PlayStation 5 bude podporovat PS4 ovladače, ale jen pro PS4 hry

Sony nedávno oficiálně potvrdila podporu PS4 ovladačů na konzolách PS5, ale zároveň dodala, že jen pro již existující hry na PS4. Pokud tedy patříte ke hráčům, kteří si chtěli přenést svůj oblíbený ovladač, asi budete trošku zklamáni.

Společnost Sony má ale své rozhodnutí poměrně logicky odůvodněné: "Věříme, že PS5 hry by měly využít nové možnosti a funkce, které přinášíme s novou platformou a to se týká i DualSense wireless ovladačů".

Doposud nejnovější ovladače DualShock 4 a oficiálně licencované PS4 ovladače třetích stran budou podporovat PS4 hry. Zatím však nemáme žádný konkrétní seznam titulů, jen pár informací. Ty se týkají volantů, arkádových "stickerů" a ovládání letadel, které budou rovněž podporovány na PS5 s PS4 hrami. Stejné podmínky platí i pro PS Move Motion ovladače a PlayStation VR ovladače.

Při koupi nové platformy si tak budou muset hráči koupit i nový ovladač, pokud budou chtít hrát nejnovější a exkluzivní tituly pro PS5. U konkurenci to ale tentokrát bude lepší, protože Microsoft potvrdil podporu ovladačů z Xbox One na nejnovější generaci konzolí Xbox Series X.

Zatímco Microsoft na nových ovladačích pro Xbox Series X konzolu udělal jen minimum změn, Sony se svými PS5 DualSense ovladači využívá plno novinek - adaptivní triggery, integrovaný mikrofon a novou haptickou technologii.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru