Online dotazníky rychle a zdarma

Tvorba dotazníků se v posledních letech díky šikovným online nástrojům usnadnila a řekněme demokratizovala – dotazníky si dnes bez omezení může vytvářet každý, ať už kvůli práci, škole, organizování akcí, nebo prostě jen tak ze zvědavosti. Dnes si představíme několik online aplikací, které vám zdarma dovolí vytvářet a hodnotit dotazníky a průzkumy. Začít nemůžeme jinak, než u velkých bratrů z Ameriky, Googlu a Microsoftu.

Google Forms

Klasika od Googlu nezklame. Vypadá sice dosti spartánsky, ale díky snadnému vytváření a ještě snadnějšímu sdílení je to volba číslo jedna. Google Formuláře jsou v češtině a fungují v rámci kancelářských aplikací od Googlu jako samostatné aplikace. Pokud si rozumíte s tabulkami (Google Spreadsheet), tak můžete svoje dotazníky vybavit i pokročilejšími funkcemi. Celé Google Forms jsou zdarma a můžete na jednom formuláři pracovat i s ostatními lidmi díky možnosti sdílení. Jak je u Googlu zvykem, základní funkčnost je přístupná každému a náročnější uživatelé najdou vše, co potřebují pro vytvoření přesně takového dokumentu, jaký potřebují.

Google Forms najdete ZDE

Excel Online Survey

Office Online je povedený bezplatný kancelářský balík, jehož součástí je i Excel Online. Vypadá a funguje jako běžný Excel, jen ho spouštíte v internetovém prohlížeči. Po založení nového dokumentu stačí kliknout na VLOŽENÍ a zde na šipku pod ikonou Průzkum. Vložte nový průzkum a vytvořte si otázky podle svého gusta. Abyste mohli svůj dotazník sdílet, budete pravděpodobně vyzváni k zadání telefonního čísla, kterým se Microsoft snaží chránit váš účet, který si pro použití Office Online musíte zřídit, pokud ho tedy ještě nemáte.

Prostředí pro tvorbu dotazníku je na první pohled trochu neintuitivní, ale po chvíli naprosto přehledné. Výsledky se vám zobrazí rovnou v onom online excelovském sheetu, který jste si založili.

Office Online najdete ZDE

Typeform

Po dvou řešeních, která se zaměřují hlavně na funkci, tu máme stylového zástupce své kategorie. Typeform má pro každou otázku vlastní obrazovku, což má spoustu výhod. Dotazníky vytvořené v Typeform snesou i větší kusy textu pro každou otázku, jsou skvěle přehledné a použitelné i na mobilních zařízeních a nechybí jim vizuální uhlazenost. Typeform nabízí i placenou verzi, ale ta zdarma svému účelu poslouží více než dobře. Jedna nevýhoda by se přeci jenom našla – prostředí Typeform není v češtině.

Typeform najdete ZDE

Survio

Chcete něco hezčího a podbízivějšího než jsou dotazníky od Googlu a Microsoftu, ale nechcete se vzdát českého prostředí? Zkuste Survio, přehledný a v základu i bezplatný nástroj na tvorbu online dotazníků. Tvorba dotazníku je opravdu jednoduchá, Survio vám dokonce dá vybrat i z mnoha šablon, které dokonce disponují vlastními otázkami, což je dobré hlavně pro inspiraci. Nepotěší limit free verze na 100 odpovědí měsíčně, ale na správu menších a středních osobních dotazníků se Survio hodí excelentně.

Survio najdete ZDE

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
paticque
paticque

díky za tip, zrovna jsem řešil přes co vytvořit dotazník pro moji bakalářskou práci a musím říct, že tato online forma se mi zamlouvá nejvíce. Online aplikace se mi zdá mnohem jednodušší a praktičtější.

15.10.19 23:34 reagovat

donlabuznik
donlabuznik

dík za tip

14.10.19 14:54 reagovat

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

452318 přečteno

Doporučujeme

Nahoru