Problémy s instalací Spotify? V jednoduchém návodu poradíme, jak situaci vyřešit

Pokud vám v práci zakáží instalovat na PC software, ale vy chcete poslouchat hudbu přes aplikaci Spotify, je zde jednoduchý návod, jak na to. Můžeme mluvit o Spotify portable, a tedy bez instalace, jen trošku jinak.

Dnes už se mnohým pojí práce na počítači s poslechem hudby. Kdysi přes Winamp s poctivě nastěhovanými MP3 nebo na YouTube, ale dnes už většina z nás sahá po streamovacích službách, nejčastěji Spotify. Je to jednoduše pohodlné.

O to víc pak zabolí, když si na pracovním PC nemůžete nainstalovat vlastní software. Buď můžete kontaktovat administrátora a ten vám jej nainstaluje na dálku (remote), nebo si to vyřešíte sami.

Problémem, zejména v korporacích, bývají zejména administrátorská práva, která vám nemusí být udělena. Dá se to ale jednoduše obejít, aniž byste porušili firemní pravidla. Přinášíme vám proto jednoduchý návod, díky kterému si Spotify v počítači užijete i bez instalace. Jak řešit problémy s instalací Spotify? A jak obejít neudělení práv administrátorům? Dozvíte se ve stručném návodu.

Tak tedy začněme. Bez stažení instalačního balíku Spotify to nepůjde. Pokud již máte staženou nejnovější verzi programu, spusťte instalaci. Nespustí se vám sice hned, ale to vyřešíme v následujících krocích:

 1. Jděte do vyhledávacího pole v nabídce Windows Start

 2. Napište do něj %appdata% a stiskněte Enter

 1. Vyhledá vám složku pojmenovanou jako Spotify

 2. Celou tuto složku si zkopírujte na vaši plochu

 3. Otevřete poznámkový blok

 4. Do poznámkového bloku zkopírujte tento text:
  @echo off
  set APPDATA=%CD%
  spotify.exe

 1. Zavřete poznámkový blok a uložte jej (zvolte jeho název s příponou) jako start.bat (Soubor – Uložit jako – start.bat)

 1. Ujistěte se, že jej neuložíte v textovém formátu (.txt)

 2. Po uložení bat. souboru jej přesuňte do složky Spotify, kterou máte zkopírovanou na ploše.

 3. Spotify je plně funkční a můžete si jej pohodlně spustit.

 4. V případě, že se Spotify nespustí, přesuňte soubor start.bat na plochu a spusťte Spotify.

 5. Vše by mělo být plně funkční.

 6. Následně pak můžete složku Spotify se start.bat souborem přemístit do jakéhokoli PC, aniž byste pak program museli nově instalovat. Získáte tak přenosnou portable verzi.

Alternativa ke spuštění Spotify online

K dispozici je ještě jedna možnost, jak se dostat k hudbě na Spotify, tentokrát bez jakékoli instalace a stahování, a to prostřednictvím Spotify Web Playeru. Službu Spotify si tak můžete otevřít ve vašem internetovém prohlížeči, ale z vlastní zkušenosti konstatuji, že to není ani zdaleka tak pohodlné.

Proti Web Playeru hovoří také kvalita streamované hudby, kterou nelze měnit. V bezplatné Free verzi dostanete kvalitu jen 128 kbit/s, ve verzi Premium to bude maximálně 256 kbit/s. V desktopové verzi lze streamovat hudbu v kvalitě 320 kbit/s.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Nahoru