Hry přes Steam si na Windows 7 a 8 už nezahrajeme. Známe datum ukončení podpory

Valve již brzy zruší podporu operačních systémů Windows 7 a 8 na Steamu. Pro hráče to znamená nutný upgrade na Windows 10 a 11 v krátkém časovém horizontu. Kdy se tak stane a co to znamená v praxi?

Množství hráčů stále používá PC s Windows 7 a Windows 8. Aby si mohli zahrát hry přes platformu Steam, už za pár měsíců budou muset přejít na novější verze OS. Tato skutečnost platí pro všechny bez ohledu na to, jak výkonný počítač doma mají. Nebo mohou hráči sáhnout po něčem novém a vyzkoušet Linux nebo SteamOS.

Kdy skončí podpora Windows 7 a 8 na Steamu?

Valve v oficiálním prohlášení uvádí, že podpora těchto operačních systémů skončí 1. ledna 2024. Znamená to, že hráči mají čas do konce aktuálního roku, aby s Windows 7 a 8 skoncovali.

Společnost z toho částečně viní prohlížeč Google Chrome, protože nové funkce již vyžadují vestavěnou verzi prohlížeče, která právě na starších systémech Windows nefunguje. Dalším důvodem je také nedostatek aktualizací operačního systému a nedostatečné zabezpečení, což ve Windows 10 a 11 problémem není.

Pokud budou chtít hráči využívat Steam platformu, od začátku příštího roku si budou muset pořídit Windows 11 nebo Windows 10. Desítky podobný osud pravděpodobně v budoucnu postihne také, ale prozatím jsou uživatelé v pohodě. Podle dostupných údajů totiž stále více než 60 % hráčů na Steamu využívá operačního systému Windows 10, který vyšel ještě v roce 2015.

Toto oznámení může pro velké procento uživatelů znamenat nový start, ať už upgradováním OS Windows, nebo přechod na alternativy jako SteamOS či samotný Linux. Tyto změny se ale dotknou i vývojářů her, zejména starších titulů. S ukončením podpory Windows 7 a 8 na Steame budou muset vývojáři počítat a minimálně aktualizovat systémové požadavky.

Se změnou operačního systému by proto neměly otálet zejména ti, kteří stále hrají nějaké herní vykopávky, a když už se bude měnit OS, proč ne rovnou i pevný disk? Ideální čas pořídit si SSD, který je rychlejší, bezpečnější a spolehlivější než HDD disk.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru