Připravte se na hackerské DDoS útoky

Možná i vám brzy znepříjemní život tolik „oblíbené“ vánoční hackerské útoky typu DDoS, které chrabří bojovníci za lepší svět používají k potrestání zlotřilých korporací, zejména softwarových a konkrétně nejvíce těch herních. Jenže tihle dobráci také pokazí svátky spoustě hráčů, kteří konečně mají čas si zahrát oblíbenou hru. Skutečným důvodem pro tyto útoky je ale spíše zviditelnění se, někdy i snaha o získání „výkupného“ ve stylu: Když nám pošlete tolik a tolik bitcoinů, tak se postaráme o to, aby útoky skončily, což ze všeho nejvíce připomíná výpalné.

Phantom Squad, SkidNP – znáte je? Pokud ne, ale hrajete na Playstationu, Xboxu, Steamu, nebo kdekoliv jinde s využitím online funkcionalit, nejspíše je velmi brzo poznáte. Jde totiž o hackerské skupiny, které se baví tím, že v nejexponovanější termíny shodí online služby pomocí DDoS útoků. Proti těm neexistuje efektivní ochrana, takže následkem je několikahodinové až několikadenní spadnutí dané služby, nebo přinejmenším nespolehlivý a pomalý chod.

Již včera byly pod útokem například servery populární online hry War Thunder, ve které navíc probíhají ligové zápasy. Hráči však přicházejí i o „prémiový čas“, který si zaplatí, aby po danou dobu získávali více zkušeností, nebo herní měny – v těchto případech však vývojář War Thunderu i dalších her zpravidla přistupují ke kompenzaci pro všechny postižené hráče.

Servery popadají jako bomby... snad aspoň neexplodují

Takže až vám nepůjde Steam, nebo jiná služba, vzpomeňte si na tento článek – závada nemusí být na vašem přijímači a dost možná s ní nemohou nic moc dělat ani poskytovatelé vaší zábavy.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru