Overwatch – Year of the Rooster

Oslavy Čínského nového roku se stávají oficiálním updatem populární hry Overwatch. Na hráče tak čeká hned několik velkých novinek a grafických úprav. Jaký máte názor na provedené změny, které do hry přináší oslava Roku Kohouta?

Čínský nový rok

Čínský nový rok připadá na 28. ledna 2017. Blizzard novinky zpřístupní již o čtyři dny dříve a hráči se tak mohou podívat na nové skiny, vyzkoušet si upravené schopnosti hrdinů apod. ještě před skutečným startem Čínského nového roku.

Grafické změny

Každá mapa dostává řadu drobností, které mají připomenout divoké oslavy Čínského nového roku. K nim patří nejenom řada tradičních grafických prvků, ale hlavně obrovské množství pyrotechniky. S tou se hráči potkají při otevírání lootboxů (bedny s novými skiny, emotes apod. – hráči je získávají za dokončení levelu). Ostatně samotné lootboxy změnily vzhled na dřevěnou bednu plnou rachejtlí.

Mei Overwatch

S lootboxy pak souvisí i nová vlna skinů pro všechny Overwatch hrdiny. Vše se pochopitelně nese na vlně tradičních barev a vzorů. Hráči tak mohou získat nové skiny, emotes, hlášky a mnoho další. Vše se nějak týká Čínského nového roku, který je zasvěcen kohoutovi.

Zbrusu nový herní mód

Blizzard překvapuje i opravdu velkým updatem v podobě nového herního módu. Nejde o nic menšího než o Capture the Flag – mód, který moc dobře znají všichni milovníci her jako Quake 3 Arena, Unreal Tournament apod.

Vývojáři pouze mírně upravili stávající mapu Lijiang Tower a hráči se tak mohou svádět líté bitvy o vlajky. Cílem je nejenom ukrást a dopravit protivníkovu vlajku do své základny, ale stejně tak i ubránit vlajku vlastní. Oba týmy mají předem vymezený čas, ale vyhrát lze i mnohem dříve, pokud se podaří získat tři body.

Malé upozornění – Tracer zdaleka není tak skvělá volba pro rychlou krádež vlajky. Pro její sebrání totiž musí hráč setrvat na daném místě asi 5 vteřin. Tracer a jejích 150 životů proto nepředstavuje zrovna ideální volbu.

Hook 2.0, Ana nerf a další

O opravě Roadhogova háku se mluví již poměrně dlouho. Hráči se dokonce dočkali i několika menších úprav, které ale nikam nevedly. S Čínským novým rokem proto přichází tzv. Hook 2.0. Jde o komplexní změnu fungování Roadhogova háku. Nově tak není možné zachytit hráče, kterého nemá Roadhog na očích (dříve se bral pohled háku, nově jde o pohled hráče). Stejně tak je mnohem jednodušší háku uniknout. Podobně již nefunguje ani klasická Roadhogova otočka, která protivníka dostala blíž k hráči a dovolila tak jeho snadnější likvidaci.

Přímo obrovského nerfu se dočkala Ana (velmi oblíbený range healer s poměrně unikátní kombinací obrany a útoku. Pro teamy se bez ní prakticky neobejdou.). Nano boost již hráči nepřidá na rychlosti. Účinek Biotic granátu vývojáři snížili z 5 na 4 sekundy a jeho instaheal ze 100 HP na 50 HP.

Úprav se dočkala i Sombra, D.Va a Lúcio. Zde jde spíše o pozitivní, případně čistě kosmetické úpravy. Nově pak hráči nemohou zneužívat skrčení pro vyhnutí se zásahům – autoři hry přidali krátký časový interval, který okamžité opakované použití znemožní.

Dojmy

Pokud Overwatch hrajete, podělte se s ostatními čtenáři o vaše dojmy. Já osobně hraní za Anu zbožňuji a jsem zvědavý, jak moc se její nerf na hře podepíše. Dost možná už se hráči budou muset mnohem víc hlídat a výlety do prvních linií tak přestanou být krásným zpestřením hry. 

Overwatch hrdinové

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru