Surfování na cestách – internetové prohlížeče pro tablet

Tablety a větší chytré mobily jsou přístroji, které se hodí už k velmi intenzivnímu konzumování obsahu, včetně toho internetového. Výběr správného prohlížeče internetu je tak přinejmenším stejně důležitý, jako je tomu u PC, protože i malá chybka může jeho použitelnost na menších dotykových obrazovkách bez problémů potopit.

Dolphin

Nejste-li (nezdravě) fixovaní na některý z velkých prohlížečů pro stolní PC, dejte Dolphinovi rozhodně šanci. Díky unikátnímu pluginu, který ho spojí s vaším stolním Chromem, Firefoxem, nebo se Safari se navíc nemusíte vzdávat pohodlí synchronizace záložek a historie na všech zařízeních, kterou se právě velcí hráči mohou pochlubit. Chrome a Firefox sice na PC dominují, ale Dolphin jim na mobilech a tabletech mnohdy ukazuje záda. Je bleskurychlý, designově originální i líbivý a hlavně skvěle ovladatelný.

Chrome

Nejoblíbenější internetový prohlížeč dnešní doby nemůže chybět ani na mobilech a tabletech. Jeho předností je automatické provázání s vaším stolním Chromem (do kterého jste přihlášeni), stejně jako poměrně vysoká rychlost a plynulost prohlížení. Nechybí mu ani anonymní režim, nebo všemocný omnibox.

Firefox

Firefox se na dotykových displejích rozhodl jít, stejně jako Chrome, ovšem ten i na PC, cestou omniboxu. Místo adresního řádku a okna pro vyhledávání tak je řádek a vyhledávání v jednom, což je podle nás správné a urychluje to brouzdání po internetu. Mobilní Firefox lze samozřejmě synchronizovat s tím stolním a nechybí ani populární doplňky, které si můžete doinstalovat, včetně adblocku.

Opera

Opera je kultovním prohlížečem pro mobilní telefony dávno z dob, kdy se smartphonům říkalo PDA a mělo je mizivé procento uživatelů. Opera Mini nabízela, na rozdíl od vestavěné IEčka, smysluplnou šanci na získání informací z internetu, byť o velkém pohodlí nemohla být řeč. Dnes už naštěstí dostanete i to pohodlí a to hned ve dvou verzích. Mini je vlastně pokračovatelem nenáročného prohlížeče pro PDA a první smartphony s jeho vizí, že méně je více, ať už to platí pro výčet funkcí, nebo datový tok, který snižují servery Opery, které obsah stránky nejprve přelouskají, zmenší a až teprve poté vám ho pošlou do mobilu.

Standardní verze mobilní Opery je však plnohodnotný prohlížeč, který skladbou svých funkcí může směle konkurovat ostatním velkým browserům.

Maxthon

Maxthon je méně známým prohlížečem internetu pro PC, který se probojoval i do mobilních zařízení. Jde o moderní program, který nabízí příjemný design i bohatou funkční výbavu. Z toho nejdůležitějšího je přítomna synchronizace mezi PC a mobilem/tabletem, anonymní prohlížení webu, nebo ovládání pomocí gest, která si může uživatel i sám vytvářet.

iCab Mobile

Nepříliš známý prohlížeč iCab Mobile doporučujeme hlavně uživatelům iOS zařízení, kterým připadá Safari trochu moc omezené, zejména co se týká stahování a uploadování souborů. iCab se totiž může pochlubit podporou pro Dropbox, ale i dalśími funkcemi, mnohdy mimo zájem běžného uživatele.

OverSkreen

Na závěr jsme si pro vás připravili malou specialitu. OverSkreen se hodí hlavně pro opravdu velké displeje, na kterých má (má?) smysl používat více oken prohlížeče najednou. Můžete si je různě nastavovat a klidně si v některém z nich přehrávat video. Prostě máte podobné možnosti, jako když si hrajete s více okny prohlížeče na svém počítači.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru