HBO Max: Vše, co potřebujete vědět o obsahu, ceně a kvalitě obrazu

Po měsících odkladů konečně dorazila nová streamovací služba HBO Max i do Česka a na Slovensko. Plynule tak nahrazuje službu HBO Go a přináší s sebou nový obsah, vynovené uživatelské rozhraní i mnohem větší nabídku filmů a seriálů s dabingem a/nebo českými a slovenskými titulky. Jaké výhody přináší stálým předplatitelům a čím si chce získat nové?

Služba HBO Max spadající pod společnost WarnerMedia Direct je stejně jako Netflix a další streamovací platformy založená na měsíčním předplatném. V Česku a na Slovensku je dostupná od 8. března 2022 a přináší obsáhlou knihovnu s exkluzivním obsahem filmů, seriálů a dokumentů. Předplatitelé se tak mohou těšit na tituly z dílny DC Comics, Warner Bros., Cartoon Network či HBO.

Jaká je cena měsíčního předplatného?

Novinka HBO Max se snaží zákazníky přilákat na počáteční slevu předplatného, ​​která platí jak pro stávající předplatitele HBO Go, tak pro nově registrované uživatele. Standardně stojí HBO Max 6,99 € (resp. 199 kč) měsíčně, ale stávající předplatitelé, jakož i ti, kteří se zaregistrují do 31. března 2022, získají tento balíček ve slevě za 4,66 € (132 kč) měsíčně. Akce bude platit po celou dobu trvání předplatného, ​​dokud si uživatelé službu nezruší. Po opětovném předplacení pak budou muset platit plnou, nezlevněnou částku.

V nabídce je i roční předplatné za 54,99 € (1590 kč), které je rovněž zlevněno po dobu jednoho roku, ale v tomto případě není garantováno, že akční cena vydrží i po obnovení ročního předplatného. Akciovou cenu lze získat pro nové předplatitele po registraci na oficiální stránce hbomax, případně po stažení mobilní aplikace. Ta je k dispozici pro operační systémy Android i iOS.

Jak si změním HBO Go na HBO Max?

Pokud patříte k zákazníkům s předplaceným HBO Go, službu můžete využívat buď přes webový prohlížeč, mobilní aplikaci, Smart TV nebo Chromecast a AppleTV. Po otevření HBO Go na stránce nebo přes aplikaci budete automaticky přesměrováni na web hbomax, resp. vás aplikace vyzve, abyste si stáhli aplikaci HBO Max. Přihlašovací údaje vám zůstávají stejné, takže se stačí přihlásit a můžete se pustit do procházení nového obsahu.

Na jakých zařízeních spustím HBO Max?

Oproti předešlé službě HBO Go přibylo několik možností, kde si HBO Max spustit. V základu si ale obsah HBO Max zpřístupníte přes webové rozhraní hbomax.com, pomocí mobilní aplikace pro Androidy a iOS zařízení, přes Chromecast a AppleTV nebo v rámci chytré TV aplikace (Samsung, LG, Android TV, Fire TV, Vodafone TV, LG WebOS 4.0+).

Nejnovější jsou kromě starých konzolí PlayStation 3, PlayStation 4 a Xbox One podporovány i nové generace konzolí PlayStation 5, jakož i Xbox Series S a X. V obchodě si tak stačí vyhledat aplikaci HBO Max, stáhnout a můžete se přihlásit ke svému účtu.

Jaká je kvalita obrazu a zvuku HBO Max oproti HBO Go?

Novinkou a dobrou zprávou je, že obsah bude nově k dispozici i ve 4K rozlišení s podporou HDR a 5.1 kanálovým prostorovým zvukem/Dolby Atmos (HBO Go nabízelo "jen" 1080p). U každého filmu, seriálu či dokumentu máte vždy k dispozici informaci o kvalitě obrazu a zvuku. Tou špatnou, nebo minimálně horší, zprávou je, že takových titulů je aktuálně k dispozici jen několik. Do budoucna se ale plánuje masivní rozšiřování iv tomto ohledu.

Na druhé straně je výhodou, že oproti konkurenčnímu Netflixu nabízí HBO Max jen jednu verzi předplatného pro všechny, takže se k nejkvalitnějšímu obrazu a zvuku dostane naprosto každý předplatitel bez rozdílu.

Jediné, čím bude kvalita přehrávání omezena, bude rychlost internetového připojení. Streamovaný obsah a jeho kvalita se tak nastaví automaticky podle rychlosti internetu a nelze ji měnit manuálně. Jen pro představu, minimální rychlost stahování pro streamování v HD kvalitě je 5 Mb/s, pro 4K kvalitu už je doporučená rychlost 50 Mb/s.

A co titulky a dabing?

V knihovně aktuálně naleznete přibližně 1500 filmů, seriálů a dokumentů, přičemž většina z nich má k dispozici české i slovenské titulky. Pokud jde o dabing, je na tom HBO Max oproti streamingové konkurenci v Česku a na Slovensku podstatně lépe a na dabingu před spuštěním pořádně zapracovali. Aktuálně je tak s dabingem přibližně polovina dostupného obsahu a je jisté, že další obsah s dabingem, ať už slovenským nebo českým, bude přibývat.

Samotné titulky pak lze přizpůsobit podle potřeby a preferencí. Měnit můžete například barvu, velikost i pozadí, na kterém se zobrazují.

Nové filmy budou dostupné těsně po kinopremiéře

V případě vybraných titulů z dílny WarnerBros. dojde k novince, kterou je zařazení filmů do nabídky jen 45 dní po kinopremiéře. I tímto způsobem se HBO Max snaž nalákat diváky, kteří by tak měli přístup k filmům u sebe doma mezi prvními, tedy v případě, že jsme stále v rovině legálního streamování obsahu.

Novinkou je i sekce Max Originals, která v HBO Go nebyla a aktuálně tak nabízí několik desítek filmů a seriálů, které v předešlé streamovací službě chyběly.

Rozšíření profilů a souběžného sledování obsahu

HBO Max se oproti HBO Go posunulo správným směrem iz pohledu uživatelských profilů. Odteď si mohou předplatitelé vytvořit až 5 nezávislých profilů, které mohou sdílet s rodinnými příslušníky či přáteli a doporučení ani sledovaný obsah tak nebude mísit mezi všemi uživateli. Takto bude dále možné vytvořit i dětský profil, na kterém se budou dívat jen pohádky a doporučení na hlavní stránce tomu budou odpovídat.

Novinkou je i navýšení souběžných streamů/sledování až na tři, což znamená, že na jednom profilu můžete současně sledovat jakýkoli obsah v TV, na mobilu i ve webovém rozhraní. Po vzoru Netflixu přibyla také možnost přeskočit intro (Skip intro), oblíbená funkce zejména u seriálů.

Mohu sledovat obsah i bez připojení k internetu?

Sledování offline je pro mnohé předplatitele oblíbeným způsobem, jak si prohlédnout filmy či seriály i bez připojení k internetu. Tato možnost je v HBO Max k dispozici a to pro mobilní zařízení s Androidem a iOS operačním systémem.

Pokud například víte, že budete cestovat, nebude mít k dispozici internetová data a chtěli byste si cestou něco prohlédnout, stačí si obsah stáhnout doma. Takto stažené filmy a seriály se pak uloží do knihovny, přičemž můžete mít najednou staženo 30 položek na všech profilech a zařízeních.

Po zahájení sledování se spustí 48 hodinové časové okno, během kterého bude spuštěný film či epizoda seriálu k dispozici pro offline přehrávání. Po vypršení času platnost obsahu vyprší a vy si můžete stažený obsah buď obnovit, nebo odstranit (funguje i offline).

Jak se liší obsah HBO Go a HBO Max?

Služby se od sebe liší již novým uživatelským prostředím, ale také obsahem. Při převedení účtu z HBO Go na HBO Max se navíc nepřevede historie zhlédnutých filmů ani seriálů, takže uživatelé mohou začít s čistým štítem.

Po obsahové stránce má HBO Max něco málo přes 1500 titulů, což je o několik desítek méně, než předchozí služba HBO Go. Na druhé straně se ale můžete těšit na zcela nový obsah včetně kompletní nabídky DC Comics, několik nových seriálů i kultovní filmové klasiky. Obsah se bude pravidelně rozšiřovat a kromě exkluzivních titulů nebudou chybět ani ty nejznámější filmy a seriály jiné než HBO a WarnerBros. Produkce.

V nabídce nemohou chybět tituly jako trilogie Pán prstenů, všechny Matrixy, Hobit, série Harry Potter, Přátelé, Hra o trůny, animované filmy a seriály z produkce Cartoon Network a brzy ani nový Batman s Robertem Pattinsonem, který po celém světě sklízí samou chválu. V rámci uvedení filmu do služby 45 dní po kinopremiéře tak přijde na HBO Max 19.4. 2022.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru