Rozvíjejí fantazii, zlepšují postřeh i naučí: Nejlepší mobilní hry pro děti

S mobilem v rukou dětí to není třeba přehánět, ale pár pěkných chvil při něm denně strávit mohou. Ba co víc, máte k dispozici desítky her pro děti na Android i iPhone, které jsou navíc naučné nebo rozvíjejí postřeh či logické myšlení. Sestavili jsme pro vás výběr těch nejlepších dětských mobilních her, se kterými se zabaví i něco naučí.

Pokud byste si náhodou ze seznamu nevybrali, neváhejte zavítat do kategorie her pro děti, kde naleznete stovky výborných mobilních her různých žánrů.

Fiend Piet - Najděte malého ušatého Pieta

Ve hře Find Piet bude vaším úkolem najít malého hnědého medvídka, který má v sobě něco iz malého losa. Jedná se o dětskou postřehovou hru zaměřenou na nejmenší, která však potrápí i rodiče. Je nachystáno deset úrovní, kde je třeba hledat tuto malou hnědou postavičku. Ta se může ukrývat prakticky kdekoli. Každou místnost, kterou uvidíte, musíte převrátit vzhůru nohama, abyste Pieta našli.

Podíváte se do kuchyně, do nepořádaného obývacího pokoje i do sklepa. Na předměty klikáte prstem a ty se vždy otevřou, přemístí nebo jinak posunou tak, abyste viděli, co je za nimi, případně co se ukrývá v nich.

The Sims Mobile

Herní sérii The Sims asi není třeba představovat žádnému hráči, který jen trošku zavadil o počítačové hry. Jedná se o simulátor života, kde se rozkošné postavičky s typicky vtipným hlasovým projevem jednoduše snaží žít svůj život nejlépe, jak umí, přičemž ty hlavní body vždy určuje sám hráč. The Sims Mobile je mobilní verzí hry pro Android i iOS, takže si lze hru užít absolutně kdekoliv.

Základ tvoří tradičně vytváření Simíků. Tím hráč může dát všechny vlastnosti, záliby a samozřejmě je také obléknout či se postarat o jejich vzhled. Dále pak je třeba vybudovat pořádné zázemí, kde budou postavičky bydlet. Všechny tyto aspekty hry jsou v podstatě neomezené a lze vytvářet opravdu různorodé kousky.

Co by to ale byl z život bez vazeb a setkávání. Simíci se mohou s ostatními Simíky setkávat online a zařídit si tak život společně. Je tak možné zajít na sport, do kina, na drink, procházku nebo na nákup. Jako bonusy jsou připraveny rychlé rande nebo hudební festival. Všechna rozhodnutí jsou čistě na hráči. Ovládání je jednoduché a graficky jde o povedený počin, který by měl jít spustit od Androidu 4.1 a výše.

Veršované rozcvičky

Aplikace Veršované rozcvičky je určena pro děti od 3 do 5 let. Jedná se o kombinaci malých her, básniček a pohybových aktivit, které jsou vhodné zejména do kolektivů. Vzorem pro vytvoření aplikace byla stejnojmenná knížka od autorky Romany Suché.

Veršované rozcvičky obsahují na každé stránce malé puzzle, básničku ak tomu i nějakou pohybovou aktivitu. Vše je koncipováno pro malé děti, které si s aplikací posilují jak jemnou motoriku, tak paměť, výslovnost a vzájemný vztah s ostatními. Vše je navíc profesionálně nadabováno, takže aplikace dokonale poslouží i těm nejmenším.

Lego hry na mobil

Kdo by neznal LEGO. Zábavka malých i velkých, kterou si můžete užít se svými ratolestmi i na mobilech. LEGO mobilní hry nabízejí možnost, jak přežít nové příběhy s oblíbenými postavičkami z filmů, seriálů či knih v rozkošném hávu. Akční komiksové hry, logické a tahové LEGO hry či plnohodnotné stavění stavebnice ve virtuálním světě na vás čeká v seznamu LEGO her na mobil, které pro vás léta poctivě vybíráme.

Rovio Classics: Angry Birds

Rovio Classics je od základů přepracována Angry Birds hra. Jedná se o věrný remake původní hry Angry Birds, která vzala svět útokům!

Ve hře je přežití Angry Birds, a tedy ptáčků. Pomstěte se chamtivým prasatům, které jim ukradli vejce. Využijte jedinečných schopností každého ptáka a zničte jejich obranu. Angry Birds nabízí náročnou hru založenou na fyzice a hodiny opakovaného hraní. Vyřešení každé úrovně vyžaduje logiku, dovednost a sílu!

Where’s My Water?

V hlavní roli 2D hry Where's My Water se představí aligátor Swampy. Ten nade vše miluje koupel a sprchování, jenže má velké problémy s dodávkou vody do svého podzemního bytu. Na hráči tedy je, aby zajistil přítok vody potrubím, vykopal nebo jinak odstranil přebytečnou hlínu a dopravil vodu až ke Swampymu.

Prvních několik kol se hráči seznámí s možnostmi, herními aspekty a zároveň dostanou ovládání pevně pod kůži. V dalších kolech už potom musí předvést všechno své umění a skutečně vynikající logické myšlení a představivost. Překopat se na správná místa a cestou posbírat všechny nafukovací kačenky není vůbec snadný úkol.

Sýrový svět

Myš a sýr, nerozlučná to dvojice, která to spolu táhne i v nové logické adventuře Sýrový svět od Alda Games, tvůrce povedené hry Zachraň šneka. Na cestě za žlutým pokladem budete plnit různé úkoly v klasickém point-and-click prostředí, které prověří vaši pozornost a schopnost rozeznat zbytečné a důležité detaily. Celkem si projdete 35 misí v různých pokojích velkého domu, od dětského pokoje, přes garáž až po tajuplnou půdu.

Úkoly jsou také rozmanité, někdy hledáte rozdíly na obrázcích a mnohdy jde o peripetie naprosto originální. U Alda Games už je tradicí kvalitní grafika, ke které se tentokrát přidal i velmi bohatý zvukový a hudební doprovod.

Star Equestrian - Horse Ranch

Star Equestrian je simulátor, ve kterém si můžete zahrát s koníky. Na začátku hry dostanete koně, se kterým se vydáte za dobrodružstvím po rozlehlé krajině. To zahrnuje budování věcí, jako jsou stáje, upravení koně, soutěže a ježdění s ostatními hráči. Velkým tahákem jsou soutěže, jejichž náročnost se dosti agresivně zvyšuje, jak je to typické pro volně hratelné hry. Jinak ale jde o pěknou a zábavnou hru, která potěší milovníky koní a simulátory se zvířecí tématikou.

Marvel hry do mobilu

Marvel je fenomén posledních let, kteří milují malí i velcí. Je proto pochopitelné, že ani mobilním hrám se nevyhnul. Právě naopak. U nás si naleznete ty nejlepší Marvel hry na mobil z různých žánrů, stačí si jen vybrat. Zahrajete si tak s oblíbenými postavami z komiksů a filmů a užijete si trošku akční sci-fi zábavy.

Spievankovo

S aplikací Spievankovo si budou rozumět jak děti, tak rodiče. Jedná se o soubor dětských filmů ze Spievankova, které jsou zaměřeny na nejmenší a rozvíjení jejich fantazie a představivosti. Víla Nezábudka, Rafael Stonožka, Zajko Smejko a mnoho dalších oblíbených postaviček čeká na to, aby vyprávěli svůj příběh.

Kromě toho je v aplikaci Spievankovo také sekce Angličanina, díky které se děti naučí základní anglické fráze a získají tak skvělé základy pro pokračování ve školní výuce. Výhodou aplikace je, že neobsahuje žádné reklamy a veškerý obsah je maximálně bezpečný pro dětské uši a oči.

Crash Bandicoot: On The Run!

Konzolová legenda Crash Bandicoot přichází také na mobilní zařízení. S touto malou ale chytrou liškou si zaskáčete v nové hře Crash Bandicoot: On the Run!, kde se setkáte is ostatními oblíbenými postavami z tohoto univerza: Doktor Neo Cortex, Dingodile, Nitrus Brio a podíváte se do známých oblastí jako například Turtle Woods, Lost City, Temple Ruins a pod.

Vaším úkolem bude běžet vpřed, skákat přes překážky, točit se, sbírat jablíčka, vyhýbat se dynamitům a nepřátelům, kteří vám strhnou život při kontaktu. Následujte tajné cestičky, které vás zavedou na tajný ostrov a získáte nové odměny, abyste se podívali na dobrodružství, která by vám jinak unikla.

Aby toho nebylo málo, Crash Bandicoot: On the Run! Nabízí také asynchronní multiplayer na rozdělené obrazovce.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru