Nový systém chemie hráčů ve FIFA 23. Revoluční změny potěší každého

Sestavení týmu ve FIFA 23 od letošního ročníku už nebude stejné. FUT módy dostanou jednu masivní změnu, která ovlivní sestavování mančaftu a to k lepšímu. Ultimate Team coby vlajková loď herní série dostane překopanou mechaniku chemie mezi fotbalisty, což jsme tady dosud ještě neměli. Pokud jste tedy zvyklí stavět si tým podle zaběhnutých pravidel, rychle na to zapomeňte. Nový systém chemie mění vaši hru od základů a nabízí vám nespočet možností.

Dosud byly squady limitovány právě chemií mezi hráči ve formaci. Ta musela být perfektní, jinak docházelo k poklesu formy a horší spolupráci na hřišti. Projevovalo se to dokonce iu Ikon, kart, které mají přirozeně vyšší chemii, kdekoli je postavíte. EA si po letech zaběhnutého systému řekla dost a přináší první obrovské změny. Tady je vše, co potřebujete vědět o chemii mezi fotbalisty ve hře FIFA 23.

Poziční chemie mezi hráči je pryč

Největší změnou je bezpochyby odstranění chemie mezi kartami hráčů (chemistry links). Doposud vás tato mechanika nutila spojovat hráče, kteří si spolu na hrací ploše rozumějí na základě národnosti nebo stejné ligy, ve které hrají. Pokud jste v rozestavení nedosáhli zelených spojení, negativně to ovlivnilo herní statistiky daných hráčů a snížil se chemistry rating.

Systém však měl ještě jednu nevýhodu, a to málo kombinací, jak si tým poskládat. Většina hráčů tak sáhla po kartách, které se osvědčily ve hře a byly právě „meta“. FIFA 23 to zcela mění a nabízí chemii celého týmu na základě všech hráčů.

V praxi to znamená, že obránce ovlivní útočníka a naopak, záložník bude mít pozitivní vliv na obě strany hřiště a tak dále. Namísto starého 10-bodového systému přijde 3-bodový, který bude zobrazena v levém panelu při nastavování FUT taktiky. U každého hráče tak zjistíte chemistry rating, aniž by vám hra cokoliv zakazovala.

Záporná chemie již neexistuje

Společnost EA konečně dala na hráče a nabízí možnosti kreativity, o kterých jsme dosud jen snili. Žádná záporná chemie už nebude ve hře k vidění, takže se můžete plně odvázat při skládání týmu. Všichni fotbalisté tak budou hrát s jejich základními statistikami a to iv případě, že mezi kartičkami bude nulová chemie.

Pozkoušet si tak budete moci různé formace i složení týmu. Pokud jste dosud byli limitováni například na Premiere League, nemohli jste si do týmu koupit Lionela Messiho. Nově vám to však FIFA 23 umožní a ani vás za to nebude penalizovat sníženou chemií.

Novinkou jsou také sekundární pozice

Pro ještě lepší přizpůsobení týmu bude mít většina kartiček fotbalistů také sekundární pozici. Stručně a jasně se tak ve hře odrazí všestrannost reálných fotbalistů, kteří v zápasech také nenastupují vždy na stejném místě. Heung Min Sona si tak pohodlně přehodíte z levého křídla na hrot nebo zkusíte štěstí s Ronaldem na křídle jako za starých časů. Rozhodnutí jsou na vás.

Existuje ale pár hráčů, kteří budou mít ne dvě, ale rovnou 3 sekundární pozice, kde mohou hrát bez ztráty chemie.

Ikony a Hrdinové ve FUT

Změny se dotknou i Ikon a Hrdinů ve FUT módech. Doposud byly tyto karty vždy vylepšeny a poskytovaly "boost" kamkoli jste je postavili. Nyní je ale dobré vědět, jak z nich dostat ve FIFA 23 maximum.

Aktuálně to bude tak, že pokud Ikony a Hrdiny postavíte na jejich výchozí pozice, chemii budou mít vždy naplno. S tím přijde i extra „boost“, takže Ikona se bude počítat jako dvojice hráčů stejné národnosti a Hrdina jako dvojice hráčů z jedné ligy.

Teď už zbývá jen čekat do oficiálního vydání, kdy se okamžitě začne tvořit první meta. No a pak už bude jen na hráčích ukázat, co funguje nejlépe a co ne. Těšíte se na výrazné změny ve FIFA 23?

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

453484 přečteno

Doporučujeme

Nahoru