TOP 10: Nejlepší nové aplikace - praktické, trendy i lifestylové

Mobilní aplikace nám usnadňují každodenní fungování. Ať už jsou praktické, trendové, zábavné nebo lifestylové, každý si v nich najde to své. Google Play i Apple Store každoročně nabízejí tisíce nových aplikací v různých kategoriích, kde je někdy náročné vybrat tu správnou.

Abyste nemuseli dlouho hledat, nabízíme vám výběr těch nejlepších nových aplikací pro Android i iOS. V seznamu naleznete aplikace pro výuku jazyků, stylovou sociální síť založenou na fotografiích i užitečnou kameru na palubovku auta. Na své si přijdou také milovníci zdravé stravy a nechybí ani výběr těch nejlevnějších letenek v mobilu.

Pokud hledáte inspiraci, jaké nové aplikace si nainstalovat, v našem seznamu naleznete ty nejlepší nové aplikace, které svou kvalitou převyšují veškerou konkurenci ve svých kategoriích.

1. BeReal - Hit sociálních sítí, kde musíte být opravdu reální

Sociální sítě umí pořádně pokroutit realitu. Filtry, úpravy fotografií, kompozice... S aplikací BeReal se dozvíte, co skutečně dělají vaši přátelé či rodina v daném momentě. Jedná se o skvělou zábavu na každý den, která všem uživatelům ve stejnou dobu rozešle upozornění, kdy mají vyfotit, co právě dělají.

Jelikož jde o skutečný život, uživatelé se aktuálně vyfotí přední i zadní kamerou. Kontakty, které pak mají uloženy, budou vidět dvojici fotografií vždy jen během jednoho dne, dokud nepřijde od BeReal další notifikace. Výhodou aplikace je, že každý profil je automaticky uzamčen a jeho obsah vidí opravdu jen kontakty.

BeReal

2. EWA: Naučte se Anglicky - Interaktivní výuka angličtiny se seriály pro začátečníky i pokročilé

S aplikací EWA se naučíte anglicky, ať už jste začátečník, pokročilý nebo potřebujete zdokonalit určitou oblast jazyka. Sestává z mnoha tematických online kurzů, kde se stretnete s mluveným slovem, filmovými a seriálovými scénami, nahlédnete na populární knihy nebo si vypočujete audioknihy.

Procvičíte mluvené slovo, psaní i gramatiku a to vše zábavnou formou. Slovíčka i fráze v angličtině dostanete jako na podnosu. K dispozici budete mít také více než 1000 audioknih a přes 40 tisíc slov a slovních fráz, které si díky interaktivní formě zapamatujete lépe a rychleji.

EWA angličtina

3. Goaly - Inteligentní připomínání návyků propojené s Google kalendářem

Goaly je aplikace pro sledování vašich cílů a pokroku. Je integrována s Kalendářem Google, abyste své cíle mohli vidět na více místech. Aplikace funguje podobně jako mnohé jiné aplikace k dosažení vašich cílů. Zadáte, co chcete udělat a nechcete zapomenout, a aplikace vám pomůže připomenout, abyste tyto věci udělali.

Může se pochlubit umělou inteligencí, která upravuje vaše cíle na základě vašich výkonů, takže je stále plníte, ale možná ne v původním časovém rámci, který jste očekávali. Funguje tak jako klasický to-do dopis, ale pro někoho může být praktičtější využití právě Goaly, kde sledujete i pokrok.

Goaly

4. Little Lunches - Meal Planning - Intuitivní plánování receptů a vaření

Díky Little Lunches je plánování rodinného jídla jednoduché a cenově dostupné pro každého. Tato aplikace vám se zdravými recepty a tipy na dětskou výživu poskytuje rady, které potřebujete pro přípravu zdravého oběda, obědového balíčku, snídaně, večeře nebo svačiny, které jsou stejně chutné jako výživné. Všechny zdravé recepty jsou flexibilní a vhodné pro členy rodiny od šesti měsíců věku.

Little Lunches

5. Car Camera – Šikovné využití mobilu jako kamery v autě

Aplikace Car Camera přichází v době, kdy si stále více a více řidičů přeje nahrávat dění na vozovce. Namísto zakoupení drahé kamery do auta nyní mohou uživatelé sáhnout po alternativě v podobě mobilní aplikace Car Camera. Po nainstalování přemění váš mobil na zařízení, pomocí kterého si pořídíte záznam ze silnice autem.

Aplikace je zcela zdarma, ale je možnost si také připlatit za prémiové funkce. Ty si můžete vyzkoušet na 14 dní zdarma. Jako prémiové funkce dostanete ukládání videa včetně GPS souřadnic, časosběrná videa, náhled zachycené trasy v reálném čase, nahrávání na pozadí nebo automatické mazání starších záznamů.

Car Camera

6. Dream by WOMBO - Tvorba obrázků snových zemí pomocí umělé inteligence

Aplikace Dream by WOMBO se stala aplikací roku ve službě Google Play. A my jsme stejného názoru. Je to umělecký nástroj založený na umělé inteligenci, který dokáže vytvářet nejrůznější nádherné a stylisticky různorodé obrázky. Specializuje se na snové země, které matně připomínají plakáty, které jste si v 90. letech mohli koupit v obchodech. Tyto obrázky jsou skvělé ke sdílení na sociálních sítích nebo jako obrázky na pozadí ale využití najdou kdekoli.

Dream Wombo

7. Pelipecky – Nejlevnější letenky kamkoliv

Pelikán je známá firma na levné a zlevněné letenky. Ve stejném duchu se nese i jejich aplikace Pelipecky, kde si naleznete ty nejvýhodnější nabídky na letenky, slevy i akce. Kromě toho ale získáte i přístup k dedikovaným článkům o cestování tak, abyste zefektivnili cestování.

Můžete se nechat inspirovat v aplikaci pro dovolenou, výlet i pracovní cestu, nebo rovnou kupte letenky a vyražte! Články lze stáhnout do mobilu a číst i bez připojení k internetu.

Pelipecky

8. Sleep Tracker - Sledujte svůj spánek a zlepšete si návyky

Aplikace Sleep Tracker se dostala do úzkého výběru Googlu jako jedna z 9 nejlepších aplikací roku 2022. Nabízí totiž nejlepší způsob, jak sledovat váš spánek, vyvarovat se chybným návykům a vyspat se jako král. Najdete s ní vše, co jste o vašem spánku ani netušili. Na těchto informacích pak můžete stavět a před spánkem se připravit, abyste si odpočinek užili dosyta.

Sleep Tracker rozpoznává chrápání, sny a přizpůsobuje inteligentní alarm, abyste si zkvalitnili spánek. Díky ní zjistíte, jak hluboký spánek máte a jak probíhají vaše cykly, nahrajete si povídání ze snu nebo chrápání, uvolníte se pomocí zvuků při usínání, nebo si rovnou po probuzení zapíšete poznámky, které byste jinak zapomněli (například o snech).

Sleep Tracker

9. GOM Player – Všestranný multimediální přehrávač

Po vzoru PC verze přichází GOM Player i v té mobilní. Jedná se o bezplatný, jednoduchý a intuitivní multimediální přehrávač, který podporuje nekódování, gesta prstů, správu titulků, pohyb sekcí, ovládání jasu nebo nastavení rychlosti přehrávání.

GOM Player umožňuje přehrát soubory včetně mp4 formátu a ovládání si vychutnáte s posuvnou nabídkou menu. Spravujte seznam svých oblíbených videí, zapněte funkci časovače spánku nebo si aplikaci připojte k Dropboxu, GoogleDrive, OneDrive, WebDAV nebo FTP.

GOM player

10. Duolingo ABC - Naučte děti číst hravou formou

Duolingo ABC je aplikace pro učení pro děti. Tato aplikace pomáhá při výuce gramotnosti, jak to naznačuje její název. V podstatě přebírá úspěšný vzorec aplikace Duolingo a aplikuje jej na čtení. Děti dostávají lekce ve formě příběhů, které mají přečíst. Aplikace se může pochlubit celkem více než 700 lekcemi čtení.

Mezi další funkce aplikace patří podpora offline používání, žádné reklamy a lekce pro děti až do první třídy. Samozřejmě, aplikaci mohou používat i starší děti, které mají potíže se čtením. Mnohé dětské učební programy jsou většinou stejné a prezentovány stejným způsobem. Duolingo to dělá trochu jinak; toto je jednoduchý způsob k naučení dětí číst.

Duolingo ABC

Bonus: Radio Garden – Poslouchejte jakékoli rádio z každé země světa

Radio Garden vám nabízí tisíce světových rádií, abyste měli vždy co poslouchat. Seznam online internetových rádií je opravdu obrovský, včetně největších rádií z celého světa i malých, lokálních stanic.

Na zobrazené planetě se vám zobrazují zelené tečky symbolizující rádiové stanice. Stačí na ně jen kliknout a spustit rádio. Každý den přibývají nové stanice a ubývají ty nefuknční. Zalíbila se vám nějaké rádiová stanice? Uložte si ji do oblíbených, abyste ji už nemuseli hledat.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru