Očekávaný Battlefield 2042 se představuje ve skvělém gameplay videu i s novým trailerem

Po delší pauze mezi Battlefield 5 se EA DICE vrací ve velkém stylu s novým titulem Battlefield 6, který dostal oficiální název Battlefield 2042. Už z názvu je jasné, že se příběh bude odehrávat v blízké budoucnosti, jejíž budou dominovat, jak jinak, Rusko a USA.

Svět je na pokraji zhroucení, sužují ho přírodní živly a do toho všeho se lidstvo neví dohodnout, jak dál. Tento konflikt asi nejlépe ilustruje brutální akční gameplay přímo ze hry, který toho hodně prozradil. Battlefield 2042 vyjde 22.10. pro PC i všechny konzole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Gameplay i trailer nabité akcí

Představení gameplayu přišlo v rámci konference E3, která se letos odehrávala pouze online. Šlo o jedno z největších představení v rámci celého eventu a fanoušci nemohou být spokojenější. Trailer, který vyšel už dříve, spolu s gameplay video vzdali hold najikonickejším momentem od hráčů z předešlých sérií a není se čemu divit, že si fanoušci série Battlefield tyto dvě novinky okamžitě zamilovali.

O Battlefield 2042 dosud víme několik velmi zajímavých informací na čele s absencí singleplayeru. Právě kampaň byla v drtivé většině stálicí, ale tentokrát se tvůrci z EA DICE rozhodli úplně vypustit sólo hru a zaměřit se na multiplayerové bojiště.

Obrovské mapy pro 128 hráčů

Když už jsme u bojišti, určitě všechny milovníky velkých bitev potěší fakt, že pro PC a next-gen konzole budou mapy určeny až pro 128 hráčů. Starší konzoly si budou muset vystačit s tradičním bojištěm pro 64 hráčů, a tedy s týmy po 32 hráčích.

Že budou mapky obrovské, už také nějaký ten pátek víme. V nejnovějších videích se ale Battlefield 2042 představil v plné kráse i s přírodními živly, kterým dominuje obrovské tornádo. Kromě něj se budou ve hře vyskytovat i zemětřesení a výbuchy sopek, které budou měnit celý chod bitev. Stejně tak jako v předešlých dílech, i nyní se hráči mohou těšit na zničitelné prostředí. Dynamika hře tedy rozhodně chybět nebude.

Wingsuit a dynamické počasí

Gameplay video je plné chaotické akce s futuristickou technikou. Kromě klasických tanků se hráči mohou těšit na akční souboje ve vzduchu na helikoptérách i stíhačkách, nebudou chybět robotické bojové psy nebo wingsuit. Z dosud viděných záběrů je zřejmé, že tvůrci se při vývoji nešetřili a chtějí nabídnout nejlepší možný zážitek z akce budoucnosti.

Mapky budou situovány do oblastí po celém světě, zmínit můžeme například Jižní Koreu, Singapur, Egypt, Katar, Indii nebo Antarktidu. Nebude na nich chybět střídání ročních období v tříměsíčních intervalech podle toho, jak budou vycházet Battle Passy.

Online bojovníci se v rámci Battlefield 2042 dočkají vedle klasických herních módech jako Conquest a Breatthrough i nového módu Hazard. Ten bude založen na spolupráci družstev a podle vývojářů půjde o vysoké sázky. Další informace bychom měli vědět už 22.7., Kdy přijde EA Play Live event.

Vylepšování zbraní a specialisté

Hráči se mohou dále těšit na vylepšování zbraní, různé gadgety i přizpůsobování vozidel, které bude mít vliv na vývoj bitev. V traileru jsme mohli vidět použití wingsuitu při výsadku z letadla, práci s hákem ve velkých výškách nebo robotické psy, které budou pomáhat hráčům v plnění úkolů.

Battlefield 2042 bude mít až 10 specialistů, z nichž momentálně známe 4 herní třídy. Jeden voják = jedna specializace a jedna jedinečná vlastnost. Spolu s tím si ale hráči budou moci svého vojáka přizpůsobit dle aktuálního herního stylu a preferencí. Před vydáním plné verze hry bude již tradičně k dispozici i veřejná beta s předčasným přístupem pro všechny nedočkavců, kteří si hru předobjednají.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Nahoru