TOP 10: Nejlepší hry s vánoční tématikou na PC a konzole

Vánoční svátky nemusíme prožívat všichni stejně, abychom si je užili. Speciálně pro hráče jsou to dny nejen klidu v rodinném kruhu as přehrštími jídel, ale také s časem na pořádný gaming. Právě tehdy je totiž velká pravděpodobnost, že je většina z nás zbaveno pracovních povinností a máme tak více času věnovat se oblíbeným herním titulům.

Na PC i konzolích existuje nespočet her přímo s vánoční tématikou, které dokáží zpříjemnit tyto už tak pohodové dny. Navíc do většiny online multiplayerových titulů je před Vánocemi přidáván nový obsah právě s vánoční tématikou. Ozdobené stromky ve World of Warcraft, vánoční skiny ve Fortnite, zimní mapy v Call of Duty nebo celý Battle Pass v Dota 2 se speciálními Christmas módy.

Každoročně si tak můžeme užít Vánoce dosyta a to jak v reálném životě, tak v tom virtuálním. Připojení na server a volání s kamarády s padajícím sněhem za oknem prostě má své kouzlo a odevšad je cítit více dobroty než toxicity. Chcete vědět, jaké jsou ty nejlepší vánoční hry na PC a konzolích PlayStation a Xbox? V článku si představíme různé žánrové lahůdky pro jednoho hráče i multiplayerové hry, ve kterých se můžeme rok od roku těšit na vánoční speciály.

The SIMS 4

Nejoblíbenější simulátor života SIMS 4 si vždy zakládal na herních rozšířeních, která se týkala prázdnin i svátků. Přesně tak, jak to máme iv reálném životě, iv The Sims 4 si můžeme se Simíky užít Díkůvzdání, Valentýna a samozřejmě i Vánoce v rozšíření Winterfest. Užijte si svátky i virtuálně a vytvořte si je tak, jak si přejete.

STEEP

Což by to byla za zima bez zimních sportů. Ve hře STEEP sice nedostaneme sváteční tématiku, ale užijeme si spousty sněhu, které k perfektním svátkům neodmyslitelně patří. Otevřený herní svět si podmaníte na snowboardu, lyžích a jiných adrenalinových sportech. Kochat se můžete krásnou scenérií a jako odměnou vám budou pódiová umístění.

Fortnite

Jak by to bylo, kdyby Fortnite nepřinesl milionům svých hráčů svátky i ve hře? Vývojáři z Epic Games pravidelně přinášejí tematický vánoční obsah v podobě Winterfest výzev a dárků. Některé úkoly jsou jednoduché, jiné pořádně náročné a hráčům přinesou zajímavé chvíle při plnění.

Protože není nic vánočního, než vypléskat protivníky v nejhranějším Battle Royale současnosti. Ale v rodinném kruhu hrajte jen na vlastní zodpovědnost – nechcete přece vytvořit svár, když rodinní příslušníci nezvládnou prohru.

Batman: Arkham Origins

Pro mnohé je Batman: Arkham Origins vánoční hrou z jednoho prostého důvodu – odehrává se na Štědrý den. Oblíbený superhrdina nemá klidu ani o svátcích a musí se vypořádat s těmi nejzlověstnějšími záporáky.

A jelikož je v této hře Batman stále vyvrhelem i pro policii, může se těšit na svatý trojlístek zločinců, zabijáků a policie, proti kterým stojí jako osamělý vykonavatel spravedlnosti. Detektivní práce v zasněženém Gothame může začít.

HITMAN

Známý tajný agent 47 ve hře HITMAN pracuje i přes Vánoce a to v misi Holiday Hoarders. Ta ho zavede do Paříže, kde se musí postarat o eliminaci dvou cílů. Během mise si užijete vánoční výzdobu i Vánocemi inspirované výzvy. Vedle toho se budete snažit zabránit dvojici zlodějů v krádeži dárků. Aby to bylo ještě lepší, převléknete se za Santu a máte tu hru ve stylu Sám doma, jen smrtelnější.

Saints Row IV - How The Saints Saved Christmas

Hra Saints Row IV, známá svým skvělým příběhem a akcí, přináší na svátky veselou atmosféru s DLC „How the Saints Save Christmas“. V rámci příběhu je Santa uvězněn v simulátoru, který vytvořil Scroogeovský šéf Third Street Saints, a je na vás a na Svatých, abyste jim ukázali skutečný význam svátků. Samozřejmě, že to zahrnuje spoustu bojů, jelikož jde přece o hru Saints Row. DLC obsahuje tři dodatečné mise a je k dispozici v rámci Season Passu.

Super Mario Odyssey – Snow Kingdom

Super Mario je pro mnohé vánoční hrou a Snow Kingdom přináší také zasněžené mapky a pravou atmosféru. V pozadí zvoní zvony a někteří nepřátelé se Santa klobouky vám připraví nečekané a zábavné chvíle při řešení problémů ve hře. A pokud by vám byla příliš zima, různě levely na slunečných plážích nebo na poušti vás příjemně zahřejí.

Dead Rising 4

Série Dead Rising je známá zejména díky velkému množství nápaditých a inovativních zbraní, které lze najít nebo sestrojit pro boj proti hordám zombíků, ale nic nezahřeje u srdce tak, jako když se převléknete za Santu a střílíte do davu nemrtvých výbušnou kuší s cukrovinkami po stranách nebo mrtvoly mlátíte baseballovou pálkou s ostnatým drátem a vánočními světýlky.

Také prostředí hry, ve kterém se během Vánoc nachází nákupní centrum plné zombíků, je vtipným odkazem na konzumní způsob života v tomto svátečním období.

Elder Scrolls V: Skyrim

Skyrim je skvělá hra na hraní během celého roku. To však Skyrim určitě nekvalifikuje jako titul vhodný k Vánocům. Existují však některé další prvky této hry, které z ní pro některé lidi dělají ideální volbu na svátky.

Odhlédneme od epických bitev, draků, příšer, obrů a dalších prvků této hry a řekneme si jen jedno slovo – sníh. Skyrim je rozhodně nejzasněženější hra z celé série. Přidejte si k tomu obrovský svět k objevování a dostanete dokonalou zimní zábavu pro všechny toulkáře.

Pokud máte během těchto svátků chuť vyrazit do divočiny, ale nemůžete, můžete si celé dobrodružství „nasimulovat“ ve hře Skyrim. A co je ještě lepší, setkáte se s některými tvory, se kterými se v reálném životě setkat nemůžete.

Dota 2 / League of Legends / Heroes of the Storm

Pokud jste někdy hráli nějakou MOBA nebo MMO hru, určitě znáte pravidelné aktualizace. Vývojáři každoročně aktualizují své hry během prázdnin. Přidává se čerstvý obsah související s Vánocemi, mění se rozhraní spolu s některými novými funkcemi.

Hraní online hry pro více hráčů může být dobrým způsobem, jak pocítit vánoční atmosféru ve virtuálním světě. Přiznejte si, že pokud právě hrajete online hru pro více hráčů, už se neumíte dočkat, kdy bude přidán vánoční obsah.

Takže hraní MOBA/MMO her během svátků je skvělý způsob, jak zůstat v kontaktu s přáteli během zimní přestávky. A zároveň pocítit sváteční atmosféru. Platí to pro Dota 2, League of Legends i další.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru