Sony již oficiálně podporuje Discord na svých konzolích

O společnosti Sony se v posledních dnech hodně mluví zejména v souvislosti s odkoupením studia Bungie stojícího za hrou Destiny. Jen pár hodin po oficiálním oznámení přichází další velká novinka: Sony zavádí plnou podporu Discordu na svých konzolích PlayStation 5 a PlayStation 4. Jedná se o první velký krok těchto dvou společností, které již loni oznámily spolupráci.

Aktuálně funguje propojení služby Discord s konzolemi PlayStation pro americký trh, další země budou přibývat postupně. Nebude tak chybět propojení účtů, díky kterému přátelé na Discordu uvidí, co právě na konzoli hrajete. Půjde tak o naprosto stejný princip, na jak funguje aktuální PC verze Discordu – zobrazování aktuálně hrané hry, informace o přehrávaných skladbách na Spotify apod.

Samozřejmostí bude také zobrazení vašeho PlayStation ID, které využijete v případě cross-play her, takže si můžete zahrát na různých platformách stejnou hru a ještě k tomu společně.

Jak propojit účet na Discordu s PlayStation?

Spojení účtů probíhá přes uživatelská nastavení, kde dále kliknete na odkaz a měla by se zobrazit ikonka PlayStation. Klepnete na ni, otevře se vám prohlížeč, přes který následně potvrdíte účet v síti PlayStation Network.

Hráči tak budou nyní moci vytvářet komunity i v rámci různých herních platforem a užít si společné herní zážitky. Měsíčně Discord využije více než 140 milionů uživatelů, což je velmi slušné číslo a Sony, jakož i samotnému Discordu, toto spojení značek jen prospěje.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru