si sami určí celkové směřování vývoje! Ve svých rukou tak mají moc ovlivnit chod celé hry. Kromě nich ale dělá jiné rozhodnutí i umělá inteligence, což zaručí, že žádná kampaň nebude stejná.

Frakce, verbování a správa míst

Už teď se ví, že ve hře bude obsažených celkem 10 frakcí a 5 rozdílných kultur. Každá z frakcí má odlišné úvodní intro, nemluvě pak o nutnosti odlišit je vojensky, ekonomicky a kulturně. To může být na první pohled obtížné, když vezmeme v úvahu fakt, že většina frakcí žila v těsné blízkosti, výrazně se ovlivňovaly a zmenšovaly rozdíly. Jak jsme již ale v sérii zvyklí, rozdíly budou jistě patrné, o čemž svědčí i první gameplay videa.

Inštruktážní video s novinkami

Každá frakce se skládá z menších provincií s jednou hlavní usedlostí a dalšími menšími vesničkami a osadami. Všechny mají jedno společné, a to vzájemné odlišení se. Liší se posádkou, intenzitou víry nebo třeba celkovým fungováním. Vesnice se navíc specializují na produkci surovin a jídla, aby mohla říše prosperovat, ale zároveň jsou velmi zranitelné, protože jsou většinou bez vojenské posádky, jakož i opevnění.
Verbování jednotek závisí na finančních prostředcích a jídle. Pokud je všeho dostatek, nábor nových jednotek bude plynulý, ale se snižujícími počty přijdou problémy a jednotky se za jeden tah nestihnou naverbovat celé. Počet jednotek pak závisí na vylepšování hlavní budovy v každém městě.

Novinka se objevila i na poli charakterů, kde má každá postava své specifické základní rysy. Hráči si pak sami určí, které z nich budou vylepšovat tak, aby si vytvořili generála, velitele či guvernéra podle představ. Jedné jednotce tak může velet schopný útočník disponující obrovským rozpětím, kam se může na jeden tah vydat, jiné zase šikovný obránce se smyslem pro nalezení strategické pozice. Každá z vlastností se dá vylepšit až pětkrát.

Možnosti ukončení hry

Total War Saga: Thrones of Britannia se zaměří na historickejší a přesnější zobrazení doby, což má za následek i vylepšení podmínek vítězství hry. Kampaň tak nekončí jen v případě, že hráči obsadili určitý počet míst, ale nejnověji se může rozhodnout i na základě vyspělosti celé frakce ať už stavební, nebo technologické. Každá frakce má navíc vlastní systém menších úkolů, po jejichž splnění dojde rovněž k ukončení kampaně.

Strom vylepšení a posouvání hry

V instruktážním videu tvůrci pěkně popisují, co nového přinese vylepšování jednotlivých technologií. Hráči si mohou zvolit vojenský nebo městský oddíl a každou z položek lze odemknout splněním určených podmínek. Vzniknou tak nové možnosti jak zvýšený počet jednotek možných k naverbování v jedné usedlosti, zvětšení bonusů při správě míst apod.

Předobjednat Total War Saga: Thrones of Britannia

Aby se děj neustále posouval dopředu a frakce nestagnovali, obyvatelé budou chtít vždy to, co nemají. To znamená, že příliš dlouhý mír povede ke stále většímu odhodlání bojovat a naopak. Tento aspekt hry řídí barevný ukazatel a je dobré ho dodržovat, jinak mohou nastat nepokoje, přijdou pokuty nebo se sníží reputace velitelů.

Datum vydání a minimální požadavky

Boj o Británii začne na počítačích přesně 19. dubna a do té doby se toho ještě hodně uděje a změní. Vše podstatné o hře je možné sledovat i na oficiálním blogu vývojářů zde. Po oficiálním vydání bude cena 39,99 €, v předstihu je možné koupit hru za 35,99 €. Do vydání zbývá ještě pár týdnů, ale už teď víme minimální požadavky na spuštění zobrazené níže.

Minimální požadavky:

  • CPU: Intel® Core™ 2 Duo 3.0Ghz
  • RAM:  5 GB
  • GPU: NVIDIA GTX 460 1GB | AMD Radeon HD 5770 1GB | Intel HD4000 @720p
  • HDD: 30 GB volného místa
  • OS: Windows 7 (64-bit)

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru